Check out english version
popkultura
Ketchup inspirowany Taylor Swift? Wkrótce w waszych lodówkach
Roksana Wegiel i Kevin Mglej ogłosili zaręczyny

Burza o zaręczyny Roksany Węgiel. Poznała narzeczonego, gdy miała 14 lat?

Źródło zdjęć: © @kevinmglej Instagram, canva
Marta Grzeszczuk,
29.05.2023 11:45

Piosenkarka Roksana Węgiel oficjalnie ogłosiła na Instagramie zaręczyny z producentem Kevinem Mglejem. Producent jest o osiem lat starszy od 18-latki.

Wokalistka Roksana Węgiel wrzuciła 28 maja na Instagram klasyczne zdjęcie dłoni z pierścionkiem, oficjalnie ogłaszając swoje zaręczyny. Piosenkarka ujawniła, że "tak" powiedziała kilka miesięcy temu.

trwa ładowanie posta...

W sieci zawrzało, przede wszystkim dlatego, że narzeczony Węgiel nie jest jej rówieśnikiem. Producent Kevin Mglej ma 26 lat. Był wcześniej w związku z aktorką Malwiną Dubowską, z którą ma trzyletnie dziecko. Jak napisał portal plejada.pl, Dubowska twierdziła w kwietniu 2023 r., że: "Osiem miesięcy temu można powiedzieć, że zostałam wyrzucona z domu, który tworzyłam, któremu się poświęciłam."

Po wyznaniach Węgiel i Mgleja o "miłości od pierwszego wejrzenia" w mediach społecznościowych pojawiły się spekulacje o tym, kiedy para się poznała. Temat budzi kontrowersje ze względu na młody wiek piosenkarki.

trwa ładowanie posta...

Węgiel i Mglej twierdzą, że poznali się w studio nagraniowym przy współpracy muzycznej. Mglej był jednym z producentów płyty "13+5", która ukazała się w marcu 2023 r., nie pracował przy pierwszym albumie wokalistki z 2019 r. Nic nie potwierdza więc tego, że znali się, gdy miała 14 lat. Nawet jeśli nie poznali się osobiście, pracujący w branży muzycznej Mglej "wiedział" o Roxie, gdy ta zaczęła karierę w wieku 13 lat występem w "The Voice Kids".

Różnica wieku między Węgiel i Mglejem budzi kontrowersje

Związki z dużą różnicą wieku nie są problematyczne, gdy obie osoby są dorosłe. Dorosłe nie tylko w sensie prawnym. Skończenie 18 lat nie jest magiczną granicą, za którą automatycznie jesteśmy zdolni do "równej" relacji z osobą dużo starszą. W psychologii rozwojowej mówi się o "wczesnej dorosłości", która trwa mniej więcej od 18 do 25 roku życia. Jest swojego rodzaju "rozbiegiem" dla podejmowania nowych zadań związanych z byciem dorosłym i samodzielnym.

26-latek opowiadający o dojrzałości 16-17 latki nie bez powodu powoduje więc, że raczej się wzdrygamy. Co prawda zdanie "mózg rozwija się do 25. roku życia", które krąży od jakiegoś czasu w sieci jest dużym uproszczeniem, m.in. dlatego, że nasze mózgi utrzymują plastyczność praktycznie do śmierci.

Nie oczekujmy od nastolatek i nastolatków dojrzałości

Prawdą jest natomiast, że w mózgach nastolatków zachodzą gwałtowne strukturalne zmiany, których finałem jest pełna dojrzałość kory przedczołowej osiągana średnio ok. 25. roku życia. Kora przedczołowa to część mózgu, która odpowiada m.in. za nasze funkcje "kontrolne". Hamowanie impulsów, wyważanie emocji, odraczanie przyjemności dla osiągnięcia długofalowych sukcesów.

Nie tylko dlatego osiem lat różnicy, które może być całkiem nieistotne gdy oboje partnerów jest osobami dorosłymi, budzi kontrowersje, gdy młodsza osoba w relacji jest nastolatką. W takiej relacji łatwo o "nierówność sił" związaną z mniejszym doświadczeniem życiowym i związkowym młodszej partnerki czy partnera.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 18
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 66
Babcia,zgłoś
Myślę, że ten jej narzeczony powinien wrócić do żony i dziecka. To jest niedojrzały chłopak, za dwa lata potraktują ją, jak wcześniej żonę.
Odpowiedz
4like2dislike
Redrose,zgłoś
Skończy jak Britney ale ważne, że matka zrobiła twarz za kasę dziecka.
Odpowiedz
3like1dislike
Laska za dwa lata sie kapnie, ze siedzi z grubym, starym dziadem i nie ma zycia. Jak sobie nie da zrobic dzieciaków to jescze moze sobie poszaleje. Jak nie to słabo.
Odpowiedz
5like1dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 5
Komentarze (5)
arrow
Blanka vs Chopin. Kto rządzi polskim Spotify?