Kaja Godek twarzą kolejnej ustawy antyLGBT

Kaja Godek na czele homofobicznego projektu. Co zrobi Szymon Hołownia?

Źródło zdjęć: © YouTube
Maja Kozłowska,
08.02.2024 12:45

Kaja Godek jest znaną działaczką społeczną reprezentującą konserwatywno-katolickie wartości. Aktywistka wchodzi w skład komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Stop LGBT.

Kaja Godek słynie z homofobicznych poglądów i wystąpień w obronie życia poczętego. Jest aktywistką i zatwardziałą wojowniczką pro-life. Na koncie ma także sporo kontrowersji m.in. "interwencję poselską" z Grzegorzem Braunem w Ministerstwie Zdrowia (zostali wyprowadzeni przez policję), walkę sądową z działaczkami LGBT, które naklejały naklejki z tęczową Maryją czy publiczne punktowanie Taylor Swift.

Kaja Godek wielokrotnie również była "gościnią" sal sądowych w roli osoby pozwanej. Duża część tych oskarżeń tyczyła się skrajnie obraźliwych słów atakujących tęczową społeczność.

Niedawno pisaliśmy o zniesieniu ostatniej w Polsce "strefy wolnej od LGBT". Nie jest to jednak koniec ataków środowisk prawicowych na osoby queer. Już 9 lutego w Sejmie zostanie przedstawiony projekt ustawy "Stop LGBT".

Kaja Godek forsuje w Sejmie ustawę antyLGBT
Kaja Godek forsuje w Sejmie ustawę antyLGBT (canva)

Kaja Godek walczy z LGBT

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu posłowie pochylą się nad obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu ograniczenie wolności i praw osób LGBT. Kampania Przeciw Homofobii jasno stwierdza, że proponowana ustawa jest niezgodna z konstytucją, łamie wolność słowa oraz wolność zgromadzeń, a ponadto w jej uzasadnieniu zawarte są fałszywe oskarżenia szkalujące społeczność LGBT.

KPH apeluje o odrzucenie projektu ustawy "Stop LGBT" w pierwszym czytaniu, a także zwraca się do marszałka Sejmu Szymona Hołowni o zachowanie odpowiedniego poziomu debaty.

Znów głośno o pomyśle Kai Godek

Za homofobicznym projektem stoi komitet Inicjatywy Ustawodawczej Stop LGBT. W jego skład wchodzi Kaja Godek, która niejednokrotnie przedstawiała w Sejmie swoje stanowisko w drażliwych społecznie sprawach. Aktywistce niejednokrotnie zdarzyło się ponieść emocjom w sali plenarnej i rzucać obraźliwymi określeniami z sejmowej mównicy.

Źródło: kph.org.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 13
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 36
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 30
  • emoji kupka - liczba głosów: 60
Godek,zgłoś
jak ci nie wstyd, na opamiętanie jeszcze masz czas... w ten sposób chciałaś zabłysnąć na świecie.....weź się za swój wygląd....
Odpowiedz
2Zgadzam się2Nie zgadzam się
Dajcie spokój,zgłoś
Chyba nie mamy żadnych problemów skoro się zajmujemy jakąś nawiedzoną kobieciną. Niech sobie pogada i po kłopocie.
Odpowiedz
19Zgadzam się1Nie zgadzam się
Maria,zgłoś
Chora kobieta
Odpowiedz
20Zgadzam się3Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 37