Ksiądz zniszczył halloweenowe dekoracje. Walczył o zbawienie dzieci
Czeski proboszcz wykazał się daleko idącą chęcią niszczenia zabawy dzieciom. Ksiądz zniszczył lampiony stworzone podczas Parady Dyń i Lampionów.
To miało być rodzinne spotkanie przy okazji Halloween. W czeskiej miejscowości Kurdejov mieszkańcy zorganizowali wydarzenie o nazwie Parada Dyń i Lampionów, które odbyło się 15 października. Impreza miała być skierowana dla najmłodszych mieszkańców Kurdejova. Niestety, nie każdemu spodobała się inicjatywa.
Podobne
- Polski ksiądz egzorcysta krzywdził dzieci? Padły poważne oskarżenia
- Horror dzieci trwał latami. Były ksiądz wreszcie za to odpowie
- Ksiądz poszedł do galerii i przeżył SZOK. No gdzie są te dzieci?
- Ksiądz pogryzł parafiankę. Jak lew bronił hostii
- Ksiądz skazany za posiadanie dziecięcej p*rnografii. Trafił do innej parafii
Wandal zniszczył dynie
Na Facebooku miejscowości pojawiła się informacja, która zniszczyła radość dzieci związaną z paradą. Jak napisano w poście: "Wczorajsza Parada Dyni i Latarni przebiegała w wspaniałej atmosferze, pełnej zabawy i dziecięcego entuzjazmu. Myślimy, że dorośli również świetnie się bawili, widząc entuzjazm w oczach swoich dzieci i wnuków. O ile gorszy jest ten poranek. Prawdopodobnie nie znajdziemy wspomnianego wandala, który zepsuł zabawę dzieciom, ale wierzymy, że czyta ten post i ma dość siebie."
W poście zamieszczono także zdjęcia porównawcze. Na pierwszym z nich lampiony dyniowe wyglądają pięknie. Drugie zdjęcie wygląda jak po ataku dzikich zwierząt. Ozdoby są zniszczone, obraz przypomina atak kijem bądź ciężkim narzędziem.
Wandal? Nie. Ksiądz proboszcz
Głos w sprawie zabrał proboszcz parafii w Kurdejovie, Jaromír Smejkal. W liście otwartym do burmistrza i mieszkańców przyznał, że to on stoi za atakiem na ozdoby halloweenowe. W liście napisał, że czuł obowiązek zniszczenia lampionów wynikający z jego wiary: "Nie miałem na celu krzywdzenia kogokolwiek, tym bardziej dzieci, więc przepraszam. Ale pamiętajcie o tym, że moim obowiązkiem jako autorytetu i kapłana jest ochrona dzieci i rodzin przed ukrytym duchowym złem. Uważam to za właściwe działanie zdrowego autorytetu, który darzy dziecko szczerą miłością."
Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ
Sprawę księdza wandala skomentował wikariusz generalny Pavel Kafka. W oświadczeniu przesłanym do burmistrza oraz mieszkańców miejscowości Kurdejov duchowny napisał, że diecezja nie zgadza się z zachowaniem proboszcza: "Szanowny Panie Burmistrzu. Wczoraj wieczorem dowiedziałem się z mediów o nieprzyjemnym incydencie, z którym macie do czynienia. Miejscowy ksiądz zniszczył dekoracje wykonane przez dzieci. Rozmawiałem dzisiaj z pastorem i zwróciłem mu uwagę na niewłaściwe zachowanie. Kierownictwo diecezji brneńskiej nie utożsamia się z takim zachowaniem i rozwiąże problem."
Choć ksiądz proboszcz przeprosił, to wierni nie są skłonni do wybaczenia. Ze względu na ilość wulgarnych wpisów pod listem księdza władze strony na Facebooku zablokowały możliwość dodawania komentarzy.
Popularne
- Znamy przyczynę śmierci sowy Duolingo. Dua Lipa opłakuje ptaka
- Stuu został pobity? Szokujące nagranie obiegło internet
- Kotolga jest viralem na TikToku. Kim jest i co o niej wiadomo?
- Sowa Duolingo nie żyje. Wszyscy możecie ją mieć na sumieniu
- Żugajki na tropie nowego partnera Julii. Kim jest tajemniczy mężczyzna?
- Powstał tłumacz z polskiego na deweloperski. "Zrozum groźne gatunki"
- Sprawa korepetytora trafiła do Rzeczniczki Praw Dziecka. Co dalej?
- Damiano David wystąpił w Polsce. Zagrał nowy kawałek
- Jak pachną perfumy Skolima BEBECITA? Ekspert zabrał głos