Najmłodszy poseł w Sejmie. Adam Gomoła przeciwko legalnej aborcji
Adam Gomoła ma 24 lata i w Sejmie jest reprezentantem Trzeciej Drogi. Startował z list Polski 2050.
Niedawno pisaliśmy o tym, jak rozkładają się siły w Sejmie, jeżeli chodzi o wiek. Posłowie to wycinek społeczeństwa starzejącego się. Nie ma co ukrywać - prawie 30 proc. polityków jest po 60 roku życia, a tylko trzech nie ukończyło jeszcze 30 lat.
Najmłodszym posłem w Sejmie jest Adam Gomoła z Trzeciej Drogi. Razem z posłanką Aleksandrą K. Wiśniewską (29 l.) z Koalicji Obywatelskiej wieczorem 17 listopada gościli w TVN24 w programie "Kampania #BezKitu".
Najmłodszy poseł w Sejmie z niezbyt młodzieżowymi poglądami
Adam Gomoła podkreślił, że zapowiedzią zmian na dobre było mianowanie Szymona Hołowni marszałkiem Sejmu. Nie da się ukryć, że polityk Trzeciej Drogi zrobił dobre wrażenie na posiedzeniach: był merytoryczny, miał przygotowane zabawne riposty na każdą okazję. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele postulatów Polski 2050 nie do końca zbiega się z oczekiwaniami społeczeństwa - o czym niektórzy internauci na fali hype'u ciętego języka Hołowni, zdaje się, zapomnieli.
W programie TVN24 padło pytanie o legalną aborcję, co stanowi jeden z zapisów umowy koalicyjnej. Aleksandra K. Wiśniewska odpowiedziała, że będzie o nią walczyć i że jest to dla niej "ekstremalnie ważne".
Adam Gomoła zgodził się na przywrócenie kompromisu aborcyjnego, jednak jego zdaniem, kolejnym krokiem powinno być referendum w sprawie zabiegów przerywania ciąży. Stwierdził, że prezydent Duda i tak będzie wetował ustawy.
Do momentu, w którym tego głosu (prezydenta - przyp. red.) nie otrzymamy, we wszystkich projektach, które będą szły dalej do liberalizacji niż kompromis aborcyjny, który był przed październikiem 2020 roku, będzie głosował wstrzymująco
Czy jednak aborcja naprawdę aż tak polaryzuje społeczeństwo? W lipcu tego roku Instytutu Badań Spraw Publicznych przeprowadził badania, z których wynika, że 56,73 proc. osób biorących udział w badaniu zgadza się z tym, że kobiety powinny mieć dostęp do legalnej aborcji do 12. tygodnia ciąży. Jednocześnie prawie 10 proc. wybrało opcję "nie mam zdania". Przeciw jest 34 proc. respondentów.
Nieco starsza analiza Ipsos wskazuje, że 90 proc. społeczeństwa w wieku 18-29 lat opowiada się za legalną aborcją.
Czyim przedstawicielem jest tak naprawdę Adam Gomoła?
Źródło: TVN24
W temacie społeczeństwo
- Rząd Nepalu zakazał social mediów. Ludzie podpalili parlament, są ofiary śmiertelne
- W Tesli artysty znaleziono ciało. D4vd w listopadzie miał wystąpić w Polsce
- Ralph Kaminski potrzebował terapii przed podróżą do USA? "Musiałem pół roku na terapii pracować nad tym"
- Jakie lotniska w Polsce zwiększyły limit płynów? Lista wciąż rośnie
Popularne
- Dramatyczny gest Ostatniego Pokolenia. Aktywistka obnażyła piersi przed obrazem Rejtana
- McDonald's przywraca kultowe produkty. Klasyki wracają już wkrótce!
- Znamy ceny biletów na The Weeknd. Jest drogo, ale mogło być (?) drożej
- Wygrał konkurs na najbardziej performatywnego mężczyznę w Warszawie. Nawet nie lubi matchy [WYWIAD]
- VIRAL Kebab On Tour - kultowy foodtruck zawita do Kielc oraz wróci do korzeni w Krakowie!
- Zaskakujące wyznania gwiazd "Wednesday". Memy, jedzenie i jedna aplikacja
- Szokujące słowa księdza. W małżeństwie "pod groźbą grzechu nie można odmówić współżycia"
- UFO przeleciało nad Raciborzem? Niektórzy mieszkańcy myśleli, że to znak z kosmosu
- Wyrzuciła go z hotelu. Reakcja Karoliny z DRE$$CODE na piosenkę Eryka Moczko