Niemiecki zespół podbija TikToka

Niemcy wygrają Eurowizję? "ICH KÜNDIGE" wchodzi w głowę

Źródło zdjęć: © Instagram
Oliwia Ruta,
15.01.2024 17:45

Na TikToku roi się od filmików do piosenki "ICH KÜNDIGE" niemieckiego zespołu Grossstadtgehisper. Wielu internautów typuje band na Eurowizję.

Grossstadtgehisper to niemiecki zespół z Berlina tworzący muzykę elektro-pop. W wolnym tłumaczeniu nazwa bandu oznacza "wielkie miasto szepcze". Grupę tworzy wokalistka Jen Bender, klawiszowiec Raphael Schalz oraz perkusista Chriz Falk. Grossstadtgehisper powstał w 2008 r., natomiast dopiero teraz zyskał międzynarodową popularność. Wszystko za sprawą piosenki "ICH KÜNDIGE", która obecnie trenduje w aplikacji TikTok.

Grossstadtgehisper trenduje na TikToku z "ICH KÜNDIGE"

Już 19 stycznia dowiemy się, kto z niemieckich gwiazd ma szansę wystartować w Eurowizji. Niedawno zrobiło się głośno o pewnym zespole prosto z Berlina. Mowa o Grossstadtgehisper. Ich piosenka "ICH KÜNDIGE" zdobyła wiralowe zasięgi na TikToku. Bandowi udało się trafić na międzynarodowy rynek. W ciągu niecałego tygodnia nagranie utworu wraz z oficjalnym teledyskiem dorobiło się niemalże 7 mln wyświetleń oraz 370 tys. polubień. Szokujący jest również fakt, że prawie 50 tys. ludzi postanowiło zapisać lub udostępnić filmik.

trwa ładowanie posta...

Tak ogromny sukces nie jest jednak jednoznaczny z kandydaturą zespołu do tegorocznej Eurowizji. W dalszym ciągu nie ma potwierdzonej informacji, że band zgłosił się do preselekcji. Plotki i nadzieję na zobaczenie Grossstadtgehisper w konkursie napędza przesunięcie premiery nowego singla z 12 stycznia na dzień ogłoszenia potencjalnych reprezentantów Niemiec na Eurowizji, czyli 19 stycznia. Internauci trzymają kciuki za niecodziennych artystów.

trwa ładowanie posta...

W komentarzach pod wiralową piosenką internauci nie kryją zachwytu: "nie rozumiem ale buja", "ej z*rąbiste, ale nie lepsze niż 'JAGADAGADA'", "Niemcy mają wielką szansę na wygraną", "Eurowizja w Berlinie się szykuję", "Szczerze myślę, że będę na nich głosować".

Źródło: ESC kompakt

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0