Ksiądz zniszczył dynie przygotowane na halloween

Ksiądz zniszczył halloweenowe dekoracje. Walczył o zbawienie dzieci

Źródło zdjęć: © Facebook: Obec Kurdějov / Facebook: Obec Kurdějov
Weronika Paliczka,
23.10.2023 10:00

Czeski proboszcz wykazał się daleko idącą chęcią niszczenia zabawy dzieciom. Ksiądz zniszczył lampiony stworzone podczas Parady Dyń i Lampionów.

To miało być rodzinne spotkanie przy okazji Halloween. W czeskiej miejscowości Kurdejov mieszkańcy zorganizowali wydarzenie o nazwie Parada Dyń i Lampionów, które odbyło się 15 października. Impreza miała być skierowana dla najmłodszych mieszkańców Kurdejova. Niestety, nie każdemu spodobała się inicjatywa.

Wandal zniszczył dynie

Na Facebooku miejscowości pojawiła się informacja, która zniszczyła radość dzieci związaną z paradą. Jak napisano w poście: "Wczorajsza Parada Dyni i Latarni przebiegała w wspaniałej atmosferze, pełnej zabawy i dziecięcego entuzjazmu. Myślimy, że dorośli również świetnie się bawili, widząc entuzjazm w oczach swoich dzieci i wnuków. O ile gorszy jest ten poranek. Prawdopodobnie nie znajdziemy wspomnianego wandala, który zepsuł zabawę dzieciom, ale wierzymy, że czyta ten post i ma dość siebie."

W poście zamieszczono także zdjęcia porównawcze. Na pierwszym z nich lampiony dyniowe wyglądają pięknie. Drugie zdjęcie wygląda jak po ataku dzikich zwierząt. Ozdoby są zniszczone, obraz przypomina atak kijem bądź ciężkim narzędziem.

trwa ładowanie posta...

Wandal? Nie. Ksiądz proboszcz

Głos w sprawie zabrał proboszcz parafii w Kurdejovie, Jaromír Smejkal. W liście otwartym do burmistrza i mieszkańców przyznał, że to on stoi za atakiem na ozdoby halloweenowe. W liście napisał, że czuł obowiązek zniszczenia lampionów wynikający z jego wiary: "Nie miałem na celu krzywdzenia kogokolwiek, tym bardziej dzieci, więc przepraszam. Ale pamiętajcie o tym, że moim obowiązkiem jako autorytetu i kapłana jest ochrona dzieci i rodzin przed ukrytym duchowym złem. Uważam to za właściwe działanie zdrowego autorytetu, który darzy dziecko szczerą miłością."

trwa ładowanie posta...

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Sprawę księdza wandala skomentował wikariusz generalny Pavel Kafka. W oświadczeniu przesłanym do burmistrza oraz mieszkańców miejscowości Kurdejov duchowny napisał, że diecezja nie zgadza się z zachowaniem proboszcza: "Szanowny Panie Burmistrzu. Wczoraj wieczorem dowiedziałem się z mediów o nieprzyjemnym incydencie, z którym macie do czynienia. Miejscowy ksiądz zniszczył dekoracje wykonane przez dzieci. Rozmawiałem dzisiaj z pastorem i zwróciłem mu uwagę na niewłaściwe zachowanie. Kierownictwo diecezji brneńskiej nie utożsamia się z takim zachowaniem i rozwiąże problem."

Choć ksiądz proboszcz przeprosił, to wierni nie są skłonni do wybaczenia. Ze względu na ilość wulgarnych wpisów pod listem księdza władze strony na Facebooku zablokowały możliwość dodawania komentarzy.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
JarlArtsGard,zgłoś
Ciekawe co by powiedział, gdyby ktoś wziął taki młot do wyburzania i zrobił mu porządek w kościele, pewnie larum na cały Świat jak to katolików prześladują...szkoda dzieciaków,głupi człowiek zepsuł im zabawę !
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się