Obu

Dobromir Sośnierz kpi z samobójstwa. Oburzający plakat posła

Źródło zdjęć: © Instagram - Dobromir Sośnierz / Instagram
Natalia Witulska,
28.09.2023 11:45

Dobromir Sośnierz to kandydat do Sejmu z list Konfederacji. Przedstawiciel skrajnie prawicowej partii zaprezentował swój plakat wyborczy. Poseł zakpił z samobójstwa.

Dobromir Sośnierz to polski polityk, kandydat Konfederacji w wyborach parlamentarnych 2023. W środę 27 września udostępnił na Facebooku najnowszy plakat i zaapelował, aby wspierające go osoby wieszały go na płotach bądź samochodach.

Nowy plakat Dobromira Sośnierza przyprawia o zawrót głowy. Kandydat do Sejmu z list Konfederacji zakpił z samobójstwa.

Dobromir Sośnierz i kpina z samobójstwa

"Jak pewnie już wiecie, zostało przede mną postawione trudne zadanie: przeskoczyć z czwartego miejsca mniej wolnościowych kontrkandydatów w okręgu siedlecko-ostrołęckim. Okręgu, który jest tak bardzo niepodobny do tego, z którego zostałem wybrany, że powierzenie mi tego zadania było - przyjmijmy tę życzliwą interpretację - wyrazem ogromnej wiary w moje możliwości. No i teraz fajnie byłoby tych oczekiwań nie zawieść. No i właśnie w tym może pomóc twój płot, twoje pole, twój samochód, twoje ręce i głowa, a może i krowa" - napisał Dobromir Sośnierz na Facebooku, chwaląc się najnowszym plakatem wyborczym.

Oburzający plakat Dobromira Sośnierza
Oburzający plakat Dobromira Sośnierza (Facebook - Dobromir Sośnierz , Facebook)

Plakat wyborczy Dobromira Sośnierza ewidentnie nawiązuje do odebrania sobie życia poprzez powieszenie. Napisać, że to oburzający, zatrważający oraz wstrząsający pomysł, to jak nie napisać nic. Czy jednak jest to zaskoczenie? Absolutnie nie. Przedstawiciele Konfederacji nieraz dawali do zrozumienia, że nie biorą problemów psychicznych, które mogą prowadzić do myśli samobójczych na poważnie. Wszyscy pamiętamy "żarty" Sławomira Mentzena o szpitalu psychiatrycznym, do którego chce wysłać Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego.

Problemy psychiczne to nie żart

Przypomnijmy, że problemy psychiczne to realny problem w Polsce. Na początku 2023 r. na stronie demagog.org.pl pojawiły się dane dotyczące samobójstw w 2022 r. Tak wyglądają przerażające fakty:

 • w 2022 r. odnotowano łącznie 14 520 prób samobójczych. Co trzecia próba zakończyła się zgonem,
 • w poprzednim roku nastąpił nagły wzrost, jeśli chodzi o samobójstwa dzieci w wieku od 7 do 12 lat. W ten sposób zginęło sześć osób, gdy w 2021 r. były to dwie osoby, a w 2020 r. - jedna,
 • przybywa również prób samobójczych wśród najmłodszych - jest ich 2,5 razy więcej niż w 2020 r. W samym 2022 r. na swoje życie targnęły się 2 093 osoby do 18. roku życia, w tym 85 dzieci młodszych niż 13 lat,
 • niepokojący wzrost można zaobserwować także w przypadku kobiet, zarówno jeśli chodzi o próby samobójcze, jak i te zakończone zgonem. Bez zmian pozostaje jednak fakt, że samobójstwa najczęściej dotyczą mężczyzn.

Jak widać, problemy psychiczne to realny problem, którego w prześmiewczy sposób nie można wykorzystywać w kampanii wyborczej. Wielu kandydatów prosiło, aby wieszać ich plakaty na płotach bądź samochodach. Nikt jednak nie wpadł na pomysł, by połączyć to z samobójstwem.

Pamiętaj, że jeśli czujesz, że musisz z kimś porozmawiać, potrzebujesz pomocy oraz wsparcia, zawsze możesz skorzystać z telefonów zaufania:

 • Telefon Zaufania Fundacji "Twarze Depresji" 22 290 44 42,
 • Całodobowa Linia Wsparcia 800 70 2222,
 • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciwko Depresji (22) 594 91 00,
 • Telefon zaufania dla dzieci 116 111,
 • Telefon dla Rodziców i Nauczycieli 800 100 100,
 • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 121 212.
Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 14
 • emoji ogień - liczba głosów: 0
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 36
 • emoji smutek - liczba głosów: 4
 • emoji złość - liczba głosów: 13
 • emoji kupka - liczba głosów: 72
Log1k,zgłoś
Wyluzujcie. Poprawność polityczna już bokiem wychodzi. Jak się autor nudzi to polecam profil AS Butom. Obirzen nie bedzie konca.
Odpowiedz
8Zgadzam się2Nie zgadzam się
prawy łoś,zgłoś
Nie jest w moim okręgu ale gdyby był to by miał mój głos .Popuśćcie gumę .Od lat witam znajomych w domu słowami powieś się w znaczeniu powieś ubiór wierzchni i nikt się nie obraża .
Odpowiedz
7Zgadzam się3Nie zgadzam się
kolo,zgłoś
fajny plakat
Odpowiedz
5Zgadzam się2Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 39