trendy
Invisible Challenge z TikToka ofiarą hakerów. Na co uważać?
Spływ łodzią do eutanazji

Spływ łodzią do eutanazji. Nietypowa metoda śmierci podbija TikToka

Źródło zdjęć: © TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,10.04.2022 07:00

Eutanazja, czyli skrócenie życia osoby na jej własne życzenie, od zawsze wzbudza kontrowersje. Pewien tiktokier wymyślił osobliwą formę wykonania tego zabiegu. Zaprojektował spływ łodzią, którego nie da się przetrwać.

W Polsce eutanazja jest zakazana, a za pomoc osobie chcącej skrócić swoje cierpienia grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Zapewne jeszcze wiele czasu upłynie, zanim przestanie to być tematem tabu. Nie wszędzie na świecie sytuacja jest taka jak w naszym kraju. Osoby, które chcą odejść ze świata z godnością i całkowicie legalnie, mogą to zrobić choćby w Szwajcarii.

Szwajcaria zezwala na zakończenie życia w formie eutanazji lub wspomaganego samobójstwa. Zabieg jest najczęściej wykonywany przy wykorzystaniu pentobarbitalu sodu. Pacjent spożywa substancję, po czym umiera w bezbolesny sposób. Ciekawe, jak szwajcarski rząd zareagowałby na formę wykonania eutanazji, którą zaproponował użytkownik TikToka o nicku @sm.coasters.

TikTok pobija projekt spływu łodzią do eutanazji

Film tiktokera zdobył ponad 8 milionów wyświetleń w 2 dni po publikacji. Czym materiał przykuł uwagę widzów? Nagranie przedstawia gigantyczną budowlę, na szczycie której znajduje się łódź. W pewnym momencie łódź spływa na krawędź i spada w przepaść. Zarówno łódź, jak i jej pasażerowie kończą swój żywot w stawie, który jest u podstawy konstrukcji. Tytuł filmu: "spływ łodzią do eutanazji".

W sekcji komentarzy internauci debatują, czy upadek łodzią z takiej wysokości rzeczywiście skutkowałby śmiercią.

Spływ łodzią do eutanazji
Spływ łodzią do eutanazji (TikTok)
Spływ łodzią do eutanazji
Spływ łodzią do eutanazji (TikTok)
trwa ładowanie posta...

Osobliwe metody wykonania zabiegu eutanazji

Czy upadek łodzią z wysokości jest najdziwniejszym pomysłem na wykonanie eutanazji? Niekoniecznie. Warto przypomnieć projekt Euthanasia Coaster autorstwa Julijonasa Urbonasa. Londyński projektant zaproponował ogromny rollercoaster do uśmiercania ludzi na ich własne życzenie. Artysta stworzył makietę maszyny, ale nikt nie odważył się zrealizował pomysłu w rzeczywistości.

"Death by Rollercoaster" - The Euthanasia Coaster

Kontrowersyjną metodę wspomagającą zabieg eutanazji zalegalizowali Szwajcarzy. Chodzi o Sacro, czyli "kapsułę do umierania". Umożliwia ona godnie i bezboleśnie zakończyć życie w ciągu 30 sekund. Co sądzicie o tej technologii?

Źródło: Ladbible

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Rok 2022 w wyszukiwarce Google. Czego najczęściej szukaliśmy?