Strażacy uratowali szczeniaka

Niesamowita akcja ratowników. Przejechali 700 km dla psa

Źródło zdjęć: © SAR / Materiały prasowe
Natalia Witulska,
03.02.2024 13:00

Ratownicy SAR z Kołobrzegu rozpalili serca mieszkańców miejscowości Kuligów nad Bugiem na Mazowszu. Przejechali aż 700 km, aby uratować przerażonego szczeniaka.

Ratownicy SAR z Kołobrzegu na zawsze pozostaną w pamięci mieszkańców miejscowości Kuligów. Lokalne służby przez sześć nie były w stanie pomóc uwięzionemu na wysepce szczeniakowi. Kilkumiesięczne zwierzątko było przemarznięte i przerażone. Ratownicy z Kołobrzegu o sytuacji dowiedzieli się w piątek 2 lutego ok. godz. 21:00. Od razu zdecydowali, że przyjadą z pomocą.

Ratownicy SAR pomogli kilkumiesięcznemu szczeniakowi

Gdy do ratowników dotarły informacje o przerażonym psie, od razu zdecydowali się działać. Po godz. 21:00 trzech z nich razem z łodzią z brzegowej stacji ratowniczej wyruszyło na Mazowsze.

- Po dojechaniu na miejscu stwierdzili ciężkie warunki, schodzącą dużej grubości krę lodową z góry rzeki, ale dwukrotne podejście do tej wyspy i za drugim razem udało się stamtąd tego pieska uwolnić i przyprowadzić na brzeg - powiedział w rozmowie z RMF FM Sebastian Kluska, dyrektor SAR.

Ratownicy uratowali szczeniaka
Ratownicy uratowali szczeniaka (SAR , Materiały prasowe)

Uratowany psiak trafił pod opiekę fundacji. Warto zaznaczyć, że ratownicy SAR na co dzień pracują w każdych warunkach na morzu przy falach sięgających nawet 6 metrów. Mieszkańcy Kuligowa bez wątpienia na zawsze zapamiętają przepiękną akcję zaangażowanych służb.

Źródło: rmf24.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0