Donatan w specyficzny sposób życzy Blance powodzenia na Eurowizji

Donatan: "Lubię chwytliwe utwory na Eurowizję i kobiety bez penisa"

Źródło zdjęć: © Donatan - Facebook, EBU - fot. Corinne Cumming
Maja Kozłowska,
11.05.2023 11:15

Donatan w kontrowersyjny sposób wyraził poparcie dla Blanki. Producent przyznał się do bycia boomerem.

Donatan opublikował na Facebooku wpis, który wielu może przyprawić o ciarki żenady. Producent w jednym poście zmieścił kilka słów-kluczy, które nadzwyczaj elektryzują społeczeństwo. Z pozytywnych aspektów: dawny weteran Eurowizji pogratulował Blance i zapowiedział, że będzie trzymać za nią kciuki. Na tym jednak kończą się plusy jego oświadczenia.

Donatan jest ściśle powiązany z Eurowizją. Wyprodukował hitowy singiel "My Słowianie", z którym Cleo reprezentowała Polskę podczas konkursu w 2014 r. Piosenka zajęła 14. miejsce w końcowej kwalifikacji. Gdyby brać pod uwagę wyłącznie głosowanie widzów, utwór uplasowałby się na 5. miejscu.

Donatan, czyli samiec alfa. Szybkie auta, mięso na obiad i prawdziwe kobiety

Wpis producenta można podsumować jednym zdaniem. Disappointed but not surprised. Donatan jest jedną z tych osób, które w poście, który z założenia ma nieść pozytywne przesłanie, zdoła umieścić wątki przyprawiające o ciarki żenady.

"Jestem staromodnym boomerem - tradycjonalistą. Lubie samochody na benzynę, obiady z mięsem, proste chwytliwe utwory na Eurowizję i kobiety bez penisa. BEJBA jedziesz z tym!" - napisał Donatan na Facebooku.

Pozornie wpis (może poza ostatnią częścią) nie wydaje się AŻ tak zły. Każdy ma przecież prawo do wyboru nawyków żywieniowych i diety oraz preferowanego środka transportu. Z drugiej strony wpis Donatana rażąco kpi z zaangażowania w działania ekologiczne oraz kipi transfobią. Na to nie powinno być miejsca w przestrzeni publicznej.

Polska będzie trzymać dziś kciuki za Blankę, ale życzenia powodzenia można jej przekazać w inny sposób.

Donatan kibicuje Blance, która reprezentuje Polskę na tegorocznej Eurowizji
Donatan kibicuje Blance, która reprezentuje Polskę na tegorocznej Eurowizji (materiały prasowe)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
zenek,zgłoś
Donatan jest spoko, tylko choruje na syndrom grubasa który musi płacić ładnym kobietom za sex, podczas gdy ci ladniejsi nie muszą. To zmusza go do dzielenia się ze światem swoimi przemyśleniami na temat których uważa za gorszych od siebie.
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się
Margarette,zgłoś
Polskie wory
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się