Throuple podbijają TikToka w różnych konfiguracjach.

Relacja Sheeyi i Gimpera rozgrzała fanów. Życie w trójkącie podbija TikToka

Źródło zdjęć: © @brendonqueue TikTok, @campthrouple TikTok, @thatadamlguy TikTok, canva
Marta Grzeszczuk,
29.05.2023 13:45

Wyznanie Szeeyi, że są z Gimperem w otwartym związku rozpala polski internet. Tymczasem na TikToku coraz więcej osób pokazuje życie w romantycznych trójkątach.

O tym, że nie ma chyba osoby na mediach społecznościowych, która nie ma opinii na temat ujawnienia przez Sheeyę, że jej związek z Gimperem jest otwarty, pisaliśmy już tutaj. Fakt jak wiele osób potrzebuje wyrazić swoją dezaprobatę jest chyba ciekawszy niż to, na jaką relację decydują się obcy komentatorom ludzie. Zwłaszcza jeśli komentujący robią to w sposób wulgarny i agresywny.

trwa ładowanie posta...

28 maja na Twitterze Sheeya odniosła się do tych nienawistnych komentarzy. Prostuje też, że to Działowy zaproponował otworzenie ich relacji. To, że każdy ma prawo podejmować takie decyzje o swoim związku, jakie uważa za właściwe, nie powinno nikogo bulwersować. Chociaż obiektywnie w relacjach starszej osoby z partnerką lub partnerem, którzy są bardzo młodymi dorosłymi łatwiej o nierównowagę sił związkowych.

Throuple coraz częściej pokazują się na TikToku

Podczas gdy w Polsce wystarczy przyznać się do otworzenia wyjściowej relacji na przelotne kontakty z innymi, żeby wywołać dużą sensację, na TikToku coraz więcej osób pokazuje swoje życie w trwałych związkach trzyosobowych. "Throuple" (od ang. "three' i "couple") mogą być różną konfiguracją płci, tożsamości i orientacji.

trwa ładowanie posta...

O throuple możemy mówić, gdy trzy poliamoryczne osoby tworzą trwałą relację romantyczną. Oczywiście nie jest to układ dla każdego, udane relacje poliamoryczne wymagają jeszcze więcej otwartej komunikacji potrzeb i wątpliwości niż związek dwóch osób. Zainteresowanym tematem konsensualnej niemonogamii polecam rozmowę psycholożek Marty Niedźwiedzkiej i Katarzyny Grunt-Mejer w podcaście "O Zmierzchu".

trwa ładowanie posta...

Relacje poliamoryczne nie są oczywiście czymś nowym. Tilda Swinton opowiadała otwarcie o swoich dwóch partnerach w 2014 r. Z kolei dyskusja o tym, czy jesteśmy z natury monogamiczni czy jednak nie, trwa chyba od początku istnienia ludzkości.

Jak wszystko co odbiega od obecnej "normy", takie układy budzą emocje. Naturalnie może to być zaciekawienie czymś, czego do tej pory nie znaliśmy. Jeśli jednak konsensualny sposób życia obcych ludzi budzi w nas silny niepokój lub agresję, to warto przyjrzeć się sobie i zastanowić nad ich przyczynami.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1