Aktywiści klimatyczni przykleili się do lotniska - grozi im amputacja dłoni

Aktywiści klimatyczni przykleili się do lotniska. Grozi im amputacja rąk

Źródło zdjęć: © Instagram.com, letztegeneration
Anna RusakAnna Rusak,18.07.2023 14:45

Niemieccy aktywiści z grupy Ostatnie Pokolenie postanowili zwrócić uwagę na problem nadmiernej emisji CO2, przyklejając się do płyty lotniska. Teraz grozi im amputacja rąk.

Aktywiści klimatyczni są w stanie zrobić naprawdę wiele, by zwrócić naszą uwagę na problemy związane z globalnym ociepleniem. Przyklejali się już do obrazu Picassa, blokowali ulice czy usuwali kostkę, by sprzeciwić się wycince drzew.

13 lipca aktywiści z grupy klimatycznej Ostatnie Pokolenie postanowili zablokować dwa lotniska w Niemczech. Niektórzy z nich przykleili się do powierzchni pasów startowych. Niestety, teraz okazuje się, że może im grozić amputacja rąk.

Aktywiści przykleili się do lotniska

W czwartek 13 lipca aktywiści klimatyczni z grupy Ostatnie Pokolenie (Letzte Generation) zablokowali pasy startowe i drogi kołowania na lotniskach w Hamburgu i Düsseldorfie. Tym samym spowodowali kilkugodzinne opóźnienia - część lotów została odwołana.

Aktywiści z grupy Ostatnie Pokolenie chcieli zwrócić uwagę na problem zbyt wysokiej emisji dwutlenku węgla. Według nich niemiecki rząd nie robi wystarczająco dużo, by przeciwdziałać katastrofie klimatycznej.

- Nie możemy dłużej patrzeć, jak nasza Ziemia płonie, a nasz rząd codziennie dolewa oliwy do ognia swoim szaleństwem związanym z paliwami kopalnymi. Dlatego dziś blokujemy lotnisko - powiedziała jedna z aktywistek cytowana przez Daily Mail.

trwa ładowanie posta...

Aktywiści przykleili się do lotniska - teraz czeka ich amputacja

Jak informował Daily Mail, według policji jeden z działaczy został zatrzymany, ale to nie jedyne konsekwencje, z którymi będą musieli mierzyć się młodzi ludzie. Część z nich po całej akcji może stracić dłonie.

Jak informuje Rzeczpospolita, aktywiści do przyklejenia się do pasów startowych lotniska wykorzystali mieszankę betonu i żywicy epoksydowej, która powszechnie stosowana jest do celów budowlanych. Materiał z czasem twardnieje. Oznacza to, że działacze, by wydobyć ręce z tej mieszanki, będą musieli liczyć się z ryzykiem amputacji kończyny.

trwa ładowanie posta...

Aktywiści klimatyczni z Ostatniego Pokolenia - kim są?

Przypomnijmy, że to nie jedyne problemy, z którymi muszą liczyć się działacze. Pod koniec zeszłego roku pojawiły się informacje o tym, że politycy niemieckich partii chadeckich - CDU i CSU - planują zaostrzenie kar dla aktywistów klimatycznych.

Według nich potrzebujemy znacznie surowszych działań za takie akcje jak np. blokowanie dróg. Politycy twierdzą, że utrudniają one działanie służb ratowniczych i zagrażają życiu innych obywateli. Do tego niektórym aktywistom z Ostatniego Pokolenia zarzucono tworzenie organizacji przestępczej.

Działacze twierdzą jednak, że ich działania nie są zagrożeniem. Prawdziwym niebezpieczeństwem jest lekceważenie kryzysu klimatycznego i wspieranie przemysłów paliwowych oraz wydobycia węgla.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Rzeczpospolita, Daily Mail

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 71
  • emoji ogień - liczba głosów: 12
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2322
  • emoji smutek - liczba głosów: 95
  • emoji złość - liczba głosów: 52
  • emoji kupka - liczba głosów: 183
zibimaks,zgłoś
a dlaczego nie pojechali do lasów Amazonii lub na Syberię i tam nie przykleili się do drzew by ich nie wycinać - to dopiero była by ochrona klimatu....
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
Adam K.,zgłoś
Na szczęście nagroda Darwina jest symboliczna i do jej odbioru nie potrzeba rąk
Odpowiedz
20Zgadzam się0Nie zgadzam się
xfnxfh,zgłoś
Brawo, niech się wszyscy przykleją głowami !!!
Odpowiedz
16Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 386
Komentarze (386)
Powrót