Lekarka, która klnie jak szewc. "Kiedyś lekarze to była elita"

Lekarka, która klnie jak szewc. "Kiedyś lekarze to była elita"

Źródło zdjęć: © Facebook, Julia Pankiewicz
Maja Kozłowska,
15.05.2024 14:45

Psychiatrka Julia Pankiewicz przyznała na portalu X, że często używa niecenzuralnych słów. Jej wpis skomentował lekarz Krzysztof Bukiel, ubolewając nad upadkiem cywilizacji i wulgarnymi kobietami.

Julia Pankiewicz jest lekarką, rezydentką psychiatrii i członkinią Komisji ds. Przeciwdziałania Mobbingowi i Dyskryminacji Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Angażuje się też w działania aktywistyczne i prospołeczne.

Wpisy dr Pankiewicz na portalu X często wywołują kontrowersje, wpadając w algorytm ludzi o przeciwnych poglądach. Jej social media płonęły nieraz - czy to ze względu na jej opinie na temat związków, czy lobbowanie noszenia maseczek w zatłoczonych miejscach.

Lekarce ponownie udało się wywołać burzę bez większych starań. Dr Pankiewicz przyznała, że - jak prawdopodobnie każdemu - zdarza jej się przeklinać. Nawiązała przy okazji do tego, jak wyczerpujące emocjonalnie bywa wchodzenie w dyskusje w social mediach.

Są we mnie dwa wilki: jeden klnie jak szewc jawnie, na czatach prywatnych, drugi klnie jak szewc w środku, podczas dyskusji na portalach społecznościowych

- napisała dr Pankiewicz na X.
trwa ładowanie posta...

Lekarka, którzy przeklina. Podobno to nie wypada

Bardzo prawdopodobne, że gdyby podobny wpis zamieścił ktokolwiek inny, sprawa przeszłaby bez echa. Jedna z odpowiedzi na post autorstwa Krzysztofa Bukiela (lekarza, specjalisty chorób wewnętrznych) zdobyła zdecydowanie większe zasięgi niż oryginalny wpis. Mężczyzna skomentował, wyraźnie zdegustowany: "Smutne, że kobieta i lekarz klnie. Kiedyś lekarze to była elita".

Nieużywanie wulgarnych słów łączyć z elitaryzmem w obecnych czasach jest dość ciekawym podejściem, abstrahując od wartościowania ludzi względem wykształcenia czy wykonywanego zawodu. Julia Pankiewicz błyskawicznie zripostowała: "no tak, kiedyś nie klęli, zapomniałam ;)".

Komentatorzy nie są przychylnie nastawieni do postawy Bukiela. Wypominają mu, że "pamięta rzeczy, których nie było". Jedna z internautek podsumowała dyskusję krótkim, jadowitym stwierdzeniem:

Jedno pozostaje niezmienne: stare dziady próbujące pouczać kobiety, jak powinny się zachowywać. To nie kwestia wieku, a mentalności

- napisała panda.
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Tylko prostak potrzebuje przekleństw do podkręcenia swojej wypowiedzi. To prawda- zawód lekarza był uważany za elitarny, a przeklinająca kobieta za moralne dno. Tak było, ale świat idzie naprzód, niekoniecznie w dobrym kierunku.
Odpowiedz
6Zgadzam się1Nie zgadzam się
Women,zgłoś
Bardzo mądra, empatyczna i diabelnie kobieca Pani doktor
Odpowiedz
2Zgadzam się7Nie zgadzam się
to ja,zgłoś
piekna i madra
Odpowiedz
2Zgadzam się5Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 5