Powstaje gra komputerowa na podstawie polskiego Sejmu

Gra komputerowa o Sejmie nadchodzi. Politycy powinni się bać?

Źródło zdjęć: © YouTube: Simplicity Games / YouTube: Simplicity Games
Weronika Paliczka,
12.06.2024 18:30

Wydawało się, że transmisje live z obrad Sejmu na YouTube to wszystko, co łączy polityków z internetem. Niektórzy decydują się na tworzenie treści na TikToku czy Instagramie. Teraz okazuje się, że internauci będą mogli poczuć się jak w Sejmie. Wszystko przez grę komputerową "Sejm The Game"!

Starsi politycy dają się poznać głównie z plakatów i wywiadów w telewizji. Młodsi tworzą rolki na Instagramie i filmiki na TikToku. Wszystko po to, aby wyjść do obecnych i potencjalnych wyborców. Treści publikowane w internecie mają pokazać pracę polityka od kuchni, zmniejszyć dystans między twórcą i jego widzami, a także udowodnić, że nie taki polityk straszny, jak go malują. Okazuje się, że ich działalność inspiruje nie tylko wyborców, ale także twórców gier komputerowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

DARIUSS ROSE: BYCIE INFLUENCEREM NIE JEST ŁATWE

"Sejm The Game" nadchodzi

Rzeszowskie studio gier komputerowych Simplicity Games pracuje nad grą o polskim Sejmie. Rozgrywka ma toczyć się na korytarzach, salach oraz w kuluarach charakterystycznego, białego budynku na Wiejskiej w Warszawie.

W opisie gry na Steamie napisano: "Najwyższy czas dopchać się do stołka! Sejm The Game to pierwsza gra RPG, która pozwala wcielić się w swojego ulubionego parlamentarzystę, stworzyć najpotężniejszą partię w Polsce i poprowadzić ją do władzy! Nie będzie to jednak łatwe - musisz dbać nie tylko o swoją popularność, ale również o godność człowieka. Twój bohater wytrzyma wiele, ale jeśli straci do siebie szacunek - będzie musiał ustąpić! Zrób użytek ze specjalnych mocy:

Krytyczny atak z użyciem kota bojowego? Jak najbardziej!

Klątwa niemieckiego agenta odbierająca popularność zaatakowanemu? Oczywiście.

Ewakuacja osłabionych walkami na festynie jednostek policyjnym Black Hawkiem? Jeszcze jak!"

Na graczy "Sejm The Game" czeka wiele niespodzianek

Do wyboru graczy będzie aż 15 parlamentarzystów, którzy mają różnić się parametrami i specjalnymi umiejętnościami. Gracz będzie mógł także stworzyć własną partię polityczną. Simplicity Games zachęca: "Sejm The Game ma niską barierę wejścia. Zasady zrozumie już średnio rozgarnięta posłanka lewicy, ale by dojść do perfekcji na najwyższym poziomie trudności, wymagany będzie geniusz strategiczny samego Jarosława".

Na kiedy zaplanowana jest premiera gry "Sejm The Game"? Tego nie wiadomo. Tajemnicą pozostaje także cena gry. Wiadomo jedynie, że będzie ona dostępna na Steamie. Twórcy "Sejm The Game" zaprezentowali już trailer, który zachęca do pobrania gry komputerowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sejm The Game Trailer

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0