Zachwalają mieszkanie 15 m2. Internauci nie mieli dla nich litości
Mikroapartamenty i kawalerki o powierzchni poniżej 25 m2 to coraz częstszy widok na polskim rynku nieruchomości. Dla jednych to szansa na własne "M", dla innych symbol problemów mieszkaniowych. Sprawa wywołuje duże kontrowersje, co widać po niniejszej historii.
Maciej Welman, flipper i inwestor nieruchomości, opublikował na Instagramie wideo, które wzbudziło dużo emocji. Zachwala mieszkanie o powierzchni 15 m2 w Luboniu (obok Poznania). Podczas prezentacji towarzyszy mu inny znany fipper, Kuba Midel.
- Mieszkanie 15 metrów kwadratowych. Czy jest możliwe, żeby w nim normalnie zamieszkać? - pyta prowokacyjnie flipper.
Panowie pokazują wnętrze mieszkania w stanie surowym. Jako zaletę takiego lokum wymieniają duże okno z widokiem na drzewa:
- Piękny widok na zieleń.
- Zdecydowanie tak.
- Dlaczego inwestorzy kupują takie mieszkania?
Mieszkanie 15 m2. Dla kogo taka "klatka"?
- Moi drodzy, być może dla dwóch dorosłych osób z dziećmi i pieskiem jest to mieszkanie za małe i nie polecam. Dla singla, studenta, osoby, która tutaj pracuje, ma się tylko przespać jest to bardzo fajny pokój hotelowy. W Paryżu, w dużych metropoliach, są pokoje po 6-7 metrów, nikomu to nie przeszkadza. Tu jest 15 metrów plus miejsce parkingowe. Nie chcę się tłumaczyć, ale będzie to dobry produkt inwestycyjny - powiedział Midel.
- Cena jest kluczem. 125 tys. zł za taką niezależną jednostkę mieszkaniową na osobnej księdze wieczystej. Jest to najtańsze mieszkanie w Polsce, w którym możecie mieszkać, a przede wszystkim macie zarabiać pieniądze - dodał Welman.
Pod filmem pojawiło się wiele negatywnych komentarzy: "Robiąc takie produkty, spadacie niżej swojej godności… Pieniądze ponad wszystko… Taka klatka nie jest normalna nawet dla singla", "Chów klatkowy, co pan Midel poleca. To poniżej ludzkiej godności, tam nic się nie zmieści", "Pokazaliście super miejsce na łazienkę, a gdzie reszta mieszkania?", "Badania naukowe (prawdziwe) pokazują, że przebywanie w powierzchni poniżej 20m^2 wpływa niekorzystnie na zdrowie psychiczne, skutkuje zwiększonym prawdopodobieństwem depresji i samo**jstw".
W temacie społeczeństwo
- Streamerka urodziła dziecko podczas transmisji. CEO Twitcha gratuluje
- Znaleźli ciała dwóch nastolatek. Uprawiały subway surfing
- Tampony z gąbki morskiej przejmują social media? Ginekolodzy biją na alarm
- Influencerzy wspierają program dla młodych. Pojawili się na gali podsumowującej "Godzinę dla MŁODYCH GŁÓW"
Popularne
- "POLSKA GUROM" - Przemek Kucyk zgłasza się na Eurowizję. To jego topka polskiej (pop)kultury
- Nudna reklama Friza i Wersow. Recenzja "Friz & Wersow. Miłość w czasach online"
- Bagi na liście Forbes 30 under 30. Znalazł się tam szybciej od Friza
- Polka zmarła na egzotycznej wyspie. Miała 27 lat i żywiła się wyłącznie owocami
- Taki przyjaciel to skarb? Patec wpłacił gigantyczną kaucję za OjWojtka
- Antyki, czyli kuchnia babci na TikToku. Wywiad z ikonicznym twórcą
- Fotograf oskarżył Jeleniewską o kradzież zdjęcia. "To jest po prostu patologia"
- Nikita i Cameraboy rozstali się? Mocny statement krąży w sieci
- Prankował obcych ludzi strzykawką. Teraz tego żałuje