Tiktokerka nie chce by jej nastoletni syn poszedł do pracy.

Burza na TikToku. "Nie chcę, żeby mój syn szukał pracy"

Źródło zdjęć: © @saltyflimm, canva
Marta Grzeszczuk,
24.08.2023 19:33

Tiktokera wzbudziła sensację publikując nagranie, w którym przyznała, że odradza swojemu synowi szukanie pracy. Czy nastolatkowie powinni pracować?

Australijska tiktokerka Esther Boyd, której kontent to często nagrania o doświadczeniu życia z ADHD, wzbudziła ostatnio prawdziwą burzę w aplikacji. Wiralem stało się nagranie, na którym opowiedziała, że nie chcę żeby jej 15-letni syn szukał dorywczej pracy, mimo że on sam chciałby to zrobić, tak jak wielu jego rówieśników.

trwa ładowanie posta...

Boyd opowiedziała, że nastolatek na pracę będzie miał całe życie i że stać ją na to, żeby nie musiał zaczynać jej już teraz. Podkreślała, że na zdobycie doświadczenia zawodowego będzie miał wystarczająco dużo czasu do emerytury.

Tiktokera nie wyśle nastolatka do pracy

Część osób zgodziła się z kobietą, podkreślając, że nie ma potrzeby skracania młodym ludziom dzieciństwa. Niektórzy z rodziców twierdzili, że "pracą", którą powinni zajmować się nastolatkowie jest edukacja. Jednak bardzo wielu komentatorów było wręcz oburzonych postawą Boyd. Zwłaszcza Ci, którzy sami wcześnie zaczęli pracę zawodową.

Zaczęłam w wieku 13 lat. Teraz jestem matką trójki dzieci, mężatką, właścicielką franczyzy, a mam zaledwie 28 lat. Mam wyższą etykę pracy niż wiele osób, które znam lub zatrudniam, niczego nie żałuję

- Komentarz na TikTok

Boyd odpowiedziała na powyższy komentarz kolejnym nagraniem, w którym tłumaczyła, że wg. niej definiowanie swojej wartości za pomocą "etyki pracy", czyli tego jak świetnymi jesteśmy pracownikami, nie jest najlepszą receptą na życie. Podkreślała, że sama jest ofiarą takiego nastawienia i stara się przedefiniować swój sposób pracy tak, żeby nie umykało jej życie i relacje z najbliższymi.

Jak się okazuje "kultura za***rdolu" ma się świetnie nie tylko w Polsce. Postawa Boyd wzbudza tak duże kontrowersje, że jest zapraszana do programów i debat przez stacje telewizyjne nie tylko w Australii, ale też w Wielkiej Brytanii.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0