Najjjka pogratulowała Grzegorzowi Braunowi

Najjjka wspiera Grzegorza Brauna. "To będzie dobry ogień…"

Źródło zdjęć: © Michal Zebrowski / East News, Instagram
Konrad SiwikKonrad Siwik,10.06.2024 10:30

W wyborach do Parlamentu Europejskiego Konfederacja zdobyła największe poparcie w grupie wiekowej 18-29 lat, osiągając wynik 30,1 proc. Sukces formacji skłonił katolicką influencerkę Najjjkę do publicznego pogratulowania Grzegorzowi Braunowi, który zdobył mandat europosła.

W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego młodzi wyborcy w wieku 18-29 lat najczęściej głosowali na Konfederację, która zdobyła aż 30,1 proc. głosów w tej grupie. Kolejne miejsca zajęły Koalicja Obywatelska (25,8 proc.), Prawo i Sprawiedliwość (15,3 proc.), Lewica (15,1 proc.), Trzecia Droga (11,7 proc.) oraz Bezpartyjni Samorządowcy (1,4 proc.). Wśród wybranych europosłów Konfederacji znalazł się m.in. kontrowersyjny Grzegorz Braun.

Najjjka skomentowała wyniki wyborów
Najjjka skomentowała wyniki wyborów (X)

Najjjka pogratulowała Grzegorzowi Braunowi

Najjjka, znana katolicka influencerka, szybko zareagowała na wyniki wyborów, gratulując Grzegorzowi Braunowi w mediach społecznościowych. Influencerka, która wcześniej zyskała rozgłos dzięki swoim kontrowersyjnym wypowiedziom, opublikowała na X wpis, w którym nawiązała do incydentu z końca zeszłego roku, gdy Braun zaatakował gaśnicą świece chanukowe w Sejmie.

To będzie dobry ogień, przy którym nie trzeba używać gaśnicy! Brawo Panie Braun!

- pogratulowała Najjjka.
Najjjka pogratulowała Grzegorzowi Braunowi
Najjjka pogratulowała Grzegorzowi Braunowi (X)

Najjjka pochwaliła Brauna za akcję z gaśnicą

Już wcześniej na jednym z filmików Najjjka pochwaliła Grzegorza Brauna za akcję z gaśnicą. W konsekwencji jej postawą zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Grzegorz Braun w Sejmie ugasił gaśnicą menorę. Czyli coś, co dzisiaj poruszyło moje serce. Grzegorz Braun jasno powiedział, że zrobił to po to, żeby podkreślić, że Polska jest krajem katolików. Jest naszym krajem, a nie jakiegoś innego wyznania. Dodatkowo zaznaczył, że Sejm nie jest miejscem kultu jakichkolwiek innych religii. Jako katoliczka jestem dumna z pana Brauna, że stanął w obronie nas, katolików, czyli mieszkańców Polski, obywateli Polski

- mówiła kilka miesięcy temu Najjjka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

NAJJJKA: "Ludzie zakładali się o moje dziewictwo"

Kontrowersyjny film nie uszedł uwadze Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Organizacja poinformowała za pośrednictwem Facebooka, że złożyła zawiadomieniepodejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Najjjkę, "która publicznie pochwala czyn przestępczy Grzegorza Brauna i nawołuje do prześladowania Żydów przez pozbawienie ich praw podstawowych".

Katolicka influencerka oskarżyła OMZRiK o zniesławienie. W marcu 2024 r. do sieci trafiła informacja o wyniku procesu:

Szanowni Państwo, właśnie przed chwilą wygraliśmy proces karny z Natalią Ruś pseudonim "Najka". Chodzi o proces o sygnaturze III K 129/23, który toczył się przed Sądem Rejonowym w Rybniku. Natalia Ruś oskarżyła nas o rozpowszechnianie treści, które ją rzekomo zniesławiały. Tymczasem sąd po przeprowadzeniu przewodu sądowego całkowicie nas uniewinnił, uznając, że wszystko, co zostało opublikowane na temat katolickiej youtuberki, miało oparcie w prawdzie"

- przekazał OMZRiK na Facebooku.
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 67
  • emoji ogień - liczba głosów: 6
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 35
  • emoji smutek - liczba głosów: 5
  • emoji złość - liczba głosów: 24
  • emoji kupka - liczba głosów: 147
Wiki,zgłoś
Takich Panów jak Braun w Parlamencie powinno być więcej. Pan Braun jedyny miał odwagę to zrobić. Polski Sejm jest dla Polaków, szkoda , że jakoś mało pisze się o zdejmowaniu krzyża a popiera się palenie świec.
Odpowiedz
5Zgadzam się5Nie zgadzam się
Hahaha,zgłoś
Pajac na salonach 😂
Odpowiedz
3Zgadzam się3Nie zgadzam się
Jarosław,zgłoś
Szczesc Boże Allach Akbar i do przodu niech teraz Bruksela martwi się downami
Odpowiedz
5Zgadzam się2Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 122
Komentarze (122)
Powrót