Janusz Korwin-Mikke lekceważy wybitną Polkę. "Nic szczególnego nie zrobiła"
Janusz Korwin-Mikke przyjął zaproszenie na wspólny live od pochodzącego z Mongolii streamera Gangamuruna. Podczas gry w szachy wygłosił oburzającą opinię.
Janusz Korwin-Mikke jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych polskich polityków. Jego poglądy były zbyt radykalne nawet dla jego własnej partii - Konfederacja w październiku zdecydowała się wykluczyć go z rady liderów i zawiesić w prawach członka. Surowa kara jest konsekwencją skandalicznych słów Korwin-Mikkego w kontekście Pandora Gate, czyli afery pedofilskiej na polskim YouTube. Polityk komentując sytuację, stwierdził, że "prawdziwy mężczyzna czasem się myli", czym ściągnął na siebie powszechne potępienie.
Podobne
- "Naturalna selekcja". Janusz Korwin-Mikke o kobietach w polityce
- Janusz Korwin-Mikke u Gangamuruna. Stanął przed trudnymi wyborami
- Konflikty w Konfederacji. Janusz Korwin-Mikke odsunięty
- Janusz Korwin-Mikke wyszedł z szafy. Porównuje pedofilię i zoofilię
- Janusz Korwin-Mikke przegrał z Kariną Bosak. "Kobiety nie powinny mieć prawa głosu"
Jego kara wywołała rozłam w szeregach Konfederacji - część konserwatywnych wyborców stanęła po stronie "ojca założyciela". Janusz Korwin-Mikke zdecydował się jednak pozostać w polityce - startuje w wyborach samorządowych na prezydenta Warszawy. Podczas ostatniej debaty kandydatów na TVP zaprezentował się w "najlepszej formie", rzucając świerszczem w Rafała Trzaskowskiego.
Janusz Korwin-Mikke przyjął zaproszenie Gangamuruna
Były lider Konfederacji dość zaskakująco wziął udział w streamie Gangamuruna. Twórca z Mongolii prowadzi transmisje na Twitchu, a ostatnio zaangażował się w content społeczno-polityczny. Nadawał na żywo z protestów pod TVP, zbił piątkę z Oskarem Szafarowiczem, spotkał się z Najjjką oraz z Januszem Korwin-Mikkem. Spotkanie z politykiem Konfederacji miało miejsce na początku marca. Fragmenty jego wypowiedzi podczas szachowej partyjki zaczynają znowu zdobywać popularność.
Wśród różnych szkodliwych treści, jakie wyprodukował tamtego dnia Janusz Korwin-Mikke, jedna jest szczególnie warta wypunktowania. Polityk w niesamowicie lekceważący sposób odpowiedział na pytanie o kobiety, które znacząco wpłynęły na rozwój świata.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
NAJJJKA: "Ludzie zakładali się o moje dziewictwo"
Janusz Korwin-Mikke obraża Marię Skłodowską-Curie
- Nie - odparł polityk na pytanie, czy może wskazać kobietę która przyczyniła się do rozwoju cywilizacji. Gangamurun odrobinę się zmieszał, zaśmiał i od razu zapytał: - A pani Skłodowska?
- Co tam, odkryła jeden z pierwiastków, kontynuując pracę męża nawiasem mówiąc, także... Nic szczególnego nie zrobiła - oznajmił pewnie Korwin-Mikke.
Pod shotem pojawiło się już mnóstwo komentarzy. "Ciekawe, jakie fikołki będą robić korwiniści, żeby go wytłumaczyć". "Za to Korwin osiągnął dużo więcej, czyli pływanie na powierzchni polskiej polityki, przez dekady nie osiągając politycznie nic".
Popularne
- Viral Kebab już otwarty. Co wiadomo o nowym biznesie Ekipy?
- Czy 100 ludzi pokona goryla? Absurdalne pytanie rozpala internet
- Ile lat więzienia czeka Brainroty z TikToka? Bombardiro Crocodilo pocierpi najdłużej
- Niezobowiązująca praca po maturze. Czym jest GIG economy i freelancing?
- Czym jest Labubu? Wszystko, co musisz wiedzieć o maskotkach
- Flipowanie iPhone'ami sposobem na życie? Nowa moda na TikToku
- Co robić w maju w mieście? TOP 3 koncerty, na które warto się wybrać
- Bagi testuje okulary do ściągania. "Normalnie mi się wyświetla tekst"
- Julia Wieniawa chce zagrać Łęcką. Producent filmu zrujnował jej marzenie