Check out english version
społeczeństwo
Ile osób można obrazić w jednym wpisie? Przemysław Czarnek idzie na rekord
cccc

Groźna gra "Niebieski wieloryb". Chłopiec ledwo uszedł z życiem

Źródło zdjęć: © Instagram - dr_krasotka / Canva, Instagram
Natalia Witulska,
31.05.2023 11:45

10-letni Mykyta Kovalchuk przez grę "Niebieski wieloryb" przestał odróżniać realny świat od wirtualnego. Przez wyzwania z internetu skoczył z balkonu i przez wiele miesięcy walczył o życie.

"Niebieski wieloryb" to gra, która miała powstać w Rosji na tamtejszym portalu społecznościowym VKontakte. Jej celem jest ukończenie 50 zadań, które gracze dostają od tzw. opiekuna. W ostateczności uczestnicy mieli popełnić samobójstwo.

Mykyta ukończył "Niebieskiego wieloryba"

Młodziutki Mykyta brał udział w wyzwaniach "Niebieskiego wieloryba". Co jakiś czas musiał robić drobne, z pozoru dość niewinne rzeczy. Ostatnim zadaniem był skok chłopaka z balkonu. Przez długie miesiące walczył o życie. Jego mama przestrzegła innych rodziców. Zaapelowała, aby zawsze kontrolowali, co w sieci robią ich dzieci.

"Mój syn skoczył z balkonu na szóstym piętrze z powodu gry "Niebieski wieloryb". Przeżył, ale boję się, że go znajdą i każą dokończyć sprawę" - napisała kobieta w swoich mediach społecznościowych.

trwa ładowanie posta...

"Niebieski wieloryb" - gra doprowadziła chłopca do stanu krytycznego

Do tragicznego zdarzenia doszło we wrześniu ubiegłego roku. Matka chłopca miała na moment opuścić mieszkanie, aby kupić synowi leki na gorączkę. Mykyta bowiem źle się czuł. Gdy został sam w domu, postanowił, że wykona ostatnie zadanie wyznaczone przez jego internetowego "opiekuna". Wyskoczył wtedy z balkonu na szóstym piętrze. W stanie krytycznym został przewieziony do szpitala, gdzie walczył o życie.

trwa ładowanie posta...

Chłopiec z Kijowa teraz czuje się dobrze i jest pod stałą opieką psychologa. Mama Mykyty jednak cały czas martwi się o syna. Obawia się, że "opiekun" z gry wróci do chłopaka i po raz kolejny będzie kazał mu wykonać samobójcze wyzwanie.

Źródło: edziecko.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 21
  • emoji złość - liczba głosów: 8
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Aktywiści blokowali Maraton Warszawski. "Żadnego nowego gazu"