Ks. Woźnicki krytykuje polską reprezentację w piłce nożnej i Roberta Lewandowskiego

Ks. Woźnicki poucza polską reprezentację: "Lewandowski-piłkarzyk z opaseczką"

Źródło zdjęć: © Facebook, YouTube
Maja Kozłowska,
12.09.2023 10:16

Ks. Woźnicki oprócz bycia ekspertem w zakresie teologii, jest, jak się okazało, również wybitnym teoretykiem sportu. Jak każdy Polak, który swoje doświadczenie na temat piłki nożnej czerpie głównie z oglądania meczów przed telewizorem, duchowny ma wiele do powiedzenia na temat gry narodowej reprezentacji.

Ks. Woźnicki jest znanym i bardzo kontrowersyjnym duchownym, byłym salezjaninem. Przejął internetową schedę po ks. Natanku (tym od Harry'ego Pottera) i może pochwalić się wyczynami, jakich nie dokonał żaden inny kapłan przed nim. Jako pierwszy ksiądz został eksmitowany z domu zakonnego - za uszami ma głoszenie antysemickich kazań (za co został prawomocnie skazany), wyzywanie Maryli Rodowicz czy polskiej sprinterki Ewy Swobody. Jego poglądy to jedno, ale wygłaszanie ich z ambony podczas mszy św. słusznie budzi niesmak.

Ks. Woźnicki chętnie i głośno wypowiadał się na temat tatuaży u kobiet (sprawa Ewy Swobody: "Co ona z siebie robi? Choinkę? [...] nie da się na ciebie patrzeć. Wyglądasz, jak potwór"), krytykował noszenie przez nie spodni (dopuścił się znieważenia policjantki: "Jest pani w spodniach. Stoi pani jak ladacznica na rogu ulicy, która czeka na okazję") czy stwierdził, że Tina Turner (o zgrozo!) "zamiast śpiewać dla chwały bożej, śpiewała dla pieniędzy i chwały ludzi".

Tak dla odmiany, ks. Woźnicki na celownik wziął sobie mężczyzn. Konkretniej - polską reprezentację narodową w piłce nożnej. Dostało się wszystkim, również Lewandowskiemu.

Ks. Woźnicki poucza polskich piłkarzy. Ma dla nich złote rady

Duchowny twierdzi, że polska drużyna nigdy nie odniesie sukcesów sportowych, ponieważ... nie walczą za Boga. Natchnionym głosem opowiada, że Polacy "wygrają w piłce nożnej dopiero wtedy, kiedy katoliki będą". Wierzących sportowców porównuje dalej do żołnierzy Sobieskiego idących na Wiedeń.

Tak, wyznanie faktycznie ma w sporcie kluczowe znaczenie. Wcale nie chodzi o talent, umiejętności, pracowitość czy samodyscyplinę.

Walczycie dla Boga, o wygranie meczu też, walczycie o zwycięstwo w niebie niebieskie, o kształtowanie charakteru, które wam pozwoli, że nawet jak przegrasz, to nie okaże się, żeś szmata, a jak wygrasz, to nie zniweczysz zwycięstwa, nie pójdziecie do burdelu.

- powiedział ks. Woźnicki

Na zachętę nazywa polską reprezentację "posoborowymi miągwami" i postuluje, że karty się odwrócą, jeśli tylko piłkarze zaczną być przykładnymi katolikami.

Ks. Woźnicki nikogo nie oszczędza. Zaatakował Lewandowskiego

Duchowny udowodnił, że on jeńców nie bierze. Od góry do dołu zrugał polską reprezentację narodową w piłce nożnej, a najgorzej, bo ad persona, dostało się Robertowi Lewandowskiemu.

Założy se opaskę LG i tak dalej i tak dalej. Zboczeniec jest? A żonę ma! Lewandowski, piłkarzy z opaseczką LG itp. itd. Bo zboczony w głowie jest!

- rozemocjonował się ks. Woźnicki.

- Nie wygrają nigdy żadnych mistrzostw świata, chyba że kantem, oszustwem, to tak! Bo nie walczą w imię Boga! Za Boga, dla Boga, dla Wieczności, dla naszej ojczyzny, katolickiej Polski. Bo w piłce nożnej i innych sportach walki to jest jak wojna jak Wiedeń! - podsumował na koniec smutną przyszłość Polski ks. Woźnicki.

Groźbą nikogo nie nawrócimy, więc... chyba musimy pogodzić się z pasmem porażek na arenie międzynarodowej. I cieszyć się, że mamy przynajmniej bogobojną drużynę siatkarską.

"LEWANDOWSKI PIŁKARZYK", "ŻONĘ MA", KSIĄDZ WOŹNICKI

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 52
  • emoji ogień - liczba głosów: 11
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 335
  • emoji smutek - liczba głosów: 10
  • emoji złość - liczba głosów: 36
  • emoji kupka - liczba głosów: 182
anonim,zgłoś
CZY TAKI KTOŚ JEST Z POWOŁANIA??? HAHA JAKIE POWOŁANIE, WSTYD ZA TAKICH LUDZI. CZY TO JEST TRAKTOWANIE DRUGIEGO CZLOWIEKA NA WZÓR JEZUSA? DOPOWIEDZCIE SOBIE SAMI...
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się
69son72,zgłoś
Ksiądz bie księdzem będzie, najlepiej wirzacym katolikiem...
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Bożena,zgłoś
Propozycja jest taka. Trzeba do reprezentacji powołać , tych panów co tańczyli u księdza Rydzyka oni są bardzo wierzący wygrają wszystkie mecze i mistrzostwa
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 181
Komentarze (181)
Powrót