Janusz Korwin-Mikke lekceważy wybitną Polkę. "Nic szczególnego nie zrobiła"

Janusz Korwin-Mikke lekceważy wybitną Polkę. "Nic szczególnego nie zrobiła"

Źródło zdjęć: © Facebook, Janusz Korwin-Mikke
Maja Kozłowska,
30.03.2024 18:00

Janusz Korwin-Mikke przyjął zaproszenie na wspólny live od pochodzącego z Mongolii streamera Gangamuruna. Podczas gry w szachy wygłosił oburzającą opinię.

Janusz Korwin-Mikke jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych polskich polityków. Jego poglądy były zbyt radykalne nawet dla jego własnej partii - Konfederacja w październiku zdecydowała się wykluczyć go z rady liderów i zawiesić w prawach członka. Surowa kara jest konsekwencją skandalicznych słów Korwin-Mikkego w kontekście Pandora Gate, czyli afery pedofilskiej na polskim YouTube. Polityk komentując sytuację, stwierdził, że "prawdziwy mężczyzna czasem się myli", czym ściągnął na siebie powszechne potępienie.

Jego kara wywołała rozłam w szeregach Konfederacji - część konserwatywnych wyborców stanęła po stronie "ojca założyciela". Janusz Korwin-Mikke zdecydował się jednak pozostać w polityce - startuje w wyborach samorządowych na prezydenta Warszawy. Podczas ostatniej debaty kandydatów na TVP zaprezentował się w "najlepszej formie", rzucając świerszczem w Rafała Trzaskowskiego.

x
x (X)

Janusz Korwin-Mikke przyjął zaproszenie Gangamuruna

Były lider Konfederacji dość zaskakująco wziął udział w streamie Gangamuruna. Twórca z Mongolii prowadzi transmisje na Twitchu, a ostatnio zaangażował się w content społeczno-polityczny. Nadawał na żywo z protestów pod TVP, zbił piątkę z Oskarem Szafarowiczem, spotkał się z Najjjką oraz z Januszem Korwin-Mikkem. Spotkanie z politykiem Konfederacji miało miejsce na początku marca. Fragmenty jego wypowiedzi podczas szachowej partyjki zaczynają znowu zdobywać popularność.

Wśród różnych szkodliwych treści, jakie wyprodukował tamtego dnia Janusz Korwin-Mikke, jedna jest szczególnie warta wypunktowania. Polityk w niesamowicie lekceważący sposób odpowiedział na pytanie o kobiety, które znacząco wpłynęły na rozwój świata.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

NAJJJKA: "Ludzie zakładali się o moje dziewictwo"

Janusz Korwin-Mikke obraża Marię Skłodowską-Curie

- Nie - odparł polityk na pytanie, czy może wskazać kobietę która przyczyniła się do rozwoju cywilizacji. Gangamurun odrobinę się zmieszał, zaśmiał i od razu zapytał: - A pani Skłodowska?

- Co tam, odkryła jeden z pierwiastków, kontynuując pracę męża nawiasem mówiąc, także... Nic szczególnego nie zrobiła - oznajmił pewnie Korwin-Mikke.

Pod shotem pojawiło się już mnóstwo komentarzy. "Ciekawe, jakie fikołki będą robić korwiniści, żeby go wytłumaczyć". "Za to Korwin osiągnął dużo więcej, czyli pływanie na powierzchni polskiej polityki, przez dekady nie osiągając politycznie nic".

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
wściekłamarta,zgłoś
Co do p. Skłodowskiej-Curie, Korwin i tak wyraził swoją opinię łagodnie, jak na swoje standardy. Z kolei co do Pandora Gate, nigdzie nie znajduję info, jakoby powiedział "prawdziwy mężczyzna czasem się myli".
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
dziadek,zgłoś
Korwin-Mikke to słynny pływak stylem dowolnym, znany w niektórych środowiskach z wybitnych wyników zadziwiania otoczenia prostotą swoich poglądów. Zawsze mówi co wie, choć nigdy nie wie co mówi. Jak nie urok, to Korwin.
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się
stachu jones,zgłoś
to akurat sama prawda. rodzina curie miała kilkunastu noblistów, bo mieli taki system, że wpisywali członków rodziny jako współautorów prac naukowych. maria curie-skłodowska załapała się na nobla w ten sam sposób.
Odpowiedz
6Zgadzam się2Nie zgadzam się