strajk-kobiet
Strajk Kobiet i... influencerek. Tym razem już nie wypada milczeć
Strajk

Strajk Kobiet na Instagramie. Oni relacjonują go najlepiej!

Źródło zdjęć: © Vibez.pl
Michał Dziedzic,31.10.2020 18:25

Trudno ogarnąć to, co dzieje się na strajkach, które rozlały się po całej Polsce. Na szczęście są ludzie, którzy na bieżąco relacjonują sytuację i, co ważne, tłumaczą, co się dzieje.

bDmKtRNf

Strajk Kobiet dotyczy nie tylko największych miast w Polsce, ale też mniejszych miejscowości, gdzie protestujący z takim samym zapałem walczą o prawo do decydowania o sobie. W natłoku wydarzeń, memów i (niestety) fake newsów trudno czasem uporządkować wszystko, co dzieje się w Polsce. A dzieją się rzeczy przełomowe.

Na szczęście mamy media społecznościowe, które w nieskrępowany sposób pozwalają dzielić się treściami całą dobę i ekspresowo udostępniać najważniejsze informacje. Można odnieść tez wrażenie, że to właśnie dzięki mediom społecznościowym protesty są tak dobrze nagłośnione, a manifestujący świadomi tego, jak najskuteczniej domagać się swoich praw.

bDmKtRNh

Bardzo ważne i niespotykane jest to, co tu właśnie robimy. Czuję, że tworzymy coś, o czym będą się kiedyś uczyć na medioznawstwie - napisał Krzysztof Gonciarz na InstaStory.

I trudno nie przyznać mu racji.

Ale zanim to nastąpi, chcemy polecić Wam kilka profili, dzięki którym będziecie na bieżąco z tym, co dzieje się podczas strajków. Na pewno nie pożałujecie, gdy dacie im follow.

bDmKtRNj

@zpopk / Katarzyna Czajka-Kominiarczuk

Katarzyna na co dzień prowadzi bloga Zwierz popkulturalny i to właśnie popkultura jest jej ulubionym tematem. Dziennikarka ma jednak rozległą wiedzą i w czasie protestu bardzo merytorycznie i przystępnie tłumaczy swoim followersom ciągi przyczynowo skutkowe ostatnich wydarzeń, starając się rozłożyć cały ten polityczny bałagan na czynniki pierwsze.

Ma wiele cennych przemyśleń i, co ważne, przekazuje wszystko "na spokojnie". Niesamowicie miło się jej słucha, nawet gdy mówi o sprawach wyjątkowo trudnych.

@kgonciarz / Krzysztof Gonciarz

Gonciarza chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Youtuber jest znany z rzetelności i niezwykłego zaangażowania. Protestujący z przeróżnych zakątków Polski tagują go w swoich relacjach, a on udostępnia na swoim profilu najciekawsze filmiki, często okraszając je cennym komentarzem. Śledząc go, macie przekrój tego, co dzieje się w całym kraju.

@lewogram / Ewa Bujacz

Ewa jest jedną z najpopularniejszych aktywistek na Instagramie. Zamieszcza na profilu relacje z protestów i stara się patrzeć krytycznym okiem na różne zjawiska towarzyszące manifestacjom. Ważny, kobiecy głos w polskiej sieci.

@make_life_harder

Gdy czacha zacznie nam już dymić od nadmiaru informacji, warto odwiedzić profil make_life_harder, żeby trochę się pośmiać. Panowie podają cenne informacje na temat protestów, ale starają się przy tym dbać o parytet dobrych wiadomości. Poza tym ich memy to złoto.

@kasia_coztymseksem / Kasia Koczułap

Kasia patrzy na całą sytuację z perspektywy seksuolożki. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji zapoznać się z jej wnikliwymi przemyśleniami, niech koniecznie nadrobi!

O Strajku Kobiet piszemy też na Vibezie. Jeżeli wybieracie się na protest i chcecie dowiedzieć się, co zabrać ze sobą, sprawdźcie, co zapakować do Apteczki Kobiety Walczącej.

bDmKtRNp

A jeśli szukacie informacji o legalnej i bezpiecznej aborcji, koniecznie zajrzyjcie do tego tekstu.

Komentarze (0)
arrow
Strajk Kobiet zapowiada protesty – zbliża się ważna rocznica dla Polek