śmierć
"Maszyna do samobójstw" legalna w Szwajcarii. Wsiadasz, naciskasz przycisk i umierasz
Tiktokerka opowiada o eutanazji babci na TikToku

Modelka opowiada o eutanazji babci na TikToku: "każdy powinien mieć wybór"

Źródło zdjęć: © TikTok, alitatecutler
Anna RusakAnna Rusak,25.05.2023 13:30

Modelka Victoria's Secret na TikToku zamieściła serię nagrań dotyczących eutanazji jej babci. Czemu zdecydowała się mówić o tym procesie na platformie i dlaczego jest przekonana, że każdy powinien móc zdecydować o tym, jak zakończy swoje życie?

Ali Tate Cutler jest współpracującą z Victoria's Secret modelką z Teksasu. Poza modą interesuje się też zdrowiem psychicznym i ciałopozytywnością, o czym często mówi na TikToku. Teraz postanowiła użyć platformy, by opowiedzieć o trudnym, osobistym doświadczeniu.

Na profilu modelki pojawiły się nagrania z jej babcią, która zdecydowała się na eutanazję. W serii tiktoków obie kobiety opowiadają o tym procesie i wyjaśniają, czemu każdy z nas powinien mieć taki wybór.

Tiktokerka opowiada o eutanazji babci na TikToku

"Bubbie" - jak w nagraniach nazywa swoją babcię modelka - ma 85 lat i mieszka w Kanadzie, w której eutanazja jest legalna dla osób powyżej 18 roku życia. Na śmierć przy użyciu pomocy medycznej "Bubbie" zdecydowała się, gdy zdiagnozowano u niej nieuleczalnego raka.

Modelka zdecydowała się udokumentować kilka ostatnich dni spędzanych ze swoją chorą babcią. Tiktok, w którym Cutler ubiera się na ostatnią kolację z "Bubbie" przed jej eutanazją, stał się viralem i obejrzało go już ponad 13 mln osób.

- Ostatnie cztery dni były bardzo trudne. Staram się myśleć pozytywnie o mojej "Bubbie", ale nie mogę znieść tego, że jutro na zawsze pożegnam się z nią na lotnisku - napisała modelka w jednym z filmów na TikToku.

trwa ładowanie posta...

Tiktokerka podkreśla, że cała sytuacja nie jest dla niej łatwa, ale chce dobrze zapamiętać każdą ostatnią chwilę z babcią. W rozmowie z portalem The Independent Cutler przyznała, że jej "Bubbie" od zawsze popierała eutanazję i gdy usłyszała diagnozę, wiedziała, że w ten sposób chciałaby zakończyć swoje życie.

O swojej decyzji opowiada też w jednym z tiktoków, w którym odpowiada na pytania internautów dotyczące eutanazji. Bubbie" przyznaje, że data zabiegu jest dla niej "światełkiem na końcu tunelu" i tłumaczy, jak wygląda cały proces.

trwa ładowanie posta...

Tiktokerka o eutanazji swojej babci

Cutler przyznaje, że początkowo nie była przekonana do decyzji "Bubbie" i miała wątpliwości. Gdy jednak zaczęła doświadczać tego procesu, zmieniła zdanie. Teraz uważa, że każdy powinien mieć wybór i móc zdecydować o tym, jak chce opuścić świat.

- Teraz, gdy przyglądam się temu z bliska, uważam, że ludzie powinni mieć wybór i możliwości. Czy nam się to podoba, czy nie, to wydarza się w wielu miejscach na świecie. Dlatego trzeba o tym rozmawiać - mówi w rozmowie Cutler.

- Chodzi o możliwość decydowania o sobie na własnych warunkach. Szansę na wybór tego, co chce się zrobić ze swoim ciałem i jak chce się opuścić ten świat. To powinna być osobista decyzja - dodaje modelka.

trwa ładowanie posta...

Po co mówić o eutanazji na TikToku?

Według Cutler opowiadanie o śmierci i eutanazji na TikToku jest ważne. Przede wszystkim dlatego, że dzięki platformie może pokazać szerszej publiczności inne, mniej demoniczne oblicze zabiegu. Swoimi nagraniami modelka chce uwiecznić "piękno wybierania własnej drogi".

Po drugie, dziewczyna uważa, że o śmierci mówi się za mało. Cutler zauważyła, że ludzie opowiadają o swojej stracie dopiero po tym, jak utracili ukochaną osobę. Niewiele osób dzieli się tym, czym ona, czyli procesem utraty.

- Zazwyczaj widzę ludzi, którzy przeżywają śmierć w rodzinie, publikując zdjęcie lub film, gdy ich ukochana osoba już odeszła. Mówią wtedy, że za nią tęsknią i są smutni w związku ze stratą. Zawsze uważałam, że to trochę dziwne i nieodpowiednie. Póki ta osoba jeszcze tu jest, powinniśmy celebrować jej obecność - powiedziała modelka.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Independent

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
"To obrzydliwe". Staśko podsumowuje zachowanie Laluny