Kaja Godek dołączyła do konfliktu ks. Mirosława Matusznego z Katarzyną Kotulą

"Lewaczka nęka kapłana". Kaja Godek broni księdza skandalisty

Źródło zdjęć: © Twitter
Maja Kozłowska,
23.10.2023 12:00

Katarzyna Kotula z Nowej Lewicy podała do sądu ks. Mirosława Matusznego - radykalnego i skrajnie prawicowego duchownego z Lublina. Do konfliktu dołączyła się Kaja Godek.

Środowisko prolife broni swoich. Nic dziwnego, że w sprawie ks. Mirosława Matusznego zabrała głos Kaja Godek - naczelna działaczka na rzecz ochrony nienarodzonych dzieci.

Ks. Mirosław Matuszny ma uzasadnioną reputację skandalisty. Zasłynął z podżegania do "walki z sodomickim terrorem", ostrego przeciwstawiania się aborcji, którą wprost nazywał morderstwem czy organizowaniem procesji podczas lockdownu. Kapłan finalnie został usunięty ze stanowiska proboszcza w Lublinie i przeniesiony do parafii we wsi Snopków.

Kaja Godek i Fundacja Ratuj Życie przeciwko "posłance-aborcjonistce"

Działania ks. Mirosława Matusznego nie obyły się bez konsekwencji. Duchowny został pozwany przez Katarzynę Kotulę - posłankę Nowej Lewicy, która w wyborach 15 października uzyskała reelekcję. W filmie mówi, że otrzymał prywatny akt oskarżenia "za mema, którego udostępnił na Facebooku ponad dwa i pół roku temu w czasie tzw. czarnych marszy".

Ks. Matuszny został pozwany przez Katarzynę Kotulę
Ks. Matuszny został pozwany przez Katarzynę Kotulę (YouTube)

Ksiądz uznał, że jest to zemsta za "zaangażowanie na rzecz ochrony życia i mówienie bezkompromisowej prawdy".

Kotula podała księdza do sądu w Szczecinie, aby miał dodatkowy kłopot z dojazdami na sprawy. To aż 740 km od Snopkowa! Każdy dojazd oznaczałby także pozbawienie wiernych w parafii opieki duszpasterskiej oraz Mszy Świętej i nabożeństw – w tym niewielkim kościele posługuje tylko proboszcz i nie ma żadnego księdza na zastępstwo. Tak mszczą się na obrońcach życia zwolennicy aborcji

- komunikat Fundacji Ratuj Życie.

Kaja Godek i Fundacja Ratuj Życie stają w obronie księdza-aferzysty

Fundacja Ratuj Życie zbiera środki na prawną walkę z Katarzyną Kotulą. Podkreśla zasługi ks. Matusznego, który m.in. prowadził Publiczne Różańce w opozycji do Marszu Równości w Lublinie czy nauczał o "potrzebie ochrony dzieci przed aborcją i demoralizacją".

Jednocześnie organizacja rysuje wręcz demoniczny obraz posłanki Nowej Lewicy. Określa Katarzynę Kotulę jako "jedną z najbardziej agresywnych aborcjonistek w Sejmie".

Do konfliktu radykalnego księdza i posłanki Lewicy dołączyła Kaja Godek. Działaczka prolife zakpiła z Katarzyny Kotuli i ekopostulatów jej partii.

Drwiąco spytała, czy posłanka zamierza jeździć do Lublina rowerem, aby nie zwiększać śladu węglowego.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 12
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 165
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 8
  • emoji kupka - liczba głosów: 36
Łukasz,zgłoś
Głodek czy Godek sfiksowała po urodzeniu dwóch niepełnosprawnych fizycznie i intelektualnie dzieci , przyczyna jet prosta do której nigdy się nie przyzna, 1 dawanie w szyje w czasie ciąży i wciąganie nozdrzami białego proszku, wiem o czym piszę
Odpowiedz
10Zgadzam się2Nie zgadzam się
Ekscelencja,zgłoś
Atak na święty Kościół trwa!!! Tylko kolejne miliardy z budżetu na "zbożne dzieła" Watykanu mogą go powstrzymać!
Odpowiedz
9Zgadzam się6Nie zgadzam się
lewak,zgłoś
Po co ją w ogóle komentujecie? Zostawcie babsko niech sobie plecie pierdoły to nikomu nie szkodzi a wszyscy wiedzą że jest dziwna lekko
Odpowiedz
29Zgadzam się8Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 115
Komentarze (115)
Powrót