Burza o zaręczyny Roksany Węgiel. Poznała narzeczonego, gdy miała 14 lat?
Piosenkarka Roksana Węgiel oficjalnie ogłosiła na Instagramie zaręczyny z producentem Kevinem Mglejem. Producent jest o osiem lat starszy od 18-latki.
Wokalistka Roksana Węgiel wrzuciła 28 maja na Instagram klasyczne zdjęcie dłoni z pierścionkiem, oficjalnie ogłaszając swoje zaręczyny. Piosenkarka ujawniła, że "tak" powiedziała kilka miesięcy temu.
W sieci zawrzało, przede wszystkim dlatego, że narzeczony Węgiel nie jest jej rówieśnikiem. Producent Kevin Mglej ma 26 lat. Był wcześniej w związku z aktorką Malwiną Dubowską, z którą ma trzyletnie dziecko. Jak napisał portal plejada.pl, Dubowska twierdziła w kwietniu 2023 r., że: "Osiem miesięcy temu można powiedzieć, że zostałam wyrzucona z domu, który tworzyłam, któremu się poświęciłam."
Po wyznaniach Węgiel i Mgleja o "miłości od pierwszego wejrzenia" w mediach społecznościowych pojawiły się spekulacje o tym, kiedy para się poznała. Temat budzi kontrowersje ze względu na młody wiek piosenkarki.
Węgiel i Mglej twierdzą, że poznali się w studio nagraniowym przy współpracy muzycznej. Mglej był jednym z producentów płyty "13+5", która ukazała się w marcu 2023 r., nie pracował przy pierwszym albumie wokalistki z 2019 r. Nic nie potwierdza więc tego, że znali się, gdy miała 14 lat. Nawet jeśli nie poznali się osobiście, pracujący w branży muzycznej Mglej "wiedział" o Roxie, gdy ta zaczęła karierę w wieku 13 lat występem w "The Voice Kids".
Różnica wieku między Węgiel i Mglejem budzi kontrowersje
Związki z dużą różnicą wieku nie są problematyczne, gdy obie osoby są dorosłe. Dorosłe nie tylko w sensie prawnym. Skończenie 18 lat nie jest magiczną granicą, za którą automatycznie jesteśmy zdolni do "równej" relacji z osobą dużo starszą. W psychologii rozwojowej mówi się o "wczesnej dorosłości", która trwa mniej więcej od 18 do 25 roku życia. Jest swojego rodzaju "rozbiegiem" dla podejmowania nowych zadań związanych z byciem dorosłym i samodzielnym.
26-latek opowiadający o dojrzałości 16-17 latki nie bez powodu powoduje więc, że raczej się wzdrygamy. Co prawda zdanie "mózg rozwija się do 25. roku życia", które krąży od jakiegoś czasu w sieci jest dużym uproszczeniem, m.in. dlatego, że nasze mózgi utrzymują plastyczność praktycznie do śmierci.
Nie oczekujmy od nastolatek i nastolatków dojrzałości
Prawdą jest natomiast, że w mózgach nastolatków zachodzą gwałtowne strukturalne zmiany, których finałem jest pełna dojrzałość kory przedczołowej osiągana średnio ok. 25. roku życia. Kora przedczołowa to część mózgu, która odpowiada m.in. za nasze funkcje "kontrolne". Hamowanie impulsów, wyważanie emocji, odraczanie przyjemności dla osiągnięcia długofalowych sukcesów.
Nie tylko dlatego osiem lat różnicy, które może być całkiem nieistotne gdy oboje partnerów jest osobami dorosłymi, budzi kontrowersje, gdy młodsza osoba w relacji jest nastolatką. W takiej relacji łatwo o "nierówność sił" związaną z mniejszym doświadczeniem życiowym i związkowym młodszej partnerki czy partnera.
Popularne
- Rozwój PSZOK-ów dzięki funduszom unijnym
- Poznaj Polskę na dwóch kołach
- Liam Payne wiecznie żywy. Znów usłyszymy jego głos
- Marcin Dubiel próbuje wrócić do internetu. Kolejny epic fail
- Kamil z Ameryki w akcji. Koszulki #freebudda wspierają Strefę 77
- Wojtek Gola na streamie u Jelly Frucika. Było piekielnie gorąco
- Młodzi na rynku pracy w Unii Europejskiej
- Rok po wybuchu Pandora Gate. Co dalej z ekstradycją Stuu?
- Fundusze unijne a problemy szkół