Maja Staśko o tym, jak X traktuje użytkowników

Czy X dba o swoich użytkowników? Maja Staśko pokazała, jak jest

Źródło zdjęć: © Instagram - Maja Staśko / Instagram
Natalia Witulska,
30.05.2024 19:00

W czwartek 30 maja aktywistka Maja Staśko udostępniła wpis na platformie X. W mediach społecznościowych pokazała, czy serwis społecznościowy należący do Elona Muska dba o swoich użytkowników. Okazuje się, że jest z tym bardzo średnio.

Maja Staśko to polska dziennikarka, scenarzystka, pisarka, aktywistka oraz influencerka. W mediach społecznościowych zasłynęła ze swojej działalności na rzecz praw kobiet, mniejszości oraz uchodźców. Jej marzeniem jest życie w świecie, gdzie każdy jest sobie równy, ekologia jest traktowana poważnie i wszyscy ludzie wierzą, że globalne ocieplenie jest prawdziwym zagrożeniem, a nie wymysłem. Aktywistka jeździ również po szkołach i tłumaczy, czym jest hejt oraz jak sobie z nim radzić.

Przez to, czym się zajmuje, Maja Staśko często jest krytykowana i hejtowana w internecie. W niedzielę 26 maja udostępniła wzruszający wpis w mediach społecznościowych. Pokazała, jakiego rodzaju komentarze ludzie piszą pod jej zdjęciami od czasu, kiedy powiedziała, że chce mieć dziecko i marzy o byciu mamą. Obserwatorzy potrafią życzyć jej niepłodności lub stwierdzają, że nikt nie pójdzie z nią do łóżka. Zaledwie kilka dni później Maja Staśko pokazała, czy platforma X dba o swoich użytkowników w kwestii hejtu.

HEJT W INTERNECIE: VIBEZ x SEXEDPL

Maja Staśko ujawnia, czy X dba o swoich użytkowników

Maja Staśko słynie z tego, że każdego dnia walczy z hejtem z internecie. Zwraca uwagę na to, co można pisać ludziom, a czego nigdy nie należy poruszać. Niestety, mimo ciągłego uświadamiania społeczeństwa, jego ogromna część nie widzi problemu w publikowaniu obrzydliwych oraz bardzo krzywdzących komentarzy. Maja Staśko pokazała jeden z nich, które otrzymała i zgłosiła go do osób zarządzających platformą X.

Maja Staśko zgłosiła do zarządu jeden z komentarzy, który zostawił jej pewien użytkownik platformy X. Osoba napisała do aktywistki naprawdę okropne słowa. "Nie ma gorszego gówna niż ty Staśko! Dlaczego cię nie wysk*obali kur*o ty" - czytamy w komentarzu skierowanym w kierunku działaczki społecznej. Niestety, platforma X nie stanęła na wysokości zadania.

trwa ładowanie posta...

Centrum Pomocy platformy X odpowiedziało na zgłoszenie Mai Staśko. Niestety w sposób, jaki nie spodobał się aktywistce. Okazało się, że osoby czytające ww. komentarz nie zauważyli w nim nic złego. "Po przeanalizowaniu dostępnych informacji ustaliliśmy, że zgłoszone przez ciebie treści nie naruszają naszych zasad" - czytamy w odpowiedzi X. Można stwierdzić, że Centrum Pomocy zezwala na powszechny hejt.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 0