Francja zakazuje noszenia abai do szkół publicznych

Nowe zakazy dla muzułmanek. Szykuje się rewolucja

Źródło zdjęć: © canva / canva
Weronika Paliczka,
28.08.2023 08:30

Rewolucja we francuskim systemie oświatowym. Nowe rozporządzenie uderza w muzułmanki, które nie będą mogły nosić abai. Decyzję podjął minister edukacji narodowej.

Francuski minister edukacji Gabriel Attal zapowiedział, że w szkołach publicznych na terenie całego kraju zakazane zostanie noszenie abai. Nowy przepis uderzy w muzułmanki.

Szkoły we Francji powinny zostać areligijne

- Wchodząc do klasy, nie powinniśmy mieć możliwości zidentyfikowania wyznania uczniów na pierwszy rzut oka - powiedział Attal w rozmowie ze stacją TF1 TV - zdecydowałem, że abaje nie będą już dłużej mogły być noszone w szkołach.

Nowy przepis wejdzie w życie wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 4 września 2023 r.

trwa ładowanie posta...

Przepis zakazujący noszenia abai jest odpowiedzią na wielomiesięczną debatę dotyczącą religii w szkołach i życiu publicznym. Noszenie hidżabu jest zakazane od 2004 r. w szkołach publicznych. Od 2010 r. we Francji zakazano zasłaniania twarzy, a więc noszenia bureknikabów, co wywołało oburzenie w pięciomilionowej społeczności muzułmańskiej.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Polka,zgłoś
słusznie, jak im się nie podoba niech wracają do swojego kraju, a swoją drogą jak można funkcjonować normalnie w takim stroju przy temp. 40 stopni C, one chyba mają przegrzane mózgi dlatego są takie bierne i nie walczą o swoją wolność i godność osobistą
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się