Szymon Hołownia chce utworzenia przedszkola w Sejmie

Przedszkole w Sejmie. Hołownia: "Powinniśmy być na to otwarci"

Źródło zdjęć: © Piotr Molecki / East News
Konrad SiwikKonrad Siwik,10.12.2023 13:30

Posłanki i posłowie to także rodzice. Z tego względu Marszałek Szymon Hołownia zaproponował utworzenie w Sejmie tymczasowego przedszkola, w którym politycy będą mogli zostawiać pod opieką swoje pociechy podczas obrad.

W ostatnich dniach polską scenę polityczną obiegła nietypowa propozycja Szymona Hołowni dotycząca utworzenia przedszkola tymczasowego w murach Sejmu. Inicjatywa ogłoszona podczas konferencji prasowej ma na celu umożliwienie posłom i pracownikom parlamentu sprawowanie lepszej opieki nad dziećmi podczas pracy. Biuro marszałka wysłało już zapytanie w tej sprawie do wszystkich sejmowych klubów - donosi Donald.

Szymon Hołownia proponuje utworzenie przedszkola w Sejmie

- Myślę, że jesteśmy w stanie taki rodzaj tymczasowego przedszkola posiedzeniowego zorganizować i na poziomie żłobka i na poziomie przedszkola [...]. Wiem, jak czasami trudno jest spiąć godziny pracy opiekunki z godzinami pracy żłobka, przedszkola. Myślę, że powinniśmy być na to otwarci. Myślę też, że to miejsce na tym zyska, jeżeli będziemy sobie stale przypominali, dla kogo to robimy - mówił Szymon Hołownia podczas konferencji prasowej.

trwa ładowanie posta...

Marszałek Sejmu, który sam niedawno pochwalił się wizytą córki w gabinecie, podkreślił, że pragnie zorganizować przedszkole tymczasowe dostępne zarówno podczas posiedzeń, jak i w innych dniach. Wszystko po to, by mogli z niego skorzystać nie tylko posłowie, ale również pracownicy kancelarii.

- Jeżeli się okaże, że zainteresowanie wśród posłów będzie duże i okaże się, że będzie też zainteresowanie wśród pracowników kancelarii, którzy tu czasami do późna muszą siedzieć, będziemy się zastanawiali nad rozwinięciem tego projektu - mówił.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 5
Sędzia,zgłoś
Proponuję jeszcze hotel dla piesków i kotków, pokoje na godzinki dla posłów i posłanek, klub bilardowy dla dziadków posłów a dla ich rodziny... spa!
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Roman,zgłoś
I w każdym zakładzie pracy. Na koszt pracodawcy
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
Liczyrzepa,zgłoś
Stworzenie przedszkola czy też żłobka dla dzieci posłów i pracowników kancelarii sejmu stoi w sprzeczności z naczelną zasadą konstytucji, wszyscy jesteśmy równi wobec prawa i wszyscy mamy takie samo prawa. Stworzenie takiego przedszkola to nic innego jak tworzenie przywileju dla wąskiej grupy w tym przypadku dla posłów i pracowników kancelarii sejmu.
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 6