Maja Herman o zachowaniu rodziców dziecka z zespołem Downa w Sejmie

"Byłam przerażona i zdruzgotana". Psychiatrka o zachowaniu rodziców w Sejmie

Źródło zdjęć: © Instagram - Maja Herman / Instagram
Natalia Witulska,
17.05.2024 18:30

W piątek 17 maja psychiatrka Maja Herman udostępniła wpis w mediach społecznościowych. Na platformie X podzieliła się z obserwatorami oraz obserwatorkami swoimi przemyśleniami. Dotyczyły one zachowania rodziców dziecka z zespołem Downa w Sejmie. Maja Herman nie ukrywała zdenerwowania.

Maja Herman to lekarka, psychiatrka, a także medyczna influencerka. Na Instagramie obserwuje ją niemal 40 tys. osób. W mediach społecznościowych udziela się bardzo regularnie. Komentuje to, co aktualnie dzieje się zarówno w kraju, jak i na świecie. Trzeba przyznać, że kobieta nie gryzie się w język i mówi to, co myśli. Nawet jeżeli temat jest bardzo wrażliwy i dotyczy aborcji czy dzieci z zespołem Downa.

W czwartek 16 maja w polskim Sejmie odbyło się wysłuchanie publiczne dotyczące aborcji. Przed komisją nadzwyczajną przemawiało bardzo dużo ludzi. W parlamencie zebrali się zarówno osoby chcące, aby w Polsce była legalna aborcja do 12. tygodnia ciąży, jak i aktywiści pro-life. Wśród tych drugich znaleźli się rodzice dziecka z zespołem Downa. Chłopak wystąpił przed politykami oraz polityczkami. Lekarka Maja Herman skomentowała zachowanie rodziców. Nie szczędziła mocnych słów.

DARIUSS ROSE: BYCIE INFLUENCEREM NIE JEST ŁATWE

Maja Herman o rodzicach dziecka z zespołem Downa

W czwartek 16 maja przed komisją nadzwyczajną pracującą nad ustawą dotyczącą aborcji wystąpiło bardzo dużo ludzi. Jednym z nich był chłopak z zespołem Downa. Do parlamentu przyprowadzili go rodzice. Przekonywał, że terminacja ciąży jest zła, a on jest wdzięczny swoim opiekunom, że nie zdecydowali się na jej przerwanie. Według Mai Herman chłopak został wykorzystany.

"Skandalem wczoraj było to, co zrobili rodzice tego młodego człowieka. Byłam przerażona i zdruzgotana tym, że wystawili go jak przedmiot i kazali mówić. Jak suflerzy podpowiadali, co ma powiedzieć. Ja nie wiem, czy on chciał tam być, kwestionuję tę decyzję całym sercem mamy, kobiety, lekarki, psychiatrki. Wygląda to tak, że wykorzystaliście tego młodego człowieka, który ze względu na swoją zależność oraz genetyczną chorobę nie był w stanie się obronić" - napisała Maja Herman na platformie X.

Maja Herman o zachowaniu rodziców dziecka z zespołem Downa
Maja Herman o zachowaniu rodziców dziecka z zespołem Downa (Maja Herman , X)

"Ja nie wiem, kto z was pamięta, ale były czasy, że osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi znacznymi i ciężkimi były traktowane jak przedmioty, przymusowo sterylizowane, wykorzystywane do własnych celów? Myślałam, że te czasy mamy za sobą. Ale wczorajszy dzień zafundował mi przymusowe zderzenie z realnością. Osoby z niepełnosprawnościami są bardzo często ofiarami przemocy systemowej, fizycznej, psychicznej i to od osób sprawujących nad nimi opiekę" - kontynuowała Maja Herman.

Maja Herman o zachowaniu rodziców dziecka z zespołem Downa w Sejmie
Maja Herman o zachowaniu rodziców dziecka z zespołem Downa w Sejmie (Maja Herman , X)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Hcyfyfyftft,zgłoś
Ja jestem przeciwny abortowaniu płodów z zespołem Downa, z tym schorzeniem da się żyć natomiast aborcja to śmierć :(
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się