Janusz Korwin-Mikke przegrywa z Kariną Bosak

Janusz Korwin-Mikke przegrał z Kariną Bosak. "Kobiety nie powinny mieć prawa głosu"

Źródło zdjęć: © Ordo Iuris, YouTube
Natalia Witulska,
17.10.2023 10:00

Janusz Korwin-Mikke nie dostał się do Sejmu. W walce o mandat przegoniła go żona Krzysztofa Bosaka, Karina. Prezes Konfederacji ma więc kolejny powód, aby nie przepadać za kobietami.

Janusz Korwin-Mikke nie ma czego świętować po wyborach, które odbyły się w niedzielę 15 października. Nie otrzymał on mandatu zaufania od Polaków i nie dostał się do Sejmu. Wyprzedziła go żona jego partyjnego kolegi Krzysztofa Bosaka, Karina. Janusz Korwin-Mikke skomentował przegraną z kobietą w wywiadzie dla "Super Expressu".

Janusz Korwin-Mikke przegrywa z kobietą

Janusz Korwin-Mikke startował do Sejmu z w okręgu wyborczym nr 20. Prezes Konfederacji nie otrzymał jednak pozytywnych informacji. Okazało się, że przegrał z Kariną Bosak, która otrzymała dwa razy więcej głosów od sympatyków partii. W konsekwencji JKM nie otrzymał mandatu posła.

Nie od dziś wiadomo, że Janusz Korwin-Mikke nie przepada za kobietami. Regularnie je obraża, kwestionuje ich inteligencję czy kompetencje. Po wyborach parlamentarnych prezes Konfederacji ma kolejny powód, aby nie być fanem płci pięknej. W poniedziałek 16 października był gościem Jacka Prusinowskiego w programie "Super Expressu". Skomentował tam przegraną z Kariną Bosak.

"Te REGUŁY zostały ZŁAMANE!" Korwin-Mikke MIAŻDŻY Konfederację

Jacek Prusinowski w trakcie z rozmowy z Januszem Korwin-Mikke podkreślił, że były prezes Konfederacji został zweryfikowany przez wolny rynek, którego przecież jest tak wielkim fanem. Dziennikarz zauważył, że wyborcy pokazali, iż nie chcą go w nadchodzącej kadencji Sejmu i należy to uszanować.

- Swoją ofertę pan zaproponował wyborcom, a oni powiedzieli "my nie chcemy w Sejmie Janusza Korwin-Mikkego, wolimy Karinę Bosak" - powiedział redaktor Prusinowski.

- Ale ja nie jestem demokratą. To jest dla mnie tylko dowód, że kobiety nie powinny mieć prawa głosu, to jest dowód. Niech pan sobie przejrzy wyniki w Stanach Zjednoczonych, jakie byłyby wyniki, gdyby głosowali tylko mężczyźni i tylko kobiety. Trump by wygrał bardzo wysoko, gdyby głosowali mężczyźni, a gdyby głosowały kobiety, to w żadnym stanie by nie wygrał Trump - skwitował Janusz Korwin-Mikke.

trwa ładowanie posta...

Przypomnijmy, że Janusz Korwin-Mikke wielokrotnie podkreślał, że kobieta w polityce powinna brać udział w sposób naturalny, czyli przez swojego męża. Karina Bosak zrobiła więc dokładnie to, co prezes Konfederacji sugerował. Wykorzystała znane nazwisko małżonka i uzyskała mandat posłanki.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 95
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 7
Terefere,zgłoś
Stare dziadki po 70 roku życia nie powinny być politykami i zasiadać w rządzie
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
Qtas,zgłoś
Wnuki bawić dziadek.
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zenon,zgłoś
NIech on już idzie na emeryturę. A Mentzen niech zje snikersa i przestanie gwiazdorzyć. Bosak niech przejmie stery i niech nie biora ludzi z łapanki tylko ich sprawdzaja.
Odpowiedz
5Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 31