Jest psychiatrką. Wstawiła zdjęcie, a internauci wyzywali ją od dz*wek

Jest psychiatrką. Wstawiła zdjęcie, a internauci wyzywali ją od dz*wek

Źródło zdjęć: © X
Maja Kozłowska,
19.05.2024 15:01

Maja Herman to psychiatrka, psychoterapeutka oraz prezeska PTMM - Polskiego Stowarzyszenia Mediów Medycznych. Na lekarkę spadła olbrzymia fala wyzwisk.

Maja Herman to lekarka, która prężnie działa w internecie i edukuje na temat zdrowia psychicznego. Skończyła specjalizację psychiatrii, jest certyfikowaną psychoterapeutką oraz działa na rzecz weryfikowania informacji medycznych, które pojawiają się w mediach.

Niedawno wokół lekarki rozpętała się burza spowodowana zdjęciem, które Herman opublikowała na swoich social mediach. Fotografia nie jest niezwykła: przedstawia kawałek podłogi, leżącą na ziemi torebkę oraz (skandal!) kawałek gołych nóg oraz pieska, który chowa się pod nimi. Pod adresem psychiatrki posypały się wulgarne obelgi.

trwa ładowanie posta...

"Dz*wka, k*rwa, seksworkerka". Maja Herman reaguje na hejt

Zdjęcie kobiecych nóg sprawiło, że internet zatrząsł się w posadach. Pod postem jest mnóstwo obrzydliwie wulgarnych komentarzy. Część z nich zaszła tak daleko, że użytkownicy portalu finalnie zdecydowali się je usunąć.

Maja Herman zdecydowała się wytoczyć ciężkie działa i groziła pozwami za naruszenie swoich dóbr osobistych.

"Tamten wpis [...] podważył moje kompetencje zawodowe, sugerując, że moja profesja to branie pieniędzy za seks. Jako lekarka wykonuję zawód zaufania publicznego, wszelkie insynuacje co do mojej osoby mogą niekorzystnie wpłynąć na pacjentów. Chyba jednak czas przestać odwracać głowę od sytuacji, w której popełniane są wykroczenia i przestępstwa. [...] Pamiętajcie, przemoc w necie też odciska ogromne piętno na ludziach" - napisała poruszona lekarka.

trwa ładowanie posta...

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

HEJT W INTERNECIE: VIBEZ x SEXEDPL

"Mam ich w archiwum ze 100". Internauci wyzywają lekarkę

"Dzień dobry" - pisze Maja Herman i pokazuje kolejne odpowiedzi, które dostała w odpowiedzi na zdjęcie. Spirala hejtu nieustannie się nakręca.

"Wrzuciła pani takie zdjęcie, że w pierwszym odruchu sam się nabrałem i sądziłem, że jest pani kurtyzaną" - pisze Bartek. "Ktoś cię nazwał 'dz*wką'? Pewnie dałaś mu powód i musiał się bronić" - komentuje inny. "W sensie, że co? Nie jestem w temacie, więc dajesz d*py i jakiś twój niezadowolony klient opisał sytuację? A dla kolegi pytam, ile kosztuje weekend?" - dodaje kolejny.

Lekarka podzieliła się swoimi uczuciami i przyznaje, że odczuwa przerażenie i stres.

To bolesne i trudne doświadczenie. Komentarze się nie zatrzymują. Do tego rozliczanie, że sama jestem sobie winna, bo umieściłam takie, a nie inne zdjęcie. [...] Totalny obłęd i całkowite bestialstwo.

- napisała Maja Herman.

Lekarka zapowiada, że osoby, które ją obrażały nie pozostaną bezkarne. Jest pewna, że uda jej się wygrać sprawę o zniesławienie.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 9
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 41
  • emoji smutek - liczba głosów: 7
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 17
40 latek,zgłoś
Co za tępi ludzie.Wystarczy pokazać nogi a resztę sami dopisują w jednoznaczny sposób.To jest chore....
Odpowiedz
26Zgadzam się1Nie zgadzam się
Nask,zgłoś
Nuszki piękne 👌👍
Odpowiedz
4Zgadzam się3Nie zgadzam się
Kobieta,zgłoś
Najgorsze jest to że ta kobieta nic takiego nie pokazała a faceci już wariują i wyzywają, co się dzieje w ich głowach. Jak w islamie i w średniowieczu. Za dużo pornografii oglądają i przedkładają to na życie codzienne. Nie dziwię się że kobiety coraz bardziej unikają facetów, to trochę przerażające. Nigdy nie wiadomo co taki hejtujący element może ci zrobić.
Odpowiedz
18Zgadzam się3Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 28