Wojtek Sawicki kontra fani Sławomira Mentzena

Fani Mentzena kontra Wojtek Sawicki. "Od tego masz fundację"

Źródło zdjęć: © Twitter - Sławomir Mentzen, Twitter - Wojtek Sawicki / Canva, Twitter
Natalia Witulska,
16.08.2023 10:15

Wojtek Sawicki skomentował wpis przedstawiciela Konfederacji Sławomira Mentzena. Nie spodobało się to fanom polityka, którzy w mocnych słowach mu odpowiedzieli.

Wojtek Sawicki "Life On Wheelz" to polski influencer. Od wczesnego dzieciństwa choruje na dysmorfię mięśni. W mediach społecznościowych edukuje społeczeństwo i pokazuje, jak wygląda codzienne życie osoby z niepełnosprawnością.

Sławomir Mentzen to skrajnie prawicowy polityk związany z Konfederacją. Zasłynął z dość mocno kontrowersyjnych wypowiedzi. Głośny przeciwnik Unii Europejskiej, mniejszości LGBT+, Ukraińców czy szczepionek.

Wyborcy Mentzena vs. Wojtek Sawicki

We wtorek 15 sierpnia Sławomir Mentzen udostępnił bardzo długi wpis na platformie X (Twitter). Napisał w nim, dlaczego warto oddać głos na jego ugrupowanie. Podkreślił, że jeśli ludzie postawią na Konfederację, każdy z nich będzie kowalem własnego losu. Zwrócił uwagę na fakt, że PiS, Lewica oraz KO próbują jedynie przekupić społeczeństwo rozdawaniem pieniędzy, na co on nigdy się nie zgodzi.

"Nasza wizja sprawi, że Polacy będą wolnymi i niezależnymi ludźmi, którzy będą żyli dzięki swojej własnej pracy, będą mieli poczucie siły, płynące z tego, że sami sobie zawdzięczają swój majątek, swoją pozycję zawodową i społeczną. Ludzi, których stać na dom, grill, trawę, dwa samochody i wakacje. Ich wizja tworzy społeczeństwo żebraków, panicznie bojące się tego, że urzędnik z politykiem pozbawi ich socjalu, z którego żyją i bez którego nie potrafią sobie poradzić. Chcemy państwa bogatego bogactwem swych obywateli, ludzi niezależnych, którzy nie dadzą się przekupić jakimiś kolejnymi programami z plusem" - można przeczytać na profilu Sławomira Mentzena.

trwa ładowanie posta...

Wojtek Sawicki "Life On Wheelz" skomentował długi wpis prawicowego polityka. Jego odpowiedź była krótka. Nie spodobało mu się bowiem pisanie Mentzena o byciu "kowalem własnego losu".

"Jeny, znowu te idealistyczne farmazony, spróbujcie być kowalem swojego losu z dystrofią mięśniową Duchenne'a, gdy nie możecie ruszyć palcem" - napisał Wojtek Sawicki.

trwa ładowanie posta...

Odpowiedź Wojtka Sawickiego na wpis Sławomira Mentzena nie spodobała się wyborcom prawicowego polityka. Mężczyzna z niepełnosprawnością szybko otrzymał wiele obraźliwych odpowiedzi.

"Konto na tweeterze samo się nie zrobiło", "Stephen Hawking jakoś sobie radził", czy "Od tego masz fundację" - tak została skwitowana myśl Sawickiego.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Przypominamy, że życie z niepełnosprawnością jest trudne, skomplikowane, często pełne bólu i dramatu. Apelujemy o większą empatię niż ta, której brakiem pochwalili się w mediach społecznościowych wyborcy Sławomira Mentzena.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 14
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 11
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 106
  • emoji kupka - liczba głosów: 28
POzdrawiam,zgłoś
jak widac facet jest kowalem wlasnego losu, zamiast lezeć w hospicjum i czekac na smierc, robi kwał dobrej roboty głowa. Po Jego wpisie wnioskuje tylko jedno jest przeciwnikiem politycznym konfederacji, pomimo tego ze robi dokladnie to co konfederacje proponuje i mówi.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
płaskoziemca,zgłoś
A ja mam już dość płacenia alimentów na obce dzieci
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
Pinokio,zgłoś
Przecież powszechnie wiadomo, że wyborcy konfederacji nie są zbyt mądrzy.
Odpowiedz
25Zgadzam się7Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 59