Policjant radzi, jak być sigmą

Chcesz być sigmą? Policjant radzi, jak to osiągnąć

Źródło zdjęć: © TikTok
Konrad SiwikKonrad Siwik,25.06.2024 08:30

- Jesteś nastolatkiem i chcesz być sigmą? - pyta młodszy aspirant z Komendy Powiatowej w Wołowie. Nagranie na TikToku z jego radami dla młodych osób poniosło się wiralem. Weźmiecie je sobie do serca?

Bycie "sigmą" w młodzieżowym slangu oznacza bycie niezależnym, pewnym siebie i idącym własną ścieżką. Sigma to ktoś, kto nie ulega presji grupy i ma swoje zasady. Warto też dodać, że "sigma" została dwukrotnie zgłoszona w plebiscycie Młodzieżowe Słowo Roku w 2022 i 2023 r.

Według definicji słownika języka polskiego PWN jest to "określenie wywodzące się z manosfery i odnoszące się do mężczyzny niezależnego, intrygującego, pewnego siebie. Sigma jest 'samotnym wilkiem', przekonanym o swej nieprzeciętności, odnosi sukcesy, ale się z tym nie afiszuje. Współcześnie, coraz częściej używane na określenie każdej osoby (także kobiety), która cieszy się z jakiegoś osiągnięcia; wyrażenie podziwu".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mestosław: "Ślub wezmę w Brazylii i... w Polsce". Gdzie zamieszka z mężem i dzieckiem?

Policjant radzi, jak być sigmą

Na TikToku pojawiło się ostatnio viralowy filmik, w którym oficer prasowy mł. asp. Janusz Rosa z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie tłumaczy, jak osiągnąć ten status. Nagranie na oficjalnym profilu "Policja Wołów" zdobyło już ponad 320 tys. wyświetleń, 27 tys. lajków i tysiąc komentarzy. Te liczby stale rosną. Najwyraźniej policjant też może być ekspertem od młodzieżowych trendów.

- Jesteś nastolatkiem i chcesz być sigmą? To nie przeklinaj!

- radzi na wstępie mł. asp. Janusz Rosa.

Policjant szybko przechodzi do rzeczy, pytając: - Czy wiedziałeś, że od 10. roku życia odpowiadasz za przejawy demoralizacji? - i dodaje: - Demoralizacja to między innymi: używanie słów wulgarnych, wagarowanie, ucieczki z domu, wandalizm, palenie papierosów czy spożywanie alkoholu - wylicza oficer.

trwa ładowanie posta...

Dla wielu młodych osób, które obejrzały filmik, te słowa mogą być prawdziwym eye-openerem. Ale to nie koniec nauk od mł. asp. Rosy. Policjant wyjaśnia, jakie konsekwencje mogą spotkać tych, którzy nie przestrzegają prawa:

- Jeżeli nie przestrzegasz prawa, możesz być na przykład upomniany, dostać nadzór kuratora, być umieszczony w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub w zakładzie poprawczym. Jeżeli ukończyłeś 15 lat, za popełnienie tak zwanego ciężkiego przestępstwa odpowiesz, jak dorosły - ostrzega funkcjonariusz. Nagranie kończy się apelem do młodych:

- Bądź asertywny, miej swój rozum i przestrzegaj obowiązujących przepisów

- kwituje Rosa.

Teraz już wiecie, jak zostać sigmą. A jeśli wciąż macie wątpliwości, pewien ksiądz również ma coś do powiedzenia na temat tego słowa.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Kra Wężnik,zgłoś
Dorośnij zrewiduj te rzekome prawa i zobacz ,jak ogranizcaly twoj rozwoj pod pozorem prawa.Prawo jest dla ludzi ,nie dla organów wladz.Kiedy prawo sluzy wladzy ,a nie ludziom ,to jest rezim.Koniec haselka:Zle parwo ,ale prawo
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
Kosmici,zgłoś
Pi i Sigma.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się