Barbara Nowak o lekcjach religii

Barbara Nowak o lekcjach religii. "Nie ma wstępu ideologia LGBT"

Źródło zdjęć: © Wikipedia - Barbara Nowak / Wikipedia
Natalia Witulska,
21.10.2023 12:45

Małopolska kuratorka oświaty skomentowała kwestię uczniów chodzących na religię. W całej Polsce chętnych na uczęszczanie na katechezy jest coraz mniej. Barbara Nowak nie zauważa tego problemu.

Kolejny dzień, kolejny wpis nawiązujący do mniejszości LGBT oraz Lewicy Barbary Nowak. Małopolska kuratorka oświaty w sobotę 21 października odniosła się do kwestii uczniów chodzących na religię. Według niej dzieciaki nadal chcą uczestniczyć w katechezach, gdzie wstępu nie ma żadna ideologia.

Barbara Nowak o lekcjach religii

W całej Polsce widoczne jest, że uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych nie chcą tak chętnie chodzić na lekcje religii. Widać to w placówkach w Poznaniu, Częstochowie, Wrocławiu czy Krakowie. Wielokrotnie pisaliśmy, że rodzice wypisują dzieciaki z uczestnictwa w katechezach.

Małopolska kuratorka oświaty nie widzi jednak żadnego problemu. We wpisie na X (Twitter) stwierdziła, że w Małopolsce są licea, gdzie na religię chodzi nawet 100 proc. uczniów. Barbara Nowak zdaje się nie zauważać danych z innych szkół, w których dane nie wyglądają już tak pozytywnie.

"W Małopolsce są licea, gdzie blisko 100% uczniów uczęszcza na religię. Tu uczy się i wychowuje, tu kwitnie życie we wspólnotach naucz., uczniów, rodziców. Tu nie ma wstępu ideologia lgbt, dorośli nie deprawują, a uczą. Lewica chce to zniszczyć. Moja nadzieja w nauczycielach" - napisała Barbara Nowak na X (Twitter).

trwa ładowanie posta...

Przypomnijmy, że Lewica nie chce niczego niszczyć. Przedstawiciele partii nie żądają zakazu nauczania religii czy przekazywania postaw, którymi mają kierować się katolicy. Chcą jedynie, aby katechezy odbywały się tam, gdzie ich miejsce, czyli w kościołach. Barbara Nowak zdaje się tego nie rozumieć i uważa, że Lewicy zależy za całkowitym zlikwidowaniu lekcji religii.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 15
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
dawid,zgłoś
chrystus powiedział: idźcie na cały świat, i nauczajcie wszystkie narody. jako że zdanie chrystusa jest dla nas ważniejsze od zdania polityków i dziennikarzy, będziemy ogłaszać dobrą nowinę wszędzie również w szkołach. i nic z tym nie zrobicie. Cesarze Neron i Dioklecjan próbowali to powstrzymać torturami, i nic nie wskórali, więc co mogą dać ironiczne wypowiedzi w mediach?
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Jedyną opcją do likwidacji jest Lewica.
Odpowiedz
0Zgadzam się2Nie zgadzam się
logik.T,zgłoś
Najlepiej aby w szkołach zrobić dodatkowe lekcje LGBT i doszkalanie młodych przez wolontariuszy LGBT . Lekcje nauczania do czego jest wagina i penis bo młodzi nie wiedzą a dzieci nie muszą jeszcze wiedzieć . Najlepiej zrobić także lekcje tematyczne na temat gender . Pamiętajcie głupcy i wyrwani od rzeczywistości bez patrzenia na przyszłość dalekowzrocznie i matematycznie czy logicznie , to aktywiści lewaccy i ich sympatycy zgotują wam i waszym wnukom ,dzieciom los - bo gdy kościoły będą pustoszeć i zamieniać się w muzea dla turystów - to w tą lukę będą budować bardzo liczne meczety jak na zachodzie to się już stało . W Europie będzie religia najliczniejsza i najmocniejsza i będzie to Islam , gdy w tym czasie rdzenni Europejczycy będą opluwać kościoły i namawiać do ateizmu czy apostazy i nie chodzenia na lekcje religii . Jesteście agresywni do katolików bo wiecie ,że wam nic nie grozi i nikt was nie zaatakuje ,natomiast gdy w Europie będzie wiodący Islam to za zepsucie ziemi , krytykę czy obrazę uczuć religijnych odpowiecie w najlepszym przypadku linczem a w najgorszym głową .Zapewne każdy z was teraz opluwający kościół i chrześcijan jest odważny aby to robić ale ciekawe czy będzie odważny krytykować nauki Islamu w Europie a niebawem przyjdzie czas ,że u nas w Polsce oraz zadawać pytanie dlaczego dla pewnych wyznawców religii jesteśmy niewiernymi których trzeba prześladować i nienawidzić .
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 8