Ksiądz Picur odpowiedział, czy można uprawiać seks w ciąży

Czy w ciąży można uprawiać seks? Ksiądz odpowiada Najjjce

Źródło zdjęć: © Instagram - Najjjka, YouTube - Ks. Sebastian Picur / Instagram, YouTube
Natalia Witulska,
28.03.2024 13:15

Ks. Sebastian Picur nagrał film na TikToka, w którym odpowiada na pytanie, czy w ciąży można uprawiać seks. Odniósł się w ten sposób do Najjjki. Influencerka wielokrotnie podkreślała, że gdy kobieta jest w stanie błogosławionym, nie może sypiać z partnerem. Dlaczego? Bo to zniszczy duszę dziecka.

Natalia Ruś, która w sieci działa pod pseudonimem "Najjjka", to polska katoinfluencerka, youtuberka oraz tiktokerka. W internecie zasłynęła ze swoich skrajnie konserwatywnych poglądów. Otwarcie sprzeciwia się aborcji, in-vitro, związkom partnerskim czy małżeństwom jednopłciowym. Wspiera prawicową partię Konfederację.

Najjjka nagrała w swojej karierze wiele tiktoków oraz filmów na YouTube, w których wygłasza często kontrowersyjne zdania. W przeszłości stwierdziła, że nigdy nie zgodziłaby się na rozwód z mężem, że manifestacja marzeń jest grzechem, bo tylko Bóg wie, co nas czeka, czy że mieszkanie ze sobą przed ślubem to zabawa w małżeństwo, która nie powinna się odbywać. Powiedziała również, że gdy kobieta jest w ciąży, nie może uprawiać seksu z partnerem, bo to zniszczy duszę dziecka.

Do słów dotyczących seksu podczas ciąży odniósł się ks. Sebastian Picur. Duchowny bardzo mocno udziela się w mediach społecznościowych. Prowadzi zarówno kanał na platformie YouTube, jak i na TikToku. Na obu platformach zebrał robiące wrażenie grono odbiorców. Czy naprawdę więc nie można uprawiać seksu, będąc w ciąży?

Czy można uprawiać seks, będąc w ciąży?

We wtorek 26 marca ks. Sebastian Picur udostępnił film na TikToku. Odniósł się w nich do stwierdzenia Najjjki, że modernistyczni duchowni nie mówią wiernym prawdy, jaką jest fakt, że nie można sypiać z partnerem, jeżeli jest się w ciąży. Według katoinfluencerki jest to zagrożenie duchowe dla dziecka znajdującego się w brzuchu matki.

NAJJJKA: "Ludzie zakładali się o moje dziewictwo"

- Czy współżycie w czasie ciąży to grzech i czy jest ono zagrożeniem duchowym dla dziecka? Temat ponownie wraca. W najbliższych dniach wielu małżonków ponownie przystąpi do spowiedzi. Jeśli chodzi o małżonków sakramentalnych, to współżycie w czasie ciąży nie jest grzechem. Oczywiście, gdy pojawią się komplikacje ciąży, to dla dobra matki i dziecka należy się powstrzymać. Natomiast, gdy wszystko przebiega bez problemów, to małżonkowie nie muszą się z tego spowiadać - powiedział ks. Sebastian w filmie na TikToku.

trwa ładowanie posta...

Najjjka i grzechy przechodzące z pokolenia na pokolenie

Najjjka stwierdziła również, że grzechy przechodzą z pokolenia na pokolenie, o czym duchowni - jej zdaniem - także nie wspominają. Ks. Sebastian Picur w filmie powiedział jednak, że nie jest to prawda. Należy bowiem rozróżnić grzech pierworodny, od grzechu osobistego. Te drugie w żaden sposób nie przejdą na nowo narodzone dziecko, gdyż popełnił je rodzic, a nie ono.

O duszę dzieci trzeba dbać, jesteśmy odpowiedzialni za narażenie go na grzech. Grzechy przechodzą z pokolenia na pokolenie.

- Najjjka

- Grzechy osobiste rodziców nie przechodzą na dzieci. Każdy osobiście ponosi odpowiedzialność moralność. Jeżeli kobieta jest w ciąży i skłamie, to wina moralna za kłamstwo obciąża sumienie matki a nie dziecka. Żeby była mowa o grzechu, czyn musi być popełniony świadomie i dobrowolnie. W jaki więc sposób dziecko pod sercem może świadomie i dobrowolnie zrobić coś złego? Takie stanowisko jest błędne - podsumował duchowny Picur.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 22
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 11
Ktosia,zgłoś
Panna błądzi herezją która wyznawana była w 14 w przez katarów i albigensów. Potępione to było przez kościół. Zresztą w Bibli jak Pan Bóg stwarza kobietę Adam patrzy z upodobaniem i krzyczy z radości - znaczy podobała mu się tak że to było tak stworzone przez Boga i seks i ciało i to w raju przed grzechem pierworodnym
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Do lamusa,zgłoś
Szkoda czasu. Mamy XXI wiek.
Odpowiedz
2Zgadzam się2Nie zgadzam się
higen,zgłoś
seks w zaawansowanej ciąży może być szkodliwy dla zdrowia dziecka
Odpowiedz
0Zgadzam się2Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 13