film
Timothée Chalamet szykuje się do wojny w trailerze "Diuna: część druga"
Barbie film więcej Kenów i Barbie

W "Barbie" zobaczymy kilku Kenów. Barbie będzie transpłciowa?

Źródło zdjęć: © Barbie, Youtube
Anna RusakAnna Rusak,03.01.2023 16:30

Wciąż niewiele wiadomo o filmie "Barbie" Grety Gerwig. W zwiastunie możemy zobaczyć nie jednego, a co najmniej dwóch Kenów. Wygląda na to, że obsada będzie naprawdę różnorodna i inkluzywna. Studiując nazwiska aktorów nasuwa się pytanie: czy Barbie będzie transpłciowa?

O filmie "Barbie", za który odpowiada Greta Gerwig, reżyserka "Kobietek", wciąż wiemy niewiele. Co prawda w dniu premiery "Avatara: Istoty wody" dostaliśmy zwiastun produkcji, ale dowiadujemy się z niego nie za dużo.

W jednej z sekwencji możemy zobaczyć Simu Liu, czyli aktora którego możecie kojarzyć z "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni". W "Barbie" wciela się w postać Kena i nie, to nie oznacza, że Ryan Gosling wypadł z obsady filmu. Więcej o tym, w jaki sposób Gerwig przedstawiła historię Barbie i Kena dowiedzieliśmy się z wywiadu z tym aktorem.

Ryan Gosling nie jest jedynym Kenem w filmie "Barbie"

Unforgettable Gala to coroczne wydarzenie, na którym nagradza się azjatyckich artystów. Jak informuje "Inde Wire", właśnie tam Simu zdradził kilka szczegółów na temat tego, jak będzie wyglądała "Barbie" w wykonaniu Grety Gerwig. Wychodzi na to, że zobaczymy kilka osób w roli Barbie i Kena, a nie tylko Margot Robbie i Ryana Gosslinga.

Simu tłumaczył, że reżyserka chciała pokazać, że nie ma czegoś takiego jak jedna wersja Barbie czy Kena i każdy z nas może nimi być. Gerwig zależało również, by jej obsada była różnorodna i wśród niej znajdziemy również transpłciową aktorkę Hari Nef, która ostatnio pojawiła się w kontynuacji "Seksu w wielkim mieście".

- Bardzo dobrze pamiętam niektóre z naszych dużych, skomplikowanych sekwencji tanecznych. Greta bardzo sumiennie wybierała, kogo tam obsadzić. Udało nam się umieścić w tym tańcu ludzi o różnych kształtach, rozmiarach, różnych zdolnościach, tak aby wszyscy w nim uczestniczyli. Wszystko odbywało się pod hasłem: Nie musisz być blondynką, białą osobą, nie musisz wyglądać jak X albo Y, żeby ucieleśnić to, co znaczy być Barbie lub Kenem - powiedział Liu podczas gali Unforgettable 2022.

BARBIE - Oficjalny teaser #1 PL

Barbie będzie transpłciowa?

Potwierdzałby to zwiastun "Barbie". W tanecznej sekwencji możemy zobaczyć Linu wcielającego się właśnie w rolę Kena. Kolejnym, trzecim już Kenem, ma być Ncuti Gatwa z "Sex Education". Czy to oznacza, że Emma Mackey, jego serialowa koleżanka, oraz właśnie transpłciowa aktorka Hari Nef również pojawią się na ekranie w roli pozostałych Barbie? O tym przekonamy się zapewne dopiero w dniu premiery filmu, czyli 20 lipca, ale jeśli ma on być rzeczywiście tak otwarty i inkuzywny, to możliwe, że rzeczywiście jedna z Barbie będzie transpłciowa!

Gdybyście jednak już chcieli zobaczyć i usłyszeć, jak brzmi Margot Robbie, czyli nasza pierwsza, oficjalnie potwierdzona Barbie, to przypominam, że wyciekły zdjęcia i nagrania z planu. Szczegóły dotyczące fabuły wciąż są trzymane w tajemnicy, ale pewne jest jedno – to nie będzie Barbie, którą znamy.

- Film jest tak naprawdę o odnalezieniu swojego wewnętrznego piękna i pielęgnowaniu tej części siebie oraz byciu swoją najlepszą możliwą wersją – dodał Liu.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Indie Wire

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 52
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 805
Ojciec,zgłoś
Nie no, jak jedna z Barbie ma być facetem który uważa się za kobietę to raczej z córką na to nie pójdę.
Odpowiedz
4like5dislike
Komentarze (1)
arrow
Czy warto oglądać "Fanfik" na Netfliksie? Recenzje nie zostawiają wątpliwości