Greta Thunberg aresztowana

Greta Thunberg znów aresztowana. To miejsce jest znane policji

Źródło zdjęć: © Kushal Das CC BY-SA 4.0 / Wikipedia
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,07.07.2024 09:45

Problemy szwedzkiej aktywistki Grety Thunberg. Działaczka protestowała podczas akcji klimatycznej w Hadze w Holandii. Policja aresztowała ją na autostradzie A12. Trasa od dawna jest miejscem blokad aktywistów.

Greta Thunberg jest jedną z najpopularniejszych twarzy ruchu klimatycznego na świecie. 21-letnia aktywistka zasłynęła protestem pod gmachem szwedzkiego parlamentu. Domagała się od władz swojego kraju większych wysiłków na rzecz zapobiegania zmianom klimatu wynikających z działalności człowieka. Od tamtego czasu m.in. przemawiała w ONZ i otrzymała tytuł Człowieka Roku tygodnika "Time".

Młoda działaczka podczas protestów wielokrotnie konfrontowała się ze stróżami prawa. Policja aresztowała ją m.in. w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Niemczech. Tym razem szwedzka aktywistka podpadła funkcjonariuszom w Hadze, gdzie znajduje się siedziba holenderskiego rządu. Miasto przecina autostrada A12, która od dawna jest miejscem działań aktywistów z organizacji Extintion Rebellion.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

STYSIO: Chodziłem do patologicznej szkoły - NIKT NIE PONIÓSŁ KONSEKWENCJI

Greta Thunberg aresztowana w Hadze

Działacze Extintion Rebellion zablokowali kluczową trasę, wyrażając tym samym sprzeciw przeciwko wejściu do nowego rządu polityków kwestionujących zmiany klimatu. Policja rozpędziła aktywistów za pomocą armatek wodnych. Na nagraniach z miejsca zdarzenia widać Gretę Thunberg ciągniętą przez policjantów do autobusu.

To nie pierwszy raz, kiedy szwedzka działaczka była aresztowana w tamtym miejscu. Wcześniej uczestniczyła w proteście na autostradzie A12 w kwietniu br. i wtedy także trafiła na krótko za kratki. Członkom ruchu Extinction Rebellion udawało się wielokrotnie zablokować krytyczną trasę. Policja przewoziła ich autobusami do różnych części miasta, a następnie wypuszczała.

trwa ładowanie posta...

Protest aktywistów w Hadze

Holenderski oddział Extinction Rebellion skomentował protest w mediach społecznościowych. Działacze zapewniają, że będą kontynuować blokady. Aktywiści we wpisie na portalu X wyrazili krytykę pod adresem członków rządu - ministerkę azylu i spraw migracyjnych Marjolein Faber i ministra infrastruktury Barry'ego Madlenera. Faber miała negować to, że człowiek odpowiada za zmiany klimatu, a Madlener zasłynął wypowiedzią, że należy odsyłać Polaków do Polski.

trwa ładowanie posta...

Źródło: PAP

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 22
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 338
  • emoji smutek - liczba głosów: 12
  • emoji złość - liczba głosów: 18
  • emoji kupka - liczba głosów: 113
Nick,zgłoś
Mógłby ktoś policzyć jaki ślad węglowy zostawia Greta podróżując po całym świecie w obronie klimatu. Czy to nie jest obłuda.
Odpowiedz
7Zgadzam się1Nie zgadzam się
jolo,zgłoś
Niech jada do Rosji, Chin lub Indii tam protestowac, ewentualnie do Arabow
Odpowiedz
12Zgadzam się0Nie zgadzam się
Oprócz rozgłosu nie zrobiła absolutnie nic dla środowiska. Jedynie irytuje.
Odpowiedz
28Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 163
Komentarze (163)
Powrót