Blanka ma szansę na wejście do finału Eurowizji

Polsko, przeproś Blankę. Mamy szansę na finał Eurowizji

Źródło zdjęć: © Blanka - Facebook
Maja Kozłowska,
04.05.2023 13:19

Blanka zapunktowała u bukmacherów. "Solo" może nie jest na szczycie stawki, ale artystka zaliczyła zdecydowany glow up.

Tegoroczne preselekcje do Eurowizji nie obyły się bez kontrowersji. Fani byli zawiedzeni, że pomimo ich esemesowego wsparcia to Blanka, a nie Jann została wybrana oficjalną reprezentantką Polski. Niezadowolenie z powodu niepowodzenia idola nie jest niczym nowym. Problem z wygraną Blanki sięgał jednak znacznie głębiej - głośno mówiło się o ustawce konkursu.

Koneksje z TVP, rodzice sponsorujący karierę, powiązanie z jury - autorkę przeboju "Solo" oskarżono o wszelkie możliwe szachrajstwa. Gdzie leży prawda, raczej nigdy się nie dowiemy: faktem jest jednak, że to Blanka pojechała do Liverpoolu, by reprezentować Polskę podczas 67. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Blanka - ta bejba is kajnda krezja

Moim eurowizyjnym typem był Jann, któremu zresztą kibicuję od początku jego kariery (mogę się pochwalić, że byłam na jego koncercie w kwietniu 2022 r. w warszawskiej Hydrozagadce). I tak, uważam że jego występ na preselekcjach był lepszy od performance'u Blanki. Z drugiej strony "Solo" jest typowym earwormem. Może nie stoi na takim samym artystycznym poziomie jak "Gladiator", ale to wypisz-wymaluj letniaczek, który podśpiewuje się pod nosem przez cały kolejny sezon.

Sama piosenka - miła radiówka. Jej wykonanie na preselekcjach... cóż. Nie było najlepsze, tak można ująć to delikatnie. Eurowizyjni influencerzy kpili z Polski, mało tego - Polska sama z siebie kpiła i tak Blanka ze swoim "Solo" stała się memem. "BEJBA" powtarzane w randomowych momentach, milion dźwięków i editów na TikToku - to popłynęło naprawdę szeroko.

Jak się jednak okazało, Polska martwiła się o swój wizerunek kompletnie niepotrzebnie. Szanse Blanki na Eurowizji rosną, a jej pierwsza próba przed konkursem została obejrzana 2,6 mln razy i obecnie przebija ją tylko Norwegia (3,2 mln viewsów).

trwa ładowanie posta...

Blanka, czyli jak mem zmienił się w show [motyw przemiany]

Całkiem poważnie - ta próba wygląda naprawdę dobrze. Słychać duży progres wokalny, jeśli chodzi o taniec to również mamy do czynienia ze zmianą na poziomie Dua Lipy na początku kariery i Dua Lipy z "Future Nostalgii". Scena, płomienie, zmiana kreacji ewidentnie inspirowana "Igrzyskami śmierci" (a to już blisko do hołdu dla Lenny'ego Kravitza) - to wszystko robi wrażenie.

Podobnego zdania są również fani, co widać po pozytywnych komentarzach pod występem. Blanka zapunktowała także u bukmacherów. Obecnie znajduje się na 9. miejscu w stawce i ma 63 proc. szans na wejście do finału.

Nie ma co - Blanka ewidentnie zamknęła usta hejterom. A nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Go gurl i trzymamy kciuki!

Blanka ma szansę na wejście do finału Eurowizji
Blanka ma szansę na wejście do finału Eurowizji (eurovisionworld.com)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 518
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 707
  • emoji smutek - liczba głosów: 28
  • emoji złość - liczba głosów: 20
  • emoji kupka - liczba głosów: 202
Katarzynka,zgłoś
Blanka jest typową studyjną wokalistką. I tak powinno pozostać. Na żywo brzmi tragicznie i nie dla niej scena w Eurowizji. Fakt piosenka jest lekka, letnia i wpadająca w ucho, ale na eurovizję to zdecydowanie za mało.
Odpowiedz
0Zgadzam się4Nie zgadzam się
Waciarz,zgłoś
Nikt jej nie będzie przepraszał, liczy się to, co pokazuje na przesłuchaniach. A nie pokazała nic. Liczyła się kasa i kontakty, Jann został oszukany, w teraz może zaczęła trenować, ale tylko w celu zamknięcia mord hejterów, kiedy Jann miałby na celu jak najlepszy występ. Nadal jest od niej lepszy i bardziej zasługuje na Eurowizję
Odpowiedz
3Zgadzam się2Nie zgadzam się
Nie chwal dnia przed zachodem słońca . Dla mnie jest beznadziejna , od pierwszych nut . Nawet jeśli wejdzie do finału to nie spodziewajcie się gruszek na wierzbie
Odpowiedz
1Zgadzam się4Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 4