Koniec kary dla Grzegorza Brauna

Braun odzyskał prawo głosu. Jest ktoś, kto nie może się doczekać jego wystąpienia

Źródło zdjęć: © Facebook
Maja Kozłowska,
25.01.2024 17:30

Grzegorz Braun za zakłócenie obrad Chanuki i zgaszenie gaśnicą menory ze świecami został ukarany przez Prezydium Sejmu oraz dodatkowo poniósł konsekwencje nałożone przez Konfederację. Wszystko jednak wskazuje na to, że już niedługo wróci na mównicę.

Grzegorz Braun to zdecydowanie jeden z najbardziej kontrowersyjnych polskich polityków. Niewielu może mu dorównać "rozmachem", lecz zdecydowanie nie jest to powód do dumy. Braun reprezentuje Konfederację i należy do najbardziej radykalnych członków partii. Za swoje oburzające wystąpienia i szkodliwe poglądy musiał pokutować już wielokrotnie. Aktualnie grozi mu m.in. ban na YouTube, który już usunął kilka jego filmów ze względu na nieodpowiednie treści.

W grudniu Grzegorz Braun zakłócił uroczystość Chanuki odbywającą się w Sejmie i za pomocą gaśnicy zgasił palące się świece. Zaatakował również świadków zdarzenia, którzy usiłowali mu przeszkodzić. Został za to wykluczony z obrad Sejmu, ponadto ostatecznie nałożono na niego najwyższą możliwą karę. Utracił połowę uposażenia na trzy miesiące i całość diety na pół roku. Sprawa została skierowana do prokuratury. Poniósł także konsekwencje wewnątrz partii - zawieszono go w prawach członka oraz uniemożliwiono przemawianie z mównicy.

Grzegorz Braun wraca na mównicę. Jego zwolennicy nie kryją radości

Zakaz wystąpień w Sejmie nie dotyczy już Grzegorza Brauna - informuje na X PapJeż p0lak, powołując się na Tomasza Sommera, współwłaściciela prawicowego tygodnika "Najwyższy CZAS!" (w którym swoje felietony o kobietach publikował m.in. Janusz Korwin-Mikke).

Jego "kara" zawieszenia w klubie Konfederacji dobiegła końca. Będzie show

- komentuje internauta.

Jak się okazało, nie jest jedyny w oczekiwaniu powrotu Brauna na mównicę. Swoją ekscytację wyraziła również... Najjjka, czyli katolicka influencerka o drastycznie radykalnych poglądach. Już wcześniej popierała kontrowersyjnego posła w mediach społecznościowych. Krótko później płakała przed kamerą, że nie może znaleźć pracy i jest prześladowana za swoje poglądy.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
WWww,zgłoś
Posel Braun jedna zdecydowana akcja zdobyl me moj szacunek
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
Ajax,zgłoś
Prawo głosu odzyskał. A czy odzyskał rozum?
Odpowiedz
0Zgadzam się7Nie zgadzam się
Jako jedyny poseł w Sejmie RP pokazał..kto tak naprawdę włada..Rzeczypospolitą..i tu nie ma to..tamto..
Odpowiedz
9Zgadzam się1Nie zgadzam się