Ksiądz prawomocnie skazany

Ks. Woźnicki trafi do rejestru skazanych. W tle antysemickie kazanie

Źródło zdjęć: © TikTok - #woźnicki / Canva, TikTok
Natalia Witulska,
06.06.2023 14:15

Ks. Woźnicki to duchowny z Poznania słynący z kontrowersyjnych wypowiedzi. Za antysemickie kazanie został prawomocnie skazany.

Od piątku 2 czerwca ks. Woźnicki z Poznania jest pierwszym w Polsce księdzem skazanym prawomocnie za antysemickie kazanie.

Antysemickie kazanie ks. Woźnickiego

W październiku 2021 r. duchowny z Poznania porównał Żydów do kleszczy oraz pijawek. W lutym 2023 r. sąd uznał, że było to przestępstwo - nawoływanie do nienawiści i znieważanie na tle różnic narodowościowych. Ksiądz odwołał się od wyroku, jednak nic nie wskórał.

Jak czytamy na "Wyborczej", wyrok w drugiej instancji wydał w piątek sędzia Jarosław Komorowski. Woźnicki zaatakował go wieczorem w trakcie mszy transmitowanej - podobnie jak antysemickie kazanie - w internecie.

trwa ładowanie posta...

- Sędzia nie broni żadnego interesu Rzeczypospolitej Polskiej, tylko interesy innego państwa. Orzeł, który nad nim wisiał, powinien być zastąpiony jakimś innym znakiem, a sam jest typem spod ciemnej gwiazdy, a nie żadnym sędzią Rzeczypospolitej Polskiej. Za ten wyrok, jak i za wszystkie konsekwencje, które z niego popłyną, sędzia odpowie przed Bogiem - mówił ks. Woźnicki na mszy.

Ks. Woźnicki nie żałuje kontrowersyjnego kazania

- Musimy zdawać sobie sprawę, że Żydzi w świecie przyjęli rolę pijawki, kleszcza, ciała, które żyje na organizmie żywiciela, puchnie, doprowadzając organizm żywiciela do śmierci, przenosząc się na następnego - mówił ks. Woźnicki podczas październikowej mszy w 2021 r.

Jak czytamy na "Wyborczej", opowiadał też, że diabeł posługuje się Żydami, doprowadzając do sytuacji, gdy małe dziecko - zamiast składać rączki do Boga - włącza telefon komórkowy, a potem ogląda "gołą babę i gołego faceta" oraz "jak facet z facetem albo baba z babą".

trwa ładowanie posta...

W sądzie ks. Woźnicki mówił, że nie czuje się winny. Podkreślał, że jego jedynym celem było piętnowanie grzechów i grzeszników. Twierdził, że kierował się tylko i wyłącznie "miłością kapłańską" oraz troską o Żydów i chrześcijan.

- Dziękuję Bogu za tamto kazanie - powiedział po usłyszeniu prawomocnego wyroku ks. Woźnicki.

Jak donosi "Wyborcza", zgodnie z wyrokiem ksiądz ma przez pół roku pracować społecznie po 30 godzin w miesiącu - miejsce prac społecznych i termin ich rozpoczęcia wyznaczy mu teraz kurator sądowy.

Źródło: Wyborcza

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Ale bzdury, Jaki ksiądz?? ten człowiek został wyrzucony i suspendowany, swoją drogą ma problemy psychiczne .. sami jesteście ksiadz
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się