i

"Dej, mam chore poglądy gospodarcze". Zakpili z apelu Mentzena

Źródło zdjęć: © canva
Marta Grzeszczuk,
17.08.2023 16:45

Lider Konfederacji Sławomir Mentzen apeluje do zwolenników o wsparcie finansowe kampanii wyborczej. Komentatorzy na X zastawiają się, dlaczego nie jest jej kowalem. W ten sposób nawiązują do mocno niefortunnej wypowiedzi polityka.

Sławomir Mentzen zaledwie dwa dni tym, jak perorował na X o tym, że każdy jest kowalem własnego losu, poprosił użytkowników portalu o finansowe wsparcie jego kampanii wyborczej. Dawno nic nie wywołało na byłym Twitterze takiej fali sarkastycznych komentarzy.

trwa ładowanie posta...

Potrzebujemy waszej pomocy. Nie każdy może sam zaangażować się politycznie, nie każdy ma czas zbierać podpisy, ale każdego stać na wpłatę na naszą kampanię. Nieważne czy będzie to 10, 100 czy 1000 zł. Każde 10 złotych będzie kolejną amunicją do walki o wolność, własność i sprawiedliwość!

- Sławomir Mentzen

Komentatorzy na X kpią z Mentzena

Internauci komentujący apel członka Konfederacji prześcigają się w dowcipnym wytykaniu Mentzenowi braku konsekwencji, często posługując się cytatami z jego własnych wypowiedzi.

Użytkownicy śmieją się z apelu Mentzena
Użytkownicy śmieją się z apelu Mentzena (@X)
Czyżby program gospodarczy Konfederacji nie był wybitny?
Czyżby program gospodarczy Konfederacji nie był wybitny? (@X)

Konfederację i wszystkie inne partie obowiązuje limit wpłat na kampanię od osób fizycznych w wysokości 15-krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę. W 2023 r. jest to 54 tys. zł. Zdawać by się mogło, że jeśli program gospodarczy partii Mentzena jest tak doskonały, jak on sam utrzymuje, to nie zabraknie majętnych przedsiębiorców chętnych wesprzeć jego kampanię takimi kwotami. Tymczasem polityk apeluje na X o każde 10 zł.

Wojtek Sawicki zastanawia się dlaczego Mentzen nie jest kowalem własnej kampanii
Wojtek Sawicki zastanawia się dlaczego Mentzen nie jest kowalem własnej kampanii (@X)

Do dyskusji włączył się też Wojtek Sawicki, który komentował również na X wcześniejszą tyradę Mentzena o "byciu kowalem własnego losu" z pozycji osoby z zanikiem mięśni. O tym, że influencera zaatakowali z tego powodu zwolennicy Konfederacji, napisaliśmy tutaj.

Oferta od potencjalnego wyborcy dla Sławomira Mentzena
Oferta od potencjalnego wyborcy dla Sławomira Mentzena (@X)

To w sumie bardzo ciekawe, ile uda się zebrać w ten sposób funduszy na kampanię człowieka, który od miesięcy obiecuje, że jego partia będzie ludziom przysparzać pieniędzy, zamiast je zabierać. Finansowanie kampanii wyborczych jest w Polsce jawne, więc będzie to możliwe do zweryfikowania.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 14
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 432
  • emoji smutek - liczba głosów: 9
  • emoji złość - liczba głosów: 11
  • emoji kupka - liczba głosów: 81
Komentator,zgłoś
Akurat czepianie się jakiej kolwiek partii o to, że chce pieniądze na kampanie jest bez sensu. Skoro w interesie wyborców jest to by DOBROWOLNIE wesprzeć np. Konfederację to powinni to zrobić
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
JsjzkK,zgłoś
Na youtube jest filmik piątka który opowiada o holowni i szumowskim i o ich powiązaniach. Strach się bać. Trochę przydługie bo gość kreśli kontekst ale wnioski wysnujcie sami.
Odpowiedz
1Zgadzam się4Nie zgadzam się
Hahahaha,zgłoś
Gdyby nie przepił kasy to by miał na kampanię. Może niech wyjdzie na ulicę?
Odpowiedz
7Zgadzam się3Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 124
Komentarze (124)
Powrót