seks
"Kwarantanna & chill" – co było popularne na Tinderze w 2020 roku?
NNN

No Nut November to głupota. Tryskaj na zdrowie!

Źródło zdjęć: © Twitter.com
Michał Dziedzic,16.11.2020 09:36

Pozbawianie się orgazmu przez miesiąc nie jest ani przyjemne, ani zdrowe. Popularny challenge zwyczajnie nie ma sensu.

bDzAGQPT

"No Nut November" to trend, który opanował ostatnio media społecznościowe. Znajdziecie w sieci tysiące memów i TikToków odnośnie tego, jak "dzielnie" trzymają się śmiałkowie, którzy postanowili zrezygnować z seksu i masturbacji przez cały listopad. Niestety ich heroicznych starań nie docenią ich własne organizmy. Bo choć w rozseksualizowanym świecie odmawianie sobie orgazmu zakrawa o największą perwersję, pozbawianie się wytrysku zwyczajnie nie przynosi żadnych korzyści.

Jak informuje uznany serwis z poradami Fatherly, zdrowi mężczyźni no powinni brać udziału w "No Nut November". Chociaż zwolennicy challengu twierdzą, że wpływa on korzystnie na zdrowie seksualne i psychiczne mężczyzn, nie ma absolutnie żadnych badań ani danych sugerujących, że powstrzymywanie się od masturbacji lub wytrysku poprawia koncentrację czy zwiększa poziom testosteronu.

Co więcej, żartobliwe memy internetowe wyśmiewające "fapowanie", na dłuższą metę wzmacniają skrajnie prawicowe teorie i szkodliwą pseudonaukę.

NNN
NNN (Twitter.com)

Myślę, że "No Nut November" jest w dużej mierze antynaukowy. Wydaje się być wspierany przez niektóre organizacje religijne i grupy takie jak Proud Boys. Są one w dużej mierze znane z mizoginii, a dołączają do nich młodzi chłopcy - twierdzi psychofizjolog i neurobiolog Nicole Prause.

Niektórzy internauci próbowali w ramach challengu zebrać pieniądze i zwiększyć świadomość na temat raka prostaty. Jednak z badań wynika, że mężczyźni, którzy regularnie mają wytrysk, są mniej na niego narażeni.

bDzAGQPV

Badania sugerują również korelacje między wytryskiem a poprawą pamięci, głębszym snem, poprawą funkcji komórek odpornościowych i zmniejszonym stanem zapalnym - dodaje Prause.

Ponadto zwolennicy "No Nut November" często sieją dezinformację twierdząc, że powstrzymywanie się od wytrysku zwiększa płodność. To zwykła bzdura.

bDzAGQPX

Nie ma dowodów na to, że brak orgazmu przez miesiąc wpłynie na ruchliwość plemników - przekonuje Prause.

Nie ma więc żadnego powodu, by odmawiać sobie seksu lub masturbacji. Śmiało realizujcie swoje potrzeby i tryskajcie na zdrowie!

Komentarze (0)
arrow
Najdziwniejszy profil na Instagramie – kulturysta zdradza seks-lalkę z pudłem