Barbie lesbijką?

Barbie jest lesbijką? Kontrowersje wokół "Barbie" Gerwig

Źródło zdjęć: © Barbie, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,03.07.2023 13:15

Już niedługo premiera "Barbie" w reżyserii Grety Gerwig. Fani mają poważną teorię dotyczącą produkcji, która nie wszystkim może się spodobać. Czy Barbie będzie lesbijką w nowym filmie?

Wiemy już, że "Barbie", czyli najnowszy film w reżyserii Grety Gerwig, będzie zupełnie innym przedstawieniem popularnej lalki. Jej historia ma być nie tylko nowoczesna i feministyczna, ale i inkluzywna. W postać Barbie i Kena ma się wcielać wiele osób, a jedną z ról dostała transpłciowa aktorka Gari Nef. Oznacza to, że na ekranie może zobaczymy transpłciową Barbie.

Teraz fani mają kolejną teorię, która może wywołać sporo kontrowersji. Zastanawiają się, czy przypadkiem w filmie Gerwig Barbie nie będzie lesbijką. Dowodów mają sporo i niektóre z nich są naprawdę przekonujące.

Barbie jest lesbijką w nowym filmie "Barbie"?

Choć wiemy, że film będzie nowoczesną opowieścią o Barbie, fabuła wciąż trzymana jest w tajemnicy. Dostaliśmy już jednak zwiastuny serii i kilka rozmów z aktorami. To właśnie rozrzucone w tych nagraniach i tekstach wskazówki sprawiły, że fani zaczęli kwestionować tożsamość seksualną postaci. Mają teorię, że w filmie Barbie jest lesbijką.

Według nich zwiastuny pokazują, że Barbie w rzeczywistości nie jest zainteresowana Kenem. Unika z nim pocałunków, nie informuje go o tym, co robi. Bohater na pewno odgrywa jakąś rolę w jej życiu, ale według fanów nie jest jej miłością.

Uważają jednak, że obiektem miłości Barbie jest Gloria, w którą wciela się America Ferrera. Zwracają uwagę na scenę, w której bohaterki wymieniają długie, romantyczne spojrzenia i twierdzą, że widać między nimi chemię.

Tę teorię podkręcił wywiad, którego niedawno udzieliła Margot Robbie. W rozmowie z Time przyznała, że musiała walczyć o to, by w "Barbie" pojawiła się jedna ze scen. Szef firmy Matell chciał ją usunąć, dlatego Robbie i Gerwig odegrały ją przed nim, by została w filmie. Fani podejrzewają, że może to być właśnie pocałunek między Glorią a Barbie.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Premiera filmu "Barbie" z Margot Robbie i Ryanem Goslingiem

Jeśli Gerwig rzeczywiście chciała unowocześnić historię, Barbie lesbijka byłaby idealnym rozwiązaniem dla filmu. Wychodzi jednak na to, że główna bohaterka prędzej będzie biseksualna, bo w jednym z nowszych zwiastunów Ken twierdzi, że Barbie jest jego dziewczyną. To oczywiście nie oznacza, że bohaterką nie wejdzie w inną romantyczną relację z dziewczyną.

O tym, czy nowa "Barbie" rzeczywiście wywróci świat fanów lalki do góry nogami, przekonamy się już 21 lipca. Trzeba w każdym razie przyznać, że film z Robbie i Goslingiem zapowiada się naprawdę dobrze.

Przypomnijmy jeszcze, że w związku z premierą fani mogą wygrać darmowy pobyt w domku Barbie i Kena w Malibu. Część z nich może również wygrać specjalną różową konsolę od Xboxa i kolorowe pady inspirowane filmem.

Barbie | Teaser Trailer 2

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 13
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 25
  • emoji smutek - liczba głosów: 5
  • emoji złość - liczba głosów: 16
  • emoji kupka - liczba głosów: 302
Pacyfistkaf,zgłoś
Barbie była zawsze tym kim chciałyśmy (bo jednak znacząco więcej było dziewczynek bawiących się barbie), żeby była. Greta niech tworzy swoje własne wyobrażenie Barbie, jestem ciekawa jej punktu widzenia i ufam jej możliwościom :). Wielokrotnie udowodniła, że potrafi.
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
DoniaLaStrega,zgłoś
Jeśli chodzi o scenę, którą chciał wyciąć Matel - mam wrażenie, że to jednak będzie coś innego niż lesbijski pocałunek. Bo skoro firma wypuszczała transbarbie wzorowaną na Laverne Cox i niebinarne lalki gdzie dziecko samo wybiera ich płeć, to mieliby się bać lesbijskiego pocałunku? Raczej nie. A poza tym gdyby rzeczywiście im to przeszkadzało, to na etapie scenariusza domagaliby się zmiany całego wątku, a nie usunięcia tylko jednej sceny, którą ostatecznie zaakceptowano kiedy została odegrana na oczach dyrektora Mattela. Skoro on to zaakceptował, po tym jak zagrano to na jego oczach to raczej nie był to lesbijski pocałunek, tylko coś na papierze wydawało się kontrowersyjne, ale na żywo już tak nie wyglądało. Np. jakaś scena z podtekstem erotycznym albo czymś co mogło nawiązywać co katolicyzmu.
Odpowiedz
5Zgadzam się1Nie zgadzam się
DoniaLaStrega,zgłoś
Myślę, że będzie tak - Barbie będzie w związku z Kenem, a po przybyciu do świata ludzie odkryje, że jest biseksualna. To spojrzenie na Americą faktycznie wydaje się nie być przypadkowe, ale w zwiastunach widać, że chyba z Kenem też ją coś łączy (tak się do niego uśmiecha). Stawiam, że jej relacje z Kenem na skutek wydarzeń w innym świcie się pogorszą, Barbie oddali się od niego i zbliży do Americi (która będzie kimś w stylu romantycznej rywalki) i Ken będzie musiał ją odzyskać, co koniec końców mu się uda, zaakceptuje to, że jego dziewczynę pociągają obie płcie i na końcu Barbie zostanie z Kenem (skoro to główny bohater i film jest definitywnie robiony pod ich relację, to raczej mało prawdopodobne żeby Barbie się z nim rozstała). ;)
Odpowiedz
4Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 5