Maciej Konieczny z Razem lobbuje w Sejmie wolną Wigilię i 35-godzinny tydzień pracy

Lewica proponuje wolną Wigilię. Polacy-katolicy dostali szału

Źródło zdjęć: © Facebook
Maja Kozłowska,
29.11.2023 14:30

Maciej Konieczny z Lewicy (Razem) powiedział, że Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych narodów w Europie i że należy im się odpoczynek. Ludzie o mało nie skoczyli sobie do gardeł.

Nowa Lewica oprócz prospołecznej polityki mieszkaniowej, finansowego wsparcia dla studentów czy legalnej aborcji w swoim programie postuluje również wiele zmian w prawie pracy.

Najważniejsze propozycje koalicjantów KO i Trzeciej Drogi to m.in. walka ze śmieciówkami, zwolnienia lekarskie płatne w 100 proc., odsetki za opóźnione wypłaty i chyba najbardziej kontrowersyjna: 35-godzinny tydzień pracy. Oznaczałoby to skrócenie roboczego dnia o zaledwie jedną godzinę - niby niewiele, lecz w skali tygodnia jest to dodatkowe kilka godzin, które ludzie mogliby poświęcić na rodzinę czy swoje pasje.

Trudno to sobie wyobrazić, lecz wiele osób jest bardzo niechętnych propozycji Lewicy. Czy to wystarczający dowód na to, że kultura z*pierdolu ma się w Polsce doskonale?

Poseł Maciej Konieczny lobbuje wolne Wigilie i 35-godzinny tydzień pracy
Poseł Maciej Konieczny lobbuje wolne Wigilie i 35-godzinny tydzień pracy (Kowalski_Piotr , Facebook)

Maciej Konieczny z Lewicy proponuje więcej czasu na odpoczynek. Reakcja szokuje

Poseł Maciej Konieczny (Razem) podczas obrad Sejmu przedstawił propozycje Lewicy dotyczące skrócenia wymiaru pracy oraz bardzo grząskiego ostatnio tematu, czyli handlowych niedziel i wolnych Wigilii. Jego wystąpienie zbulwersowało Polaków.

Poseł Konieczny zaczął swoje wystąpienie od stwierdzenia, które trudno podważyć:

Polacy zasługują na odpoczynek

- powiedział.

Podkreślił, że niemal wszyscy w Polsce obchodzą Boże Narodzenie i że ludzie chcą spędzić ten czas z rodziną - to jeden z nielicznych momentów, kiedy krewni starają się spotkać wspólnie w większym gronie.

Dodał też, że ze względu na dobro dynamiki rodzinnej, wszystkie niedziele powinny być niedzielami niehandlowymi, aby pracownicy i pracownice handlu mogli poświęcić ten dzień bliskim.

Na sam koniec przedstawił propozycję skrócenia roboczego tygodnia do 35-godzin, powołując się na dane statystyczne z Europy, które wskazują, że Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych narodów.

trwa ładowanie posta...

"Pracować po to, żeby żyć, a nie żyć po to, żeby pracować" - gdzie kłamstwo?

Wystąpienie posła Macieja Koniecznego nie wszystkim jednak przypadło do gustu. Trudno stwierdzić, co takiego rozsierdziło Polaków: Wolna Wigilia? Więcej czasu dla rodziny? Przestrzeń na rozwijanie swoich pasji?

"Wspaniale, że jesteście tacy religijni. Nie spodziewałbym się".

"Wy to odklejeni jesteście, ja pie*dolę".

"Poje*ało".

"Najlepiej to wcale nie pracować. Po co się ograniczać".

"A kto za to zapłaci?"

Komentujący nie przebierają w słowach. Bardzo często podkreślają, że Lewica zapowiadała rozdział Kościoła od państwa, co rzekomo nie spina się z dniem wolnym w Wigilię. Ironicznie proponują także całkowite odejście od pracy. Gwoli ścisłości warto przypomnieć, że nie tak dawno sobota również była dniem pracującym. Wtedy prawdopodobnie protestowano równie zaciekle - jak widać, gospodarka się po tym nie załamała.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
jajco,zgłoś
Kiedy koniec wszystkich przywilejow dla sekt religijnych !!!Ile miliardow traci budzet nie egzekwujac od sekt podatkow lub finansujac bez zgody podatnikow rozene fanaberie dewiantow w sutannach
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się