Lena Moonlight z TikToka wypuściła pierwszy singiel! "Chciałabym nagrać coś ze Smolastym" [WYWIAD]

Źródło zdjęć: © Instagram
Michał DziedzicMichał Dziedzic,31.07.2022 17:15

Lena Moonlight ma już ponad trzy miliony fanów na TikToku i 740 tysięcy obserwujących na Instagramie. Teraz postanowiła zająć się muzyką i opublikowała swój pierwszy utwór. Czy w branży muzycznej też osiągnie sukces?

Michał Dziedzic: Lena, ogłosiłaś, że od teraz będziesz piosenkarką i wypuściłaś pierwszy singiel. Czym ten projekt różni się od innych influencerskich produkcji?

Lena Moonlight: - Muszę sprostować, że nie ogłosiłam, że od teraz będę piosenkarką ;) Tylko, że zamierzam aktualnie skupić się na muzyce i zająć tym na poważnie. Wypuściłam tydzień temu swój pierwszy singiel. Czym różni się od innych influencerskich produkcji? Przede wszystkim nie jest to jednorazowy projekt ukierunkowany na wyświetlenia. Jestem bardzo zadowolona z całej produkcji, muzyki, tekstu, teledysku. Jest to naprawdę fajny poziom i nie przypomina niczego co już było. Uczestniczyłam w całym procesie i jest dokładnie tak, jak sobie to wymarzyłam. Zachęcam wszystkich do posłuchania i obejrzenia.

Kawałek "stać cię na więcej" opowiada o trudnych rozstaniach i o tym, jak sobie z nimi poradzić. Czerpałaś inspiracje ze swojego życia?

"- Stać cię na więcej" to pewnego rodzaju rozmowa z przyjaciółką, próbującą zakończyć nieudany związek. Często słyszałam, że daję dobre rady i umiem pocieszyć przyjaciółki po rozstaniach. Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ktoś może źle wpływać na nasze samopoczucie. Potrzebujemy bliskiej osoby, która przypomni nam, że trzeba pamiętać o sobie i znać swoją wartość. Chciałam, żeby ten tekst motywował, że jednak warto postawić na pierwszym miejscu siebie i swoje szczęście.

Lena Moonlight z TikToka wypuściła pierwszy singiel
Lena Moonlight z TikToka wypuściła pierwszy singiel (Materiały prasowe)

Co cię skłoniło do tego, żeby profesjonalnie zająć się muzyką?

- Muzyka i taniec od dziecka były moją pasją, przez jakiś czas tańczyłam w formacji, potem śpiewałam i tańczyłam w Warsztatowej Akademii Musicalowej, a jako dziecko uczyłam się gry na pianinie. Od prawie dwóch lat regularnie, chodzę na lekcje śpiewu. Po prostu postanowiłam zająć się tym, co sprawia mi największą satysfakcję i radość i w czym czuję się spełniona.

Bycie TikTokerką i influencerką przestało ci wystarczać?

- Śpiew to mój świadomy wybór, filmiki na TikToka zaczęłam nagrywać będąc dzieckiem, dla zabawy, nigdy nie miałam takiego określonego planu, że będę influencerką, to stało się przy okazji.

Jakie masz plany zawodowe i muzyczne? Co chciałabyś osiągnąć w branży?

- Chciałabym przede wszystkim dobrze śpiewać. To jest dopiero początek, nie chcę snuć dalekich planów, bo czasy mamy, jakie mamy. Na ten moment chciałabym, żeby moja piosenka została zauważona i była grana w radiu, a kolejne spotkały się z równie dobrym, a może i jeszcze lepszym odbiorem.

Jak zamierzasz promować swoje kawałki? Myślisz, że znani znajomi pomogą i będą nagrywać na TikToku do Twoich piosenek?

- Na pewno będę wykorzystywała swoje konta w social mediach, a czy znajomi pomogą? To raczej pytanie do nich :) Nauczyłam się już, że nie mieć oczekiwań w stosunku do innych osób i to jest chyba najlepsze podejście.

W jakim klimacie utwory chcesz tworzyć? Jak byś nazwała swój styl?

- To jest dopiero początek mojej muzycznej drogi. Myślę, że będę chciała spróbować sił w utworach w różnym klimacie. Pierwsza piosenka jest popowym tanecznym kawałkiem - chciałam, żeby miała wakacyjny vibe i porywała do tańca. Druga, nad którą już pracujemy, będzie zdecydowanie inna, ale chyba jeszcze nie będę zdradzała jej klimatu.

Z kim duet Ci się marzy najbardziej?

- Bardzo lubię polski rap i najchętniej właśnie taki duet bym nagrała. Wydaje mi się, że stworzenie czegoś np. ze Smolastym, Young Igim lub Soblem byłoby naprawdę super. Na razie to marzenia, ale będę dalej pracować i się starać, a kto wie może, któregoś dnia się uda. ;)

Kiedy usłyszymy kolejne single, a może nawet płytę..?

- Kolejny singiel powinien wyjść we wrześniu. Myślę, że niedługo po nim kolejny i oby tak dalej. Możesz trzymać kciuki! Zapraszam na kanał na YT Lena Moonlight Music.

Lena Moonlight - stać cię na więcej

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Karo,zgłoś
To jest świetne. Fajna nuta, super teledysk. Trzymam kciuki.
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się