u

Justice for "Barbie Girl". Nicki Minaj i Ice Spice z nową wersją hitu

Źródło zdjęć: © @Nicki Minaj Youtube
Marta Grzeszczuk,
23.06.2023 11:48

Raperki Nicki Minaj i Ice Spice serwują nową wersję "Barbie Girl" grupy Aqua. "Barbie World" nie pozostawia wątpliwości co do wydźwięku utworu.

Na YouTube 23 czerwca pojawił się teledysk Nicki Minaj i Ice Spice do "Barbie World'. To kawałek odświeżający legendarny "Barbie Girl" grupy Aqua na potrzeby zbliżającej się premiery filmu "Barbie" w reżyserii Grety Gerwig. Obraz wchodzi na ekrany kin 21 lipca.

"Barbie World" przywraca zamierzony wydźwięk oryginałowi

Oryginalny utwór duńskiego zespołu Aqua ukazał się 12 lat temu. Od początku miał być satyrą na narzucanie kobietom wizerunku plastikowej lalki. Z dwuznacznościami bywa jednak tak, że łatwo gubią się w świadomości społecznej. Chyba najlepszym przykładem tego zjawiska są tysiące "pierwszych tańców" na weselach na całym świecie do "Every Breath You Take" The Police. Utwór Stinga i zespołu opowiada o niezdrowej obsesji, którą dziś nazywamy stalkingiem.

"Barbie Girl" Aqua zostało więc symbolem nie feminizmu, a kiczu i złego gustu. Sztandarowym przykładem wstydliwego europopu. Wersja Nicky Minaj i Ice Spice, która sampluje niedający się wyrzucić z głowy oryginał, przywraca utworowi jego miejsce w kanonie kawałków "girl power". Zarówno rap Ice Spice i Minaj, jak i teledysk nie pozostawiają wątpliwości, że artystki się bawią, a nie są zabawkami.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2