Ciemna strona nauki zdalnej. Stop z romantyzowaniem
Coraz więcej szkół decyduje się na tymczasową naukę zdalną. Podobna sytuacja dotyka studentów. Wszystko przez trzaskające mrozy.
Lekcje zdalne to zajęć prowadzone przez internet. Najczęściej występują w formie połączeń wideo na platformach takich jak Teams czy Google Meet. Rozwiązanie stało się szczególnie popularne oraz konieczne podczas pandemii COVID-19. Wtedy wszystkie szkoły były zobligowane do odwołania lekcji stacjonarnych. Taki tryb nauczania miał zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników.
Podobne
- Wzrost prób samobójczych dzieci i młodzieży. Alarmujące dane
- Szkoła bez zadań domowych? W Lublinie to norma
- Czy dziecko może chodzić samo do szkoły? Policja rozwiewa wątpliwości
- Czarnek zastąpi naukę o zdrowiu psychicznym strzelaniem? Posłowie alarmują
- Zakaz telefonu w szkole? Ten głos rozwiewa wszelkie wątpliwości
Mróz dyktuje zasady
W związku z trzaskającymi mrozami coraz więcej szkół i uniwersytetów przechodzi na nauczanie zdalne. Podstawą do zawieszenia zajęć w placówkach edukacyjnych może być temperatura w salach wynosząca poniżej 18 st. Celsjusza. Wtedy dyrektor instytucji powinien tymczasowo zawiesić zajęcia. Innym powodem wprowadzenia e-lekcji są trudne warunki pogodowe na zewnątrz. Jeśli temperatura mierzona dwa dni z rzędu o godz. 21 wynosi poniżej minus 15 st. Celsjusza, to wtedy zarząd szkoły może chwilowo zamknąć budynek lub skrócić lekcje.
E-lekcje to też samotność
Uczniowie szkół podstawowych, średnich i wyższych często pałają ogromnym entuzjazmem na wieść o nauce zdalnej. Istnieje przekonanie, że w czasie e-lekcji można pozwolić sobie na znacznie więcej niż podczas zajęć stacjonarnych. Takie myślenie powoduje jedynie braki w wiedzy i problemy po powrocie do szkoły. Każda partia materiału prędzej czy później zostanie zweryfikowana.
Nie każdy ma w sobie tyle samozaparcia, aby uczyć się w domu. Czasem jest naprawdę ciężko zmotywować się do codziennych aktywności i obowiązków, a co dopiero do nauki. Dodatkowo przez brak kontaktu z rówieśnikami można odczuwać samotność. To z kolei może prowadzić do depresji lub innych zaburzeń i chorób psychicznych.
Popularne
- Rozwój PSZOK-ów dzięki funduszom unijnym
- Poznaj Polskę na dwóch kołach
- Liam Payne wiecznie żywy. Znów usłyszymy jego głos
- Marcin Dubiel próbuje wrócić do internetu. Kolejny epic fail
- Kamil z Ameryki w akcji. Koszulki #freebudda wspierają Strefę 77
- Wojtek Gola na streamie u Jelly Frucika. Było piekielnie gorąco
- Młodzi na rynku pracy w Unii Europejskiej
- Rok po wybuchu Pandora Gate. Co dalej z ekstradycją Stuu?
- Fundusze unijne a problemy szkół