Adam Gomoła przeciwko legalnej aborcji

Najmłodszy poseł w Sejmie. Adam Gomoła przeciwko legalnej aborcji

Źródło zdjęć: © Facebook
Maja Kozłowska,
18.11.2023 11:00

Adam Gomoła ma 24 lata i w Sejmie jest reprezentantem Trzeciej Drogi. Startował z list Polski 2050.

Niedawno pisaliśmy o tym, jak rozkładają się siły w Sejmie, jeżeli chodzi o wiek. Posłowie to wycinek społeczeństwa starzejącego się. Nie ma co ukrywać - prawie 30 proc. polityków jest po 60 roku życia, a tylko trzech nie ukończyło jeszcze 30 lat.

Najmłodszym posłem w Sejmie jest Adam Gomoła z Trzeciej Drogi. Razem z posłanką Aleksandrą K. Wiśniewską (29 l.) z Koalicji Obywatelskiej wieczorem 17 listopada gościli w TVN24 w programie "Kampania #BezKitu".

Najmłodszy poseł w Sejmie z niezbyt młodzieżowymi poglądami

Adam Gomoła podkreślił, że zapowiedzią zmian na dobre było mianowanie Szymona Hołowni marszałkiem Sejmu. Nie da się ukryć, że polityk Trzeciej Drogi zrobił dobre wrażenie na posiedzeniach: był merytoryczny, miał przygotowane zabawne riposty na każdą okazję. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele postulatów Polski 2050 nie do końca zbiega się z oczekiwaniami społeczeństwa - o czym niektórzy internauci na fali hype'u ciętego języka Hołowni, zdaje się, zapomnieli.

W programie TVN24 padło pytanie o legalną aborcję, co stanowi jeden z zapisów umowy koalicyjnej. Aleksandra K. Wiśniewska odpowiedziała, że będzie o nią walczyć i że jest to dla niej "ekstremalnie ważne".

Adam Gomoła zgodził się na przywrócenie kompromisu aborcyjnego, jednak jego zdaniem, kolejnym krokiem powinno być referendum w sprawie zabiegów przerywania ciąży. Stwierdził, że prezydent Duda i tak będzie wetował ustawy.

Do momentu, w którym tego głosu (prezydenta - przyp. red.) nie otrzymamy, we wszystkich projektach, które będą szły dalej do liberalizacji niż kompromis aborcyjny, który był przed październikiem 2020 roku, będzie głosował wstrzymująco

- zaznaczył 24-letni poseł.

Czy jednak aborcja naprawdę aż tak polaryzuje społeczeństwo? W lipcu tego roku Instytutu Badań Spraw Publicznych przeprowadził badania, z których wynika, że 56,73 proc. osób biorących udział w badaniu zgadza się z tym, że kobiety powinny mieć dostęp do legalnej aborcji do 12. tygodnia ciąży. Jednocześnie prawie 10 proc. wybrało opcję "nie mam zdania". Przeciw jest 34 proc. respondentów.

Nieco starsza analiza Ipsos wskazuje, że 90 proc. społeczeństwa w wieku 18-29 lat opowiada się za legalną aborcją.

Czyim przedstawicielem jest tak naprawdę Adam Gomoła?

trwa ładowanie posta...

Źródło: TVN24

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Rozgarnięty,zgłoś
Ten Gomoła to mi trąci kruchtą kościelną . Ciekawe czy nie jest ministrantem.
Odpowiedz
2Zgadzam się1Nie zgadzam się