Boomer chciał ponarzekać na młodzież. Wyszło mu samozaoranie
Nagrywanie z ukrycia stało się niepokojącym trendem. Kolejne osoby padły ofiarą tego zjawiska w komunikacji miejskiej. Sprawcą: boomer spod herbu "kiedyś to było".
Zrobić zdjęcie z ukrycia? Nic prostszego. Wystarczy być minimalnie dyskretnym. Smarftony robią zdjęcia praktycznie niezauważenie - o ile ktoś nie ma włączonej lampy błyskowej. Nieco inaczej jest w Japonii, gdzie telefony wydają odgłos za każdym razem, kiedy pstryknie się fotkę. Tej funkcji nie da się wyłączyć w ustawieniach. Władze Japonii wprowadziły te restrykcje z powodu plagi podglądaczy, którzy fotografowali miejsca intymne przechodniów czy współpasażerów.
Podobne
Być może wkrótce podobne rozwiązanie zostanie przyjęte również w Polsce. A przynajmniej - warto by było to rozważyć. Robienie fotek z przyczajki nieznajomym w miejscach publicznych powoli staje się jakimś dziwnym standardem. Najgorsze jest to, że niektórzy zdają się nie rozumieć, w czym tkwi problem.
Robienie zdjęć bez pozwolenia jest złe. Serio trzeba to tłumaczyć?
Jasne - są różne sytuacje. Zupełnie jednak inaczej wygląda np. piętnowanie czyjegoś zachowania w stylu kładzenia bosych stóp na oparcie cudzego fotela w samolocie czy ostrzeganie przed potencjalnym zagrożeniem (np. kieszonkowcem), a krzywa chęć "skomplementowania" kogoś albo z drugiej strony - wyśmiewanie wyglądu.
Chyba nikt nie chciałby, żeby ktoś totalnie mu obcy robił mu zdjęcia bez pozwolenia, a co gorsze, publikował je w internecie. Ochrona wizerunku się kłania? Niedawno pisaliśmy o mężczyźnie, który wrzucił na social media zdjęcie "kobiet z klasą", które spotkały w komunikacji miejskiej. Niewiele osób mu przyklasnęło - większość raczej słusznie stwierdziła, że to dziwne robić fotkę nieznajomym, wrzucać ją do sieci i zachwycać się nimi. Dość... creepy.
Krótko po tym pewien mężczyzna opublikował zdjęcie konduktorki, która w pociągu sprawdzała bilety - wykonywała swoją pracę. Internauta tak bardzo nie mógł pogodzić się z tym, że kobieta miała tatuaże, że postanowił zrobić jej zdjęcie i opublikować w social mediach. Może liczył na to, że sobie tym ulży. A może na to, że inni mu przyklasną i również oburzą się dziarami na ramionach konduktorki.
Boomer w internecie. Szybko go zroastowali
Internauta posługujący się nickiem SzoSzogun wrzucił na Twittera zdjęcie z komunikacji miejskiej. Na pierwszym planie widać stojących ludzi, którzy potocznie mówiąc, klikają w telefonach.
Zdjęcie prześmiewczo podpisane jest cytatem z piosenki Dżemu. Czy trzeba mówić coś jeszcze?
Tweeta zobaczyło ponad 625 tys. osób, a pod wpisem rozgorzała dyskusja. Sporo osób wytyka autorowi posta, że zwrócił uwagę na ludzi, zajmujących się telefonami, po czym sam musiał... wyciągnąć telefon, żeby zrobić im zdjęcie. Dość ironiczne, nieprawdaż?
Internauta oczywiście jest krytykowany za rozpowszechnianie wizerunku. Broni się przed tym twierdząc, że to zwykła fotografia uliczna, przedstawiająca kawałek rzeczywistości.
Trudno stwierdzić, kiedy (czy w ogóle) do takich osób dotrze, że postępują niewłaściwie.
Popularne
- Jelly Frucik zablokowany na TikToku. "Ryczę i jestem w rozsypce"
- Kim są "slavic dolls"? Śmiertelnie niebezpieczny trend na TikToku
- Vibez Creators Awards - wybierz najlepszych twórców i wygraj wejściówkę na galę!
- Były Julii Żugaj szantażował jurorów "Tańca z gwiazdami"? Szalona teoria fanów
- Amerykanie nie umieją zrobić kisielu? Kolejna odsłona slavic trendu
- Quebonafide ogłosił finałowy koncert? "Będzie tłusto"
- Chłopak Seleny Gomez się nie myje? Prawda wyszła na jaw
- Jurorka "Tańca z gwiazdami" węszy romans? "Ja nie widzę tej relacji"
- Agata Duda trenduje za granicą. Amerykanie w szoku