Wojciech Wybranowski został zwolniony za poglądy?

Nie chciał zwalniać za orientację i poglądy. Wyleciał z pracy

Źródło zdjęć: © Facebook, Wikipedia
Maja Kozłowska,
12.06.2023 14:15

Wojciech Wybranowski w maju br. przestał piastować stanowisko redaktora naczelnego "Głosu Wielkopolskiego". Został zwolniony, ponieważ zaczął być "niewygodny".

Wojciech Wybranowski był redaktorem naczelnym "Głosu Wielkopolskiego" - serwisu należącego do wydawnictwa Polska Press, które znajduje się w rękach PKN Orlen. Dziennikarz piastował stanowisko od czerwca 2021 r. do maja 2023 r. W zeszłym miesiącu opublikował oświadczenie, w którym poinformował, że odchodzi z pracy za porozumieniem stron.

- To wszystko, co mam do powiedzenia. Zgodnie z podpisanymi dokumentami nie mogę komentować spraw spółki - powiedział Onetowi.

trwa ładowanie posta...

Onet podaje, że Wybranowskiego zwolniono, ponieważ był "za mało pisowski". Zbliżają się wybory, a serwis "Głos Wielkopolski" prawdopodobnie ma odegrać sporą rolę w szerzeniu rządowej propagandy. Szczególnie duże naciski na wyrzucenie z pracy dziennikarza wywierał podobno szef poznańskiego PiS Bartłomiej Wróblewski.

Wybranowski podpadł. Nie chciał chwalić PiS. To wystarczyło

Wybranowski nagrabił sobie jeszcze w 2022 r., kiedy odmówił zwolnienia dziennikarki, która krytykowała wypowiedzi papieża Franciszka o wojnie w Ukrainie oraz homoseksualnego pracownika o "lewackich poglądach". Odpowiedział, że nie zamierza nikogo wyrzucać z redakcji z powodu poglądów.

Były redaktor naczelny "Głosu Wielkopolski" okazał się przeszkodą dla działaczy PiS, którzy liczyli na bezwzględne poparcie. Mimo że wcześniej Wybranowski reprezentował TVP i ma prawicowe poglądy, nie zamierzał ulegać presji.

Nowy naczelny - nowy profil "Głosu Wielkopolski"?

Dziennikarze "Głosu Wielkopolski" twierdzą, że nowy naczelny będzie promował postać Wróblewskiego, na co nie godził się Wybranowski. Prawdopodobnie na stanowisku redaktorki naczelnej zastąpi go emerytowana dziennikarka z Bydgoszczy Anna Raczyńska.

Nie wszyscy są zadowoleni z personalnych zmian w "Głosie Wielkopolski". Zespół redakcji wstawiał się za Wybranowskim, ale ma on też po swojej stronie niektórych polityków z konserwatywnego obozu.

- Osobiście uważam, że taka wojenka z dziennikarzami wyjdzie tym naszym naciskającym politykom bokiem, ale oni widzą to inaczej - dla Onetu komentuje jeden z działaczy Zjednoczonej Prawicy.

Źródło: onet.pl, donald.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 12
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 2