Sławomir Mentzen w pustej sali sejmowej

Mentzen chwali się nową pracą. Internauci nie mają litości

Źródło zdjęć: © X
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,27.10.2023 15:30

Współprzewodniczący Konfederacji Sławomir Mentzen zdobył mandat poselski. Polityk udostępnił zdjęcie z przyszłego miejsca pracy. Fotografia nie spotkała się z pozytywnym odbiorem.

Wybory parlamentarne zmieniły scenę polityczną. Mimo że Prawo i Sprawiedliwość zdobyło najwyższy wynik, nie ma powodów do świętowania. Sukces zanotowała demokratyczna opozycja, która osiągnęła większość parlamentarną i najprawdopodobniej utworzy nowy rząd. Na stanowisko premiera szykowany jest przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

Wielu publicystów podkreśla, że największym przegranym wyborów jest Konfederacja. Partia, która jeszcze na trzy miesiące przed 15 października notowała 14-procentowe poparcie w sondażach, skończyła jako ostatnia siła polityczna w nowym parlamencie. Czas rozliczeń się zaczął. Część działaczy Konfederacji chce ukarać Janusza Korwina-Mikkego m.in. za skandaliczne słowa o pedofilii wypowiedziane na półmetku kampanii.

Sławomir Mentzen w Sejmie

Powodów do narzekania nie ma Sławomir Mentzen. Owszem, współprzewodniczący Konfederacji posypał głowę popiołem i "wziął na klatę" fatalny wynik swojego ugrupowania. Niemniej jednak on sam osiągnął indywidualny sukces w postaci mandatu poselskiego. Zadeklarował, że Konfederacja nie poprze ani PiS, ani PO w nowym parlamencie.

Mentzen odwiedził nowe miejsce pracy. Zasiadł na krześle w pustej sali sejmowej, gdzie zrobił sobie zdjęcie. Fotografię polityka udostępnił profil Konfederacji na X (Twitterze) z podpisem: "Tak wyglądam po wyjściu do Sejmu razem z bramą".

trwa ładowanie posta...

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Wpis nie zdobył sympatii internautów. Użytkownicy serwisu w drwiący sposób skomentowali zdjęcie. Przypomnieli Mentzenowi jego hasło, które jak mantrę powtarzał podczas kampanii, że "wywróci stolik, przy którym siedzą PiS, Platforma, Lewica i PSL".

"Człowieku, ty miałeś stolik wywrócić, a nie z niewidzialną bramą wchodzić", "A gdzie stolik? Został w szafce?", "Stolika nie wywróciliście, tylko jak na razie sami się wywracacie", "Chłopie, zanim będziesz burzył bramy, może najpierw zacznij od wywrócenia chociażby stolika". To tylko niektóre komentarze pod wpisem z wizerunkiem Mentzena.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 24
  • emoji ogień - liczba głosów: 7
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 220
  • emoji smutek - liczba głosów: 12
  • emoji złość - liczba głosów: 20
  • emoji kupka - liczba głosów: 101
Thinking,zgłoś
Dosyć tego! Albo 3 droga, albo 3 kadencja po! Ojej ..to jest perzeciez to samo....
Odpowiedz
0Zgadzam się2Nie zgadzam się
Myslę, że pan Menzen będzie dobrym posłem.
Odpowiedz
7Zgadzam się10Nie zgadzam się
Zła kobieta,zgłoś
Ledwo dorwał się do koryta a już ucieka przed pytaniami od dziennikarzy. Oni łaskę robią że odpowiedzą swoim wyborcom na pytania.
Odpowiedz
5Zgadzam się5Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 83