tik-tok
Instagram chce zmiażdżyć TikToka? Ma plan, jak podebrać userów
Lucas Adelon Rembas

Adelon to najsłynniejsza drag queen w Polsce i gwiazda TikToka! "Najpewniej czuję się jako Adele i Magda Gessler" (WYWIAD)

Źródło zdjęć: © Instagram
Michał Dziedzic,03.05.2021 22:49

"Zdarzało się tak, że ludzie biegli za mną, za taksówką wołając PANI MAGDO!" - mówi nam Lucas Adelon Rembas, którego metamorfozy zachwycają setki tysięcy internautów. Zapytaliśmy go, jak to jest zajmować się sztuką dragu w Polsce...

bDYNRklL

Michał Dziedzic: Lucas, działasz jako TikToker, DragQueen, make up artist - gdybyś miał wybrać, to co z powyższych określa Cię najbardziej?

Lucas Adelon Rembas: Myślę, że jednak jest to makeup, ponieważ zajmuję się nim ponad 10 lat. Z niego w sumie wynika bycie Drag Queen, a na TikToku pokazuję przede wszystkim swoje metamorfozy.

Zdradź proszę jak narodził się Adelon - twoje sceniczne alter ego. Słyszałem plotkę, że jest on spokrewniony z pewną znaną brytyjską wokalistką...

bDYNRklN

Adelon narodził się w maju 2016 roku. Ze znajomymi mieliśmy małą tradycję, że na Noc Muzeów przebieraliśmy się zgodnie z wcześniej narzuconą kategorią. 5 lat temu padło na zespoły i wokalistów, nasz team rozjechał się po Polsce, ale z przyjaciółką stwierdziliśmy, że i tak się przebierzemy i gdzieś pójdziemy. Postanowiłem wtedy wcielić się w Adele. Odpowiadały mi jej stylizacje, duże włosy, raczej ciemne kreacje, klasyczny makeup, błyskotki w postaci biżuterii. Pod koniec nocy weszliśmy do jednego z warszawskich klubów, gdzie był koncert Memorial AIDS Day, na którym występowały właśnie Drag Queen. Gdy mnie zobaczyły miałem wrażenie, że wydrapią mi oczy, ale po tamtej nocy stwierdziłem 'one mogą, a ja nie?'

Sam pseudonim Adelon czyli "Adele + on" wydawał mi się najbardziej odpowiedni.

W kogo obecnie najbardziej lubisz się wcielać? I jakie wcielenia najbardziej doceniają Twoi fani?

bDYNRklP

Ciężko stwierdzić. Najpewniej czuję się jako Adele i Magda Gessler, ponieważ w takich wydaniach byłem najczęściej gdzieś zapraszany, czy to na eventy, czy na show do klubów. Chyba największe wrażenie jednak robi Magda Gessler, ponieważ ludzie ją uwielbiają i zdarzało się tak, że gdy gdzieś pojawiłem się na mieście w ciemnych okularach, ponieważ czasami przed show idziemy ze znajomymi np. do restauracji, to niektórzy myśleli, że to ta prawdziwa. Więc często biegli za mną, za taksówką wołając "pani Magdo!".

Twoja rodzina wspiera cię w realizowaniu pasji? Jak reagują na Twoje charakteryzacje?

bDYNRklV

Makijażem zajmuję się dłużej niż jestem Drag Queen. Jeszcze zanim przeprowadziłem się do Warszawy już robiłem sporo projektów, niekoniecznie na sobie. Rodzice i babcia, z którą mieszkałem często w tych projektach pomagali. Tak naprawdę to babcia od najmłodszych lat pobudziła we mnie zmysł artystyczny. Nigdy nie zapomnę sytuacji, gdy moja mama przyjechała do mnie na weekend, a jednego wieczoru miałem show w klubie jako Magda Gessler i podczas makijażu ciągle rozmawialiśmy (moja mama sama się nie lubi malować, nie chodzi do klubów) na koniec stwierdziła: "a Ty nie masz za ciemnego tego konturu?". Trochę mnie wtedy rozbroiła ;)

Zdarza się czasami, że jako Adelon przechadzasz się po warszawskich ulicach? Co wówczas słyszysz?

Od tak sobie się nie przechadzam. Zdarza się tak, że czasami miejsca, które odwiedzamy są tak niedaleko siebie, że aż wstyd zamawiać taksówkę i wtedy przemieszczamy się pieszo. Zazwyczaj ludzie są mili, robią sobie zdjęcia, chwilę rozmawiają. Oczywiście zdarzają się tacy, którym wszystko przeszkadza, ale - ja jestem wielki chłop, a jak założę szpilki, wielką perukę nie wiem czy ktoś chciałby zaliczyć starcie ze mną. Miałem sytuację, gdy jechałem na show nad Wisłę, i niestety kierowca Ubera nie mówił po polsku, po angielsku również, aż w końcu się zdenerwowałem i kazałem się zatrzymać. Wyszedłem bardzo daleko od miejsca docelowego. Wakacje, dużo ludzi nad Wisłą, ja w czarnej sukni do ziemi - nikt, ale to totalnie nikt nie rzucał wyzwisk, nie było śmiechów, całe szczęście organizatorzy wyszli po mnie w pół drogi.

Mam wrażenie, że dzięki tak popularnym programom jak RuPaul's DragRace czy Pose, drag powoli wchodzi do mainstreamu. Co o tym sądzisz?

bDYNRklW

Przede wszystkim sądzę, że dobrze, że taki program powstał, aleee jak dla mnie, RuPaul Drag Race nie jest wyznacznikiem by być Drag Queen. Pamiętajmy, że jest to program, wiele rzeczy jest po prostu wyreżyserowanych itd. Trzeba mieć tego świadomość. To co mnie razi, gdy patrzę na posty w polskich grupkach fanów, to to, że często zachwyt jest na to co się dzieje za wielką wodą, a niektórzy "wielcy fani dragu" nie znają nawet kilku Drag Queen w Polsce. Chodzi mi tutaj szczególnie o trochę starsze pokolenie, które kiedyś nie miało Instagrama, TikToka, ludzie znali je, ponieważ widzieli np. show w klubach. Ale są również tacy, którzy się interesują i jeśli będą chcieli to znajdą informację, gdzie w Polsce można spotkać Drag Queen.

Drag to Twoje hobby czy już praca? Można się dzięki temu trzymać?

Często słyszę to pytanie i często powtarzam, że nie wiem czy jestem odpowiednią osobą by na nie odpowiadać. Już tłumaczę dlaczego. 5 lat temu, gdy postanowiłem stworzyć swój drag, byłem już mocno powiązany z wizażem/charakteryzacją - tylko bardziej po tej drugiej stronie kamery. Współprace z markami kosmetycznymi, prowadzenie warsztatów itp. Tak naprawdę wszystko, co lubiłem robić połączyłem w jedną postać, która dała mi trochę większe pole do popisu. Gdy pojawiam się na live, gdy nagrywam jakiś tutorial zazwyczaj jestem już jako Adelon, nie Lucas, chociaż i tak wszędzie przedstawiam się jako Lucas Adelon.

bDYNRklX

Wcześniej był to dla mnie dodatek, teraz w sumie jest to wszystko również pracą. Pracuję w szkole jako wykładowca, uczę wizażu i charakteryzacji, wszystkie SM prowadzę sam, sam nagrywam i montuję swoje materiały i dbam o swój wizerunek.

Lucas Adelon
Lucas Adelon (Instagram)

Ostatnio miałeś głośne „starcie” z katolicką TikTokerką Najką oraz jej mamą, która podczas live’a na TikToku nie przebierała w słowach. Co sądzisz o te sytuacji i o fenomenie Najki? Choć nie ma największej liczby follow to jest chyba najczęściej dyskutowaną postacią na TikToku.

bDYNRklY

Cały live bez montażu można zobaczyć na moim kanale z omówieniem. Nie robię dram, jak to niektórzy mi zarzucają. W tym przypadku zwracałem od początku uwagę, że to co głosi ta młoda kobieta jest po prostu krzywdzące wobec innych ludzi. Każdy może mieć swoje poglądy itd, jak najbardziej. Ale skoro już nawet księża mówią, że ta osoba mało ma wspólnego z wiarą katolicką i jest to wręcz fanatyzm i pseudokatolicyzm to coś musi być na rzeczy. Na początku myślałem, że to jakiś troll, robienie takiego kontentu dla zasięgów, ale wyszło jak wyszło. Fenomen, to rzeczywiście dobre słowo, ale tak jak inni twórcy z podobnym startem po jakimś czasie mówili, że to był esksperyment społeczny tak tutaj jestem zdziwiony, że ta osoba ma takie poglądy i dodatkowo studiuje pedagogikę... Ja sam skończyłem mgr z psychologii i resocjalizacji, bywałem w różnych instytucjach i spotykałem się z różnymi problemami rodzin, dlatego postanowiłem zabrać głos. Przez to, że jednak mam zbyt miękkie serce, wolałem zająć się wizażem i charakteryzacją niż pracować w różnych instytucjach.

Jakie jest Twoje największe marzenie zawodowe?

To chyba najtrudniejsze pytanie w tych czasach. Przez ostatnie lata moje postrzeganie świata się zmieniło, a już szczególnie przez ostatni rok. Niemniej jednak moim największym marzeniem zawodowym jest stworzenie pracowni, w której mógłbym realizować wszystkie swoje projekty i te na zlecenia. Marzy mi się przestronne pomieszczenie, które mógłbym sam zagospodarować. Muszę wspominać, że kiedyś chciałbym zrobić makijaż np. Adele? To oczywiste!

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Zetkacper to TOP "nauczyciel" z TikToka! "Już na samym początku filmiki zyskiwały po kilka milionów wyświetleń"