Szokujący wpis kandydatki do Sejmu z Konfederacji

"Mięso to mięso". Oburzający wpis kandydatki do Sejmu z Konfederacji

Źródło zdjęć: © Facebook - Natalia Jabłońska / Canva, Facebook
Natalia Witulska,
24.08.2023 14:30

Wolnościowcy z Konfederacji niejednokrotnie budzili kontrowersje. Tym razem głośno zrobiło się o Natalii Jabłońskiej. Aspirująca do Sejmu kobieta w szokujący sposób skomentowała kwestię uboju psów i zakazu handlu ich mięsem.

Natalia Jabłońska to kandydatka Konfederacji do Sejmu w okręgu nr 37 w Koninie. Polityk z Gniezna zasłynęła negatywnie w mediach społecznościowych. Skomentowała wpis kolegi z partii, za co spotkała się z ogromną krytyką ze strony użytkowników Facebooka.

Natalia Jabłońska o zakazie handlu psim mięsem

W piątek 18 sierpnia Piotr Cezary Lisiecki udostępnił wpis na Facebooku. Poinformował w nim, że ubój psów i zakaz handlu mięsem tych zwierząt wprowadzono na obszarze Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (EWG) w 1986 r. Ciekawostkę skomentowała Natalia Jabłońska, działaczka Konfederacji.

"I niepotrzebne. Mięso to mięso" - napisała krótko.

Komentarz Natalii Jabłońskiej o uboju psów
Komentarz Natalii Jabłońskiej o uboju psów (Natalia Jabłońska , Facebook)

Komentarz szybko zniknął z mediów społecznościowych, ale przecież w internecie nic nie ginie. Użytkownicy Facebooka zaczęli udostępniać zrzuty ekranu komentarza kandydatki do Sejmu.

"Ej! 'Wolnościowcy'! Co to za zamiatanie pod dywan??? Daj koleżance z partii przekazać wasz program wyborczy!", "Serio obrzydliwe...", "Ładnie to tak usuwać komentarze swoich koleżaneczek z partii?" - tak brzmią komentarze pod wpisem Piotra Cezarego Lisieckiego.

Behawiorystka o słowach Natalii Jabłońskiej

PAP poprosiła o komentarz behawiorystkę i certyfikowaną trenerkę SATS Sylwię Matulewską. Kobieta skomentowała wpis Natalii Jabłońskiej.

- Z zaskoczeniem przeczytałam wypowiedź Natalii Jabłońskiej na temat zakazu uboju i handlu mięsem psów. Badania rezonansem magnetycznym prowadzone na Uniwersytecie Emory w Atlancie przez prof. Gregory Berns'a i jego zespół udowodniły to, o czym miłośnicy psów wiedzą od zawsze: psy reagują emocjonalnie na zapachy, dźwięki i zachowania ludzi - powiedziała behawiorystka.

trwa ładowanie posta...

Behawiorystka odniosła się również do słów wypowiedzianych przez wiceprezesa partii KORWIN, Dobromira Sośnierza. Poseł stwierdził swego czasu, że psy to jedynie bezduszne maszyny, które nie czują bólu i człowiek nie powinien się nimi przejmować.

- Jeśli zaś chodzi o maszyny zrobione z mięsa. Nie, zwierzęta nie są maszynami, maszyny nie czują bólu. Ich procesy neurofizjologiczne związane z odczuwaniem bólu mają taki sam przebieg jak u ludzi. Jedyna różnica jest w tym, że ludzie manifestują ból, a psy, na ogół, próbują go ukryć - powiedziała Sylwia Matulewska dla PAP.

Źródło: pap.pl

Odkryj magię nie tylko otrzymywania, ale również dawania
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 7
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 16
  • emoji smutek - liczba głosów: 5
  • emoji złość - liczba głosów: 51
  • emoji kupka - liczba głosów: 139
Wkurzony,zgłoś
Potrzebny lekarz
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
rb2345,zgłoś
Kocie mięso w czterech szwajcarskich kantonach podaje się na bożonarodzeniowym stole w formie bitek lub pasztetu. Legalnie. A prawo wyborcze przyznano kobietom dopiero w 1971r ( w jednym z kantonów w 1990r.). Równolegle społeczeństwo szwajcarskie uznawane jest za wzór postaw i świadomości obywatelskiej - min. odrzucili w referendum podstawowy dochód gwarantowany mimo tego że jest to jeden z nielicznych krajów, który bez problemu dźwignął by to obciążenie. Skrajna prawica w Polsce okazuje się być bardziej otwarta na inne postawy i przyzwyczajenia kulturowe niż nominalni liberałowie. Wierzą że obywatele mogą sami decydować o swoim życiu, są odpowiedzialni i samodzielni. Nie trzeba im organizować życia polityką nakazowo-zakazową.
Odpowiedz
8Zgadzam się13Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Lima,zgłoś
Do polityki trafiają ludzie niskiego autoramentu, pozbawieni wychowania i dobrego tonu, oraz wielu innych cech określanych łąki ludzkie i porządne. Należałoby prześwietlać skąd te indywidua się biorą.
Odpowiedz
29Zgadzam się3Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 125
Komentarze (125)
Powrót