Ks. Daniel Wachowiak komentuje aferę Stuu

Ksiądz komentuje dramę Stuu. Nie rozumie, czemu ludzie odchodzą z Kościoła

Źródło zdjęć: © YouTube
Maja Kozłowska,
04.10.2023 13:15

Ksiądz Wachowiak, który jest doskonale znaną postacią w internecie, postanowił odnieść się do afery ze Stuu w roli głównej. Jego komentarz trudno uznać za taktowny.

Ks. Wachowiak jest barwną postacią. Internatom jest znany przede wszystkim ze swoich tweetów. Nie tak dawno oburzał się na fakt, że nad ukraińską pierogarnią brak polskiej flagi (co zniechęciło go do konsumpcji, ponieważ jest prawdziwym patriotą). Użytkownicy Twittera wytknęli mu ksenofobię i wyprodukowali mnóstwo past, wyśmiewających postawę księdza.

Ostatnio o duchownym zrobiło się głośno, kiedy ze względu na narastające napięcia polityczne postanowił zmienić słowa psalmu. O ile zakazywanie dystrybucji politycznych pamfletów w kościele wydaje się całkiem zasadne, o tyle to... cóż, oceńcie sami.

Teraz z kolei ks. Daniel Wachowiak postanowił wypowiedzieć się na temat afery pedofilskiej, w którą zamieszani są popularni twórcy YouTube'a i influencerzy - Stuu, Marcin Dubiel, Michał Baron "Boxdel".

Ks. Wachowiak porównuje Kościół z YouTubem. "Nikt nie będzie rezygnował z WiFi"

Zapnijcie pasy, bo będzie ostro. Kiedy zaczęły wyciekać brudy i naprawdę niepokojące rzeczy na czołowych polskich youtuberów, cały internet został postawiony w stan gotowości. Ludzie żądają krwi - chcą, aby twórcy zostali ukarani za swoje czyny.

Ks. Daniel Wachowiak wykorzystał to, że świat płonie, aby porównać aferę z YouTuba do afer seksualnych z udziałem księży. Stwierdził, że kiedy tak naganne rzeczy dzieją się w internecie, nikt nie myśli o odcinaniu WiFi. Dodał, że w momencie, gdy oskarżonymi są księża, ludzie notorycznie odcinają się od Kościoła.

Ks. Wachowiak komentuje dramę Stuu
Ks. Wachowiak komentuje dramę Stuu (Twitter)

Ks. Wachowiak zroastowany. Seksafery nie są takie same

Dziwny tok rozumowania ks. Wachowiakowi wytknęła Maja Heban - aktywistka i publicystka.

Warto zauważyć, że Kościół ma niepokojącą tendencję do tuszowania zachowań seksualnych wobec małoletnich oraz brania w obronę "niesfornych" kapłanów. Przykład z ostatniego seksskandalu, który miał miejsce w Dąbrowie Górniczej: biskup sosnowiecki, zamiast potępić biorących udział w orgii, prosił o modlitwę i wsparcie dla "obolałych księży".

Czy można się dziwić, że wierni nie chcą mieć nic wspólnego z instytucją, która w ten sposób traktuje osoby winne nadużyć?

Trudno nie zauważyć, że różnica w obu przytoczonych przypadkach jest ogromna. Kiedy na jaw wyszły screeny kompromitujące Boxdela, Fame MMA błyskawicznie wyciągnęło konsekwencje, zawieszając go w federacji. Co takiego robi Kościół, kiedy na duchownych pojawiają się twarde dowody?

Ważnym wątkiem jest również kwestia autorytetu moralnego. YouTuberzy nimi nie są. Kościół - cóż, powinien.

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 33
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 26
A ja rozumiem,zgłoś
Jeśli chodzi o badania duchownych na HIV czy inne zakaźne choroby skoro mają tak duży kontakt z innymi? To jest naprawdę poważne. Ta bardzo duża grupa społeczna złożona z samych mężczyzn, którym zakazano normalnych związków z kobietami po prostu wpadła w dewiacje. I to w ciągu wszystkich wieków odkąd wprowadzono celibat. Dziś ludzie mają większą wiedzę. Nie dają się zastraszać dlatego prawda wychodzi na jaw. Po prostu. Ale jak zniosą celibat zacznie się bez skrępowanie rozkradanie dóbr kościelnych? Wcale bym się nie zdziwił. Ten okręt nie jest reformowalny i nie nadaje się do naprawy. Za dużo kłamstw i zła.
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
Logicz myśląc,zgłoś
Wobec tego co widać jak duchowni imprezują i jakie mają skłonności czy z urzędu nie powinni zostać przebadani na HIV i inne zakaźne choroby? Mądra uwaga? Bo skąd wiadomo? Skąd wiesz, czy niezbadani mogą być ogromnym zagrożeniem dla ich wiernych i nie tylko ich wiernych. A zwłaszcza dla dzieci czy ministrantów. Problemem więc nie jest tylko to jak kler współżyje, ale jakie są lub mogą być tego skutki o których większość nie myśli. Dobre pytania do przemyślenia? A może skoro wśród nich to nie jest margines o czym mówił będący przy Watykanie ksiądz Charamsa powinno to być wzięte pod uwagę?
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
bezrobotny,zgłoś
Ja też nie rozumie dlaczego ludzie odchodzą od Kk...Przecież takie fajne imprezy organizują ksiezowie,ludzie powinni walc drzwiami i oknami
Odpowiedz
13Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 32